Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, sotos*snow said:

Παιδιά λίγο υπομονή....μπορεί να άργησε η όλη φάση..μην απογοητεύεστε.......

Μαζί σου, απλά οι θερμοκρασίες εδώ στα ΝΠ ανεβαίνουν αντί να πέφτουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, tendcol είπε:

το εγραφα απο χθες για το σημειο δροσου

Θα πρεπει να περιμενουμε οι πιο πολλοι μεχρι το βραδακι.Ισως κοντα στην αλλαγη της ωρας ισως και πιο πριν.Μακαρι να εχουμε υετο τοτε και τα χιονια θα κατεβουν πιο χαμηλα.Εαν εχουμε και κοντα στους 2c με μηδενικο η αρνητικο σημειο δροσου ακομα καλυτερα.Στο ακριβες δυστυχως δε το ξερουμε πως θα παει.Υπομονη οπως ειπαν και τα παιδια πι πριν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζηταω προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος αλλα πρεπει να τοποθετηθω με βαση καποια σχολια..

Ημουνα εξ αρχης αντιθετος με τις γνωμες καποιων που πιστευαν επι μερες οτι θα εχουμε ενα βαρυ χιονια με τις γνωστες τυμπανοκρουσιες..Απεχθανομαι τα ευχολογια και το hopecasting..Ομως θεωρω οτι ειναι ανεντιμο παρα το γεγονος οτι διαφωνουσα πληρως με τα οσα εγραφαν να βγω τωρα(κατοπιν εορτης ) και να κραξω...Ποσο μαλλον απο την στιγμη που τα παιδια αυτα ειναι φιλαρακια μου και τα γνωριζω προσωπικα..Ο ενθουσιασμος και η υπερμετρη αισιοδοξια σε κανει να βλεπεις πραγματα που οι χαρτες δεν εδειξαν ποτε...

Εξ αρχης ημουν πολυ επιφυλακτικος και καποιοι εδω μεσα μου την επεσαν χαριτολογωντας...Τα γραπτα μενουν για το τι ο καθενας υποστηριξε..Αλλα απο κει και περα ολοι μα ολοι επεσαν εξω..Προγνωστες,επαγκελματιες,μοντελα.Αρα να κραξουμε κι αυτους με αυτη την λογικη...Δεν ειναι ομως ετσι..

Φοβομουν τον βακο και επιβεβαιωθηκα..Μεχρι στιγμης ειναι ο πρωταγωνιστης..Μιλαμε για το μεγαλυτερο καιρικο φιασκο που μπορω να θυμηθω τουλαχιστον προσφατα...Ομως η κακοκαιρια ειναι σε πληρη εξελιξη...Θα δουμε..Απλα θερμη παρακληση μην επιτιθεστε σε συνδαιτημονες που εκαναν καποιες πιο αισιοδοξες εκτιμησεις ενδεχομενως λιγοτερο αντικειμενικες...Παρεακι ειμαστε πανω απο ολα..Αφηστε τον καιρο να πει την τελευταια λεξη...Καλη συνεχεια...Και παλι με συγχωρειτε για το εκτος θεματος..Εαν θελετε σβηστε το...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ktas είπε:

Εγώ πάντως δεν άκουσα κανένα να λέει για Αρμαγεδδών, τέλος του κόσμου, the end of times και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Ναι ανέφεραν χιονοπτώσεις (δεν είπε κάποιος όμως για Πειραιά) και στρωσίδια στα ΒΠ. Οπότε δεν χρειάζονται υπερβολές και αφορισμοί, πόσο μάλλον που η κακοκαιρία είναι σε πλήρη εξέλιξη. 

Γενικά και γω δεν παρασύρομαι εύκολα με τα χιόνια μου αρέσουν οι ζέστες το καλοκαίρι πιο πολύ αλλά αυτή τη φορά για κάποιο λόγο ήμουν αισιόδοξος. Οκ απλά θα το πάρω απόφαση οτι εγώ εδώ που μένω δε πρέπει να ασχολούμαι με χιόνια γενικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταξει παιδια κατατεθηκαν οι αποψεις,αλλα μη κουραζουμε αλλο τωρα τους αναγνωστες που ειναι εν εξελιξη το πραγμα,και τα καλυτερα δεν εχουν ερθει ακομα.Καντε λιγο υπομονουλα και μετα το περας της κακοκαιριας,γραφτε κατι αμα θελετε εδω χωρις να πρεπει απαραιτητως να εκφραστειτε υβριστικα η υποτιμητικα προς καποιον.Καταλαβαινουμε την ανυπομονησια και τη προσδοκια για χιονι.Ολοι το ιδιο νοιωθουμε.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει πιο καθαρα, προς Ανω Μελισσια.. .ανα κομματια.....φερνει στουπες, μετα μικροτερες κ πυκνες....αγονται και φερονται....

1-2οC  να πεσει κσι θα δουμε ομορφες εικονες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ktas said:

Εγώ πάντως δεν άκουσα κανένα να λέει για Αρμαγεδδών, τέλος του κόσμου, the end of times και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Ναι ανέφεραν χιονοπτώσεις (δεν είπε κάποιος όμως για Πειραιά) και στρωσίδια στα ΒΠ. Οπότε δεν χρειάζονται υπερβολές και αφορισμοί, πόσο μάλλον που η κακοκαιρία είναι σε πλήρη εξέλιξη. 

Για να μην ακουσες προφανως δεν παρακολουθησες τα ειδησεογραφικα site και τα κεντρικα δελτια ειδησεων του star-skai-alpha. Οπως επισης δεν παρακολουθησες καποια site που θελουν (αλλα τελικα δε μπορουν) να ασχοληθουν με τον καιρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους άρχισε να χιονίζει Άγιο Στέφανο 

Μπα , μέχρι να τελειώσω το κείμενο το ξαναγύρισε σε βροχή 

Και η πλάκα είναι ότι γύρισα χθες απο Ζαρούχλα , μια μέρα νωρίτερα ο μ@@@@@ς

Τωρα σκέτη  βροχή 

Δεν πειράζει ρε παιδιά , το χόμπι μας κάνουμε , αλλα είναι τα σοβαρά στη ζωή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορά του φιλου Νικου Διολετη....
"Βίλια Αττικής(εικονες), αυτη την ώρα με τη χιονόπτωση να συνεχίζεται.
Υπολογίζεται ότι έχουν πέσει γύρω στους 20-30 πόντους φρέσκου χιονιού και εκεί και στις Ερυθρές.
Απαραίτητες οι αλυσίδες.
Από την Οινοη και κάτω ο υετός κόβει μαχαίρι" Φωτογραφιες: Φωτεινή Μεϊντάνη....

FB_IMG_1578297199519.jpg

FB_IMG_1578297196900.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, South Athens said:

Με θερμοκρασία 7.5 βαθμοί τώρα στο κέντρο της Γλυφάδας (σύμφωνα με το αμάξι) δε ξέρω αν έχει νόημα 

4,5c εχει αδερφε Σιγα να μην εχει και 20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...