Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έρχεται ο παλιακος κεντροβορειος ο ορθόδοξος ... Νομίζω πως με χιόνι θα μας ξεπληρώσει την ανομβρία ..   απορροφάται καλύτερα από την γη..... Είναι δικαιο και θα γίνει πραξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Μα και σε συνδυασμο με τις 144 ωρες ειναι φανερο οτι το 12ρι εχει τον Αζορ πολυ βορειοτερα. Και με σαφως πιο μαζεμενη βαση.

Να μην πω για το Χ στα δυτικα του, να μην πω ουτε για το Χ στην κορυφη του που εμφανισε απο το πουθενα στο 12ρι.

Δεν μιλαμε για οβιδιακες αλλαγες, αλλα για οβιδιακες τουμπες, κακου κλοουν.  Και το τονιζω διοτι μετα την απιστευτη φαπα που εφαγε με τον Ηφαιστιωνα, εχει επικρατησει εδω μεσα το πες-πες κατι θα μεινει για τζιφο, ενω για τον ευρωπαιο που σε καθε τρεξιμο γυρναει τη γη αναποδα, ειναι απλα Δευτερα.

Ο τζιφος δεν μπορει να πιασει ουτε το nowcast.Αυτο εχει κριθει φετος παμπολλες φορες.Παμε.παρακατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Μα και σε συνδυασμο με τις 144 ωρες ειναι φανερο οτι το 12ρι εχει τον Αζορ πολυ βορειοτερα. Και με σαφως πιο μαζεμενη βαση.

Να μην πω για το Χ στα δυτικα του, να μην πω ουτε για το Χ στην κορυφη του που εμφανισε απο το πουθενα στο 12ρι.

Δεν μιλαμε για οβιδιακες αλλαγες, αλλα για οβιδιακες τουμπες, κακου κλοουν.  Και το τονιζω διοτι μετα την απιστευτη φαπα που εφαγε με τον Ηφαιστιωνα, εχει επικρατησει εδω μεσα το πες-πες κατι θα μεινει για τζιφο, ενω για τον ευρωπαιο που σε καθε τρεξιμο γυρναει τη γη αναποδα, ειναι απλα Δευτερα.

στο ξαναλεω..καμια εμπιστοσυνη στον φετινο παιο.καμια..γι αυτο και κραταμε οτι και να δειξει σαν αποτελεσμα οτι και αυτος θα δειξει καθοδο αυλωνα...με καποιο τροπο διαφορετικο ολατα μοντελα το δειχνουν πλεον..και οι ωρες για να γινει αυτο ειναι πλεον οι 144...οποτε πιστευω οτι θελουμε αλλη μια μερα υπομονη για να γινει σταθερη ταση η ανοδο τουα ζορικου και η καθοδο αυλωνα..μεχρι εκει.τα υπολοιπα με τα φαβορι τα σεναρια τα θελω του καθενος μας τα συζηταμε μετα το περας του ραν😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

ECM1-216.GIF?27-0

gfs-0-216.png?12

τετοιοι χαρτες δεν ειναι για προσηνεμα... φολα οπως λεει και μια ψυχη

με μια ανατολίκιση άνετα βγαίνει πανελλαδικός, και δεν το λέω για πλάκα. Το 12αρι του τζίφου απλά ανάλωσε σε δεύτερο χαμηλό το ψύχος που επειδή ξεκίνησε δυτικά το  μηδένισε για τα προσήνεμα. Αλλά αν ξεκινήσει η δημιουργία του χαμηλού στο Ιόνιο, με αυτή την διάταξη, τότε όταν τελειώσει το θάψιμο εδώ, μπορεί να συνεχίσει νοτιότερα με πολύ κρύο από πίσω.

 

Ο ευρωπαίος σήμερα τούμπαρε ως προς το πρώτο χαμηλό της Αμερικής στον τζίφο [χοντρικά] ενώ βελτίωσε και αυτό για τις 30-31, πηγαίνοντας σε τζίφο με ούκμο. προφανώς και θα κάνει και αυτός λάθη, απλά είναι λιγότερα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλεπουμε και τις 240 και παμε για απολογισμο σεναρια πραγματικοτητα συγκρισεις και αλλα τετοια ομορφα που περιμενουμε μια φορα 1-2 αντε 3 φορες καθε χρονο για να τα κανουμε😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

με μια ανατολίκιση άνετα βγαίνει πανελλαδικός, και δεν το λέω για πλάκα. Το 12αρι του τζίφου απλά ανάλωσε σε δεύτερο χαμηλό το ψύχος που επειδήξεκίνησε δυτικά το  μηδένισε για τα προσήνεμα. Αλλά αν ξεκινήσει η δημιουργία του χαμηλού στο Ιόνιο, με αυτή την διάταξη, τότε όταν τελειώσει το θάψιμο εδώ, μπορεί να συνεχίσει νοτιότερα με πολύ κρύο από πίσω.

