Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, poseidonas είπε:

ενταθηκε η χιονοπτωση στην φυλακτη καρδιτσας με -3,5

https://www.youtube.com/watch?v=rwWkCZm2Yc0

Στα πεδίνα του νομού έκανε τίποτα ? Ξέρουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Στα πεδίνα του νομού έκανε τίποτα ? Ξέρουμε?

μεχρι τα 300-350 χιονιζει και εχει στρωμενο χιονι από τα 500 κ πανω..καρδιτσα τωρα 3,5 βαθμούς κ κατι μεταξυ βροχη κ χιονονερου

Επεξεργάστηκε από poseidonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Εδώ μαμοτο φυσά τρελά, τυχερός είσαι γείτονα !!

Ναι Σταύρο , τις πιο πολλές φορές δεν φυσάει καθόλου εδω με χειμερινού τύπου καιρό .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, poseidonas είπε:

μεχρι τα 300-350 χιονιζει και εχει στρωμενο χιονι από τα 500 κ πανω..καρδιτσα τωρα 3,5 βαθμούς κ κατι μεταξυ βροχη κ χιονονερου

αν είναι χιονόνερο φίλε, σημαίνει ότι μπορείς να διακρίνεις νιφάδες στην βροχή. όντως υπάρχουν?Πάντως και πάλι για εμένα έπρεπε η Καρδίτσα να το έχει γυρίσει, ειδικά εφόσον μιλάμε για υψόμετρο 100-150 μέτρων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Αύριο θα ξεπεράσουμε το μισό μέτρο εδώ, ρίχνει ακατάπαυστα...

Όχι που θαριχνε 20 ποντους μόνο....πάνω από μισό δεν σου είχα πει? Εξω θα πέσω....μπορεί και μέτρο!!!.....χαχαχαχαχαχαχα…..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, [weathermaniac] said:

Και εγώ.. στο δημοτικό στις βρύσες του προαυλίου, αντί να έπινα νερό, απλά τις άνοιγα, έβαζα το δάκτυλο από πάνω για να έχει νερό υπό πίεση ώστε να βγει εκτός από τον μεγάλο νεροχύτη, να πάει στο έδαφος για να το βρέξει, ώστε να εξατμιστεί και να φτιαχτούν σύννεφα..  και όταν ξεκινούσε να βρέχει νόμιζα πως βοήθησα χαχα Άστα. Πραγματική αρρώστια από μικρός...

Αλλά ο μπαμπάς μου τότε μου λέει τότε το πολύ απλό και με πέταξε εκτός του ονείρου από τότε. Ε αν μια ολόκληρη θάλασσα δεν αρκεί για να συννεφιάσει εκείνη την ημέρα, προφανώς δεν θα αρκεί η βρύση από το νερό :Ρ 

σόρρυ για το  οφφ

 

΄Άντε να ξεκινήσει ανατολικός μπας και έρθει κρύο από τον Βόλο χαχα... 5.4oC

Το δικο σου ειναι πραγματικα αρρωστο!! Εχω τρομαξει να σου πω την αληθεια 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδω οταν φυσαει δυνατος ΒΔ αυξανονται αποτομα η νιφαδες μες στο χιονονερο αλλα μολις κοβει ξανα μειωνονται.Γενικα ο ουρανος ειναι βαρυς και κοκκινος και τα φαινομενα καλα,ας ελπισουμε να το συνεχισει μεχρι τα ξημερωματα μπας και το δουμε να πεφτει καλα και γιατι οχι να το στρωσει και λιγο στις ευκολες επιφανειες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πηγα βολτα στο βουνο Γιαμινα εκει που ειναι ο Μιμικος στην Ν .Αρτακη για οποιον γνωριζει ,με πολυ βροχη κι αερα...περιμενα να δω νιφαδα αλλα τιποτα ...οποτε ανεβηκα λιγο πιο πανω προς Στενη αλλα επεσε τηλ για δουλιτσα αμεση και γυρισα...

Μακαρι αυριο να δουμε τιποτα το πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

λυκοβρυση, εσπασε το ψυχολογικο φραγμα των 4  βαθμων.. . .3,8 επιτελους!

 

Σε τι υψόμετρο είσαι? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Μηπως λες πολυ Χρηστο ; Εδω εχω 4.5.

κι όμως ..μόλις τσέκαρα και τον δεύτερο σταθμό, 2 ορόφους πάνω που λέει 5,7  (είναι πιο εκτεθειμένο) τώρα εδώ ακόμα 6,3.
Οκ εσύ έτσι κι αλλιώς πιο βόρεια αλλά δε μπορεί γλυφαδα πειραιας και συναφη να έχουν οοολοι πιο χαμηλη...  ξέρω και γω, μεγάλο μάθημα ήταν και η ζηνοβία και στις Τ και πάμε για νέο μάθημα από τον ηφαιστίωνα!

Επεξεργάστηκε από ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Πολύ καλή θερμοκρασία εχεις

είμαι στο υψωματακι της Λυκοβρυσης, βλεπω φαντασου μπροστά μου θρακομακεδονες και δεξια μου αστεροσκοπειο : )

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νικαια η θερμοκρασια σε συννεχη πτωση και ο καιρος εκει που ειχε ανοιξει κλεινει ξανα!

Η θερμοκρασια στους 6.5οC

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...