Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Dusterakos said:

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΘΗΡΙΟ ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙ ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ

Καλωσόρισες στο club και Εγώ μια απο τα ίδια. Στα του καιρού τώρα βαριά νέφωση έξω με ψιλόβροχο στο full λογικά 00:00 θα το έχει γυρίσει εδώ Κηφισιά ειδικά στα υψηλότερα της Κηφισιάς ίσως και πιο πριν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Ακούω τη Σούζη τώρα ΣΚΑΙ. Ανέφερε πως το κέντρο είναι πιθανόν να δεί χιονόπτωση αλλά αμφιβάλει για χιονόστρωση στο κέντρο.

αν θελει ο ιδιος ο καιρος δεν υπολογιζει κανεναν το κεντρο Αθηνας θα στρωθει αποψη μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snowmix99b said:

Καλωσόρισες στο club και Εγώ μια απο τα ίδια. Στα του καιρού τώρα βαριά νέφωση έξω με ψιλόβροχο στο full λογικά 00:00 θα το έχει γυρίσει εδώ Κηφισιά ειδικά στα υψηλότερα της Κηφισιάς ίσως και πιο πριν.

Μέχρι τις 12?Καλά είμαστε γείτονα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

αν θελει ο ιδιος ο καιρος δεν υπολογιζει κανεναν το κεντρο Αθηνας θα στρωθει αποψη μου..

Φιλε μου ας ριξει απλα χιονακι και στρωσιματα αλλη φορα. Λίγες  νιφαδες να χαρουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, CATHA είπε:

-2.7 η Πάρνηθα... -3 στα 850?

Δεν πάει έτσι....πιο κάτω είναι η ένδειξη της ελεύθερης ατμόσφαιρας.....-1,5 με -2οC θα είναι κι αν....το μεσημέρι που η Πάρνηθα είχε -1,2οC η ραδιοβόληση έβγαλε +0,8οc….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Δεν πάει έτσι....πιο κάτω είναι η ένδειξη της ελεύθερης ατμόσφαιρας.....-2οC θα είναι κι αν....

Κωστα που εχεις γραψει για τις ραδιοβολησεις;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Beach-snow NG said:

Δεν πάει έτσι....πιο κάτω είναι η ένδειξη της ελεύθερης ατμόσφαιρας.....-2οC θα είναι κι αν....

 Δηλαδή στα 1,200 η θερμοκρασία είναι χαμηλότερη από τα 1,500? ειλικρινής απορία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

 Δηλαδή στα 1,200 η θερμοκρασία είναι χαμηλότερη από τα 1,500? ειλικρινής απορία... 

οχι. απλα η σταθμη των 850 hpa ειναι χαμηλοτερα και οι Τ που μετριονται επιρρεαζονται και απο αλλους παραγοντες  ( ανεμο- θεση χαμηλου)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υγρασια 75% Χαλκιδα θερμοκρασια 6.8. Ψεκαδες. Και ΒΑ η ΒΔ ανεμος. Αλλαζει συνεχως

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Hlioupolitis98 said:

οχι. απλα η σταθμη των 850 hpa ειναι χαμηλοτερα και οι Τ που μετριονται επιρρεαζονται και απο αλλους παραγοντες  ( ανεμο- θεση χαμηλου)

Τα 850 είναι στα 1,450 μέτρα ... ήξερα οτι η διαφοροποίηση αφορά κυρίως το καλοκαίρι... θα το ψάξω και θα επανέλθω..

Από 4,7 έως 4,0 οι θερμοκρασίες στην περιοχή... 0,4-1μμ βροχής... 

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 Δηλαδή στα 1,200 η θερμοκρασία είναι χαμηλότερη από τα 1,500? ειλικρινής απορία... 

Aλλο η θερμοκρασία ενός σταθμού στο δάσος και δίπλα σε χιονοσκεπές έδαφος κι άλλη η θερμοκρασία στην ελεύθερη ατμόσφαιρα πάνω από τον πειραιά πχ ή το λαύριο ή όπου είναι το μπαλλόνι....και τα 850 πλησιάζουν ανάμεσα από 1350-1370 βάσει μοντελικών ενδείξεων (το μεσημέρι ήταν 1425μ.), σε αυτή την κακοκαιρία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 minutes ago, South Athens said:

πότε έχουμε περισσότερες πιθανότητες να δούμε εμείς δλδ?

Αυριο με εναλλαγές βροχη-χιονονερο -χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Υγρασια 75% Χαλκιδα θερμοκρασια 6.8. Ψεκαδες. Και ΒΑ η ΒΔ ανεμος. Αλλαζει συνεχως

απο τους 6 επεσε στους 5,5 μεσα σε 5'

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορά από βιλια.. Στην κρύα βρύση έξω από τα βιλια το πιάνει κανονικά... Μέσα στο χωριό μέτριας έντασης χιονόπτωση... Η κυκλοφορία ακόμα διεξάγετε κανονικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Έχουμε υετο εδώ και 4 βαθμούς....εχει χιονοθυελλα από τα 400 χοντρικα μπορεί λίγο παραπανω

πάλι καλά, κάτι είναι και αυτό. εντύπωση μου κάνει που με τέτοιο αέρα δεν έρχεται έστω κάτι αερομεταφερόμενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, oldboy332 said:

2,4 βαθμοί,  0,6 dp . Μέχρι  να το γυρίσει σε χιόνι θα μας σκάσει. 

Εγώ έχω σκάσει τόσο πολύ που πάω τουαλέτα κάθε 5 λεπτά και πλένω το πρόσωπο μου. Φαντάσου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...