 

Ο ευρωπαίος σήμερα τούμπαρε ως προς το πρώτο χαμηλό της Αμερικής στον τζίφο [χοντρικά] ενώ βελτίωσε και αυτό για τις 30-31, πηγαίνοντας σε τζίφο με ούκμο. προφανώς και θα κάνει και αυτός λάθη, απλά είναι λιγότερα.

Μιχαήλ δεν μ αρέσει το αποτέλεσμα για εδώ.. Για εσάς ειναι καλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

βλεπουμε και τις 240 και παμε για απολογισμο σεναρια πραγματικοτητα συγκρισεις και αλλα τετοια ομορφα που περιμενουμε μια φορα 1-2 αντε 3 φορες καθε χρονο για να τα κανουμε😀

και μέσο όρο. αχχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ δεν μ αρέσει το αποτέλεσμα για εδώ.. Για εσάς ειναι καλά. 

όλοι ξέρουμε το αποτέλεσμα. θα πάει τόσο ανατολικά ώστε να μην χιονίσει εδώ, και τόσο εξασθενημένος αυλώνας ώστε εκεί που θα έχει φαινόμενα δεν θα έχει τ. ... κλάσικ..

 

 

εγώ όπως είπα Νικόλα, μια φορά εκτός από καλό δυτικό χιονιά θέλω να δω γερό ψύχος να μπαίνει κεντρική μεσόγειο για να βγει χιονοχαμηλό έπος του έπους.. και θα ησυχάσω. Μετά θα κυνηγάω μόνο τις καταιγίδες, και ας πάνε όπου θέλουν οι αυλώνες [εξάλου είπαμε θα φύγω από εδώ ]

 

 

η οθόνη μου έγινε ΠΑΝΕΛΥΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΟΝΙ!!!!

ECM1-240.GIF?27-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

gfs-0-240.png?12

 

ECM1-240.GIF?27-0

 

κεντροβορεια επη.. παιδια χαρείτε το.. 😀

Νικολα το κακο ειναι οτι τα χαιρομαστε σε τετοιες ωρες χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

παιδιά απο τα προσήνεμα.. αποχή ένα 9 μηνο.. του χρονου θα έρθει ο μεγας προσήνεμος.. καληνύχτες

Ναι καλά εδώ αύριο εμείς θα κλαίμε πάλι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

gfs-0-240.png?12

 

ECM1-240.GIF?27-0

 

κεντροβορεια επη.. παιδια χαρείτε το.. 😀

 

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

παιδιά απο τα προσήνεμα.. αποχή ένα 9 μηνο.. του χρονου θα έρθει ο μεγας προσήνεμος.. καληνύχτες

Νικολα ν α φανταστω τρολαρεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι καλά εδώ αύριο εμείς θα κλαίμε πάλι...

απόψε έβαλε ταφόπλακα και το ευρωπαικο.. εκεί που σηκ΄ψνεται ο αζορικός δεν ειναι για μας.. Εγώ το αφήνω για φέτος.. Καλά χιόνια και εύχομαι να σας το βελτιώσει ακόμα πιο πολύ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, nikolas 2365 said:

παιδιά απο τα προσήνεμα.. αποχή ένα 9 μηνο.. του χρονου θα έρθει ο μεγας προσήνεμος.. καληνύχτες

Νίκο μια που είμαι από πάνω σου στις Βόρειες Σποράδες,θα σου πω ότι αν είναι έτσι χαλάλι,αλλά μη δε προ του τέλους μακάριζε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teopap7 είπε:

 

Νικολα ν α φανταστω τρολαρεις

όχι φυσικά. όταν συμφωνούν τα δύο καλύτερα μοντέλα και απο κοντά ουκμο τζεμ δεν υπάρχει σωτηρία. Ο αζορικός σχεδόν κλείδωσε η θεση του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

απόψε έβαλε ταφόπλακα και το ευρωπαικο.. εκεί που σηκ΄ψνεται ο αζορικός δεν ειναι για μας.. Εγώ το αφήνω για φέτος.. Καλά χιόνια και εύχομαι να σας το βελτιώσει ακόμα πιο πολύ

ούτε εγώ δεν βάζω τόσο νωρίς ταφόπλακες.. είναι 120-140 ώρες πριν καν τις μεταβλητές , και 200 πριν από την κατάβαση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ούτε εγώ δεν βάζω τόσο νωρίς ταφόπλακες.. είναι 120-140 ώρες πριν καν τις μεταβλητές , και 200 πριν από την κατάβαση...

θέλω την ψυχική μου υγεία. Θα μπω μέσα στη τάξη και θα βλέπω στο πίνακα αυλώνας να σκάει Αιγαίο. Τέλος. χαχαχα. Ούτε 18αρι θα δω. Θα μπω 7 του Μήνα για τις χιονοαναφορές σας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

όχι φυσικά. όταν συμφωνούν τα δύο καλύτερα μοντέλα και απο κοντά ουκμο τζεμ δεν υπάρχει σωτηρία. Ο αζορικός σχεδόν κλείδωσε η θεση του. 

Στις 200.+ ωρες ουτε καν.Εδω θαμαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...