Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χαμηλό για τις 5-7 είναι για τα Βόρεια Βορειοδυτικά. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα είναι πολύ σημαντικός ο μ.ο. του ευρωπαικου αργοτερα γιατι ο κινδυνος ενος ανυπαρκου ή πολυ αδυναμου αυλωνα καραδοκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Για μένα είναι πολύ σημαντικός ο μ.ο. του ευρωπαικου αργοτερα γιατι ο κινδυνος ενος ανυπαρκου ή πολυ αδυναμου αυλωνα καραδοκει

Δημήτρη αν δεις τα σεναρια τζιφου ειναι να σε πιανει η καρδια σου.. αυτα που ανεβασα ειναι τα καλυτερα για ολους.. στα περισσοτερα η λιμνη παει αζορες και μαδριτες και στα αλλα δεν κατεβαινει καν αυλωνας.. ενω στο 6αρι σε πολλα εφευγαν τουρκια ή παλι δεν κατεβαινε αυλωνας. και το ουκμο δεν κατεβαζει πολυ καλο αυλωνα.. ασχετα που εβγαλε καλο σεναριο για μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάγραμμα gfs 00z για κεντρικη Ευβοια

Diagramme GEFS

06ζ

 

Diagramme GEFS

και 12ζ 

Diagramme GEFS

Δειτε ποσες σημαντικες αλλαγες εχει στα ανσαμπλ του σε 3 τρεξιματα για 2/1 και εμεις μετα κοιταμε για 6 και 7/1...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεσταθηκαν ελαχιστα τα ανσαμπλ,αλλα παραμενουν παρα πολυ καλα για εδω. Κι ακομα ειμαστε σε μακρινες ωρες. Ειναι ευκαιρια για 2-3μερο χιονια. Καλη η σοφια,αλλα αν θελουμε 2001 και πανω οπως ειναι ο στοχος για φετος,θελουμε διαρκεια

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

space.pngπαιδια απο τα κεντροβορεια.. δεν ξερω πως το βλεπετε εσεις.. εγω στην υψηλη αναλυση πχ. για Θεσσαλονικη βλεπω τραγικες θερμοκρασιες και φουλ βροχη απ το κυριο του τζιφου τουλαχιστον.. στα περισσοτερα σεναρια δεν κατεβαινει καν αυλωνας.. 

 

https://meteologix.com/gr/model-charts/standard/kentriki-makedonia/temperature/20200107-0300z.html

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε ναι, τώρα είναι τραγικές οι Τ. Κακοκαιρία Νοεμβρίου δείχνουν πάλι. Αλλά υπάρχει χρόνος να αλλάξει. Το κύριο είναι το πιο ζεστό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εχω να δω τοσο καλα ενσεμπλς για εδω απο το 2017 για τοσο κοντα..οχι οτι θα βγουν αλλα για το ματι

graphe3_1000___21.4150943396_39.95951417_.gif

Εισαι στανταρακι εσυ... Πιστευω εχεις 95% να δεις χιονι...

ΥΓ το Σαββατο χιονισε και Γρεβενα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εχω να δω τοσο καλα ενσεμπλς για εδω απο το 2017 για τοσο κοντα..οχι οτι θα βγουν αλλα για το ματι

graphe3_1000___21.4150943396_39.95951417_.gif

βορειοδυτικη χωρα υπαρχουν ελπιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εισαι στανταρακι εσυ... Πιστευω εχεις 95% να δεις χιονι...

ΥΓ το Σαββατο χιονισε και Γρεβενα?

Οχι βρε ουτε καν ...σημερα εριξε ασθενη λιγο το πρωι προε μεσημερι...

Εχω δει να μου εξανεμιζεται 85 τοις εκατο 5 μερες πριν...αυτο ειναι ακομα πιο ευκολο να εξαφανιστει...βεβαια δεν μου εχει εξαφανισετξ ποτε ποσοστο και να μου το παρει η ιταλια ...αυτο θα ναι πρωτη φορα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα πάντως με ξενερωσαν τα 12 αρια μέχρι στιγμής...Γενικά θέλει πολύ τύχη για να βγει κάτι σοβαρό εδώ οπότε δεν το πολιπιστευω,φυσικά σε πολύ καλύτερη μοίρα η βόρεια ελλαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

προς τζιφο ο παιος στςι 48!!!!!!

ναι σε σχέση με εχθές, άλλαξε στο χαμηλό στον ΑΤλαντικό και στην λίμνη της Γαλλίας ξεκάθαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν χρειάζεται να κατέβει αυτούσιος ο αυλώνας για τα κεντροβόρεια και ένα κομμάτι του με την μορφή ψυχρής λίμνης μας φτάνει, αρκεί να κάτσει εκεί που πρέπει. Γενικά πάμε καλά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι σε σχέση με εχθές, άλλαξε στο χαμηλό στον ΑΤλαντικό και στην λίμνη της Γαλλίας ξεκάθαρα

πες τι θα βγαλει? εγω πιστευω αυλωνα ξωφαλτσα κεντρικο ιονιο και χαμηλο καταμεσης στο αιγαιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...