Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πλέον δεν χαιρόμαι για τίποτα λιγότερο από μια αξιόλογη κακοκαιρία πάνω από 24 ώρες διάρκεια με φαινόμενα και ας είναι βροχές σε αυτόν τον τρισαθλιο χειμώνα δεν μπορώ να συμβιβαστώ η να χαρώ με τρίχες της μισής μέρας η λίγων ωρών ... εννοείται ότι θα χαρώ αν ρίξει άλλου .... αφού δεν κάνει δω να κάνει όσο γίνεται περισσότερα άλλου .... έχουμε ποτ έχουμε πρόβλημα εμείς μην γενικευτεί σε όλη τη χώρα ... ας σωθούν κάποιες περιοχές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε όλους...παιδιά ηρέμησε για όνομα του θεού...ότι είναι να γίνει θα γίνει!!! Αλλά δεν θα χαλαδουμε κ τις καρδιές μας επειδή δεν θα χιονίσει..καιρός είναι ότι θέλει κάνει..ας ελπισουμε να βρέξει την άνοιξη...σήμερα -3 βασιλικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλ του ευρωπαιου για κενυροβορεια ειναι πιο καλα απο χθες το βραδυ

Συνεχιζουν καμια 15 αρια να δινουν αποκοπη δυτικα μας και καποια πανω μας και ιονιο..πολυ βολικα εξου και η αυξηση του υετου σε σχεση με τα χθεσινοβραδινα....εχει ενα σεναριο δινει 30 ποντους στο κεντρο αθηνας ..θα το βαλω γιατι ειναι ωραιο στο ματι

Δε μπορω να το ανεβασω αν μπορει κανεις ειναι το 10..και μαλοστα βγαζει και πανελλαδικο οποτε ολοι ευχαριστημενοι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα. Γιατι τετοια απογοητευση 5 μερες πριν? Κλειδωσε τιποτα?Οχι βεβαια. Κι εγω κρατω μικρο καλαθι μ αυτα που εχουμε δει φετος αλλα ελπιζω μεχρι το τελος. Θα δουμε μαγκες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βιαζεστε παιδες...Εξι μερες πριν δε κλειδωσε ποτε τιποτα...Ουτε προς το καλο ουτε προς το χειροτερο σεναριο...Υπομονη...Τα προσηνεμα θεωρητικα εχουν ενα προβαδισμα ισως και ξεκαθαρο αλλα η διαταξη θα κλειδωσει κατεμε κυριακη βραδυ..Απο κει και μετα θα δουμε τις λεπτομερειες..Εγω αυτο που κρατω ειναι η εντυπωσιακη πτωση οπως εγραψα και χθες..Απο τους 19-20 μεγιστες πιθανως να παμε και κατω απο τους 5...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα ευρωπαιου Αθηνα απο 6-7 εκατοστα το πηγε πλεον 27 εκατοστα χιονι το maximum ..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-264371-athens-ensemble-euro-snow-1580459278990.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

διαγραμμα ευρωπαιου Αθηνα απο 6-7 εκατοστα το πηγε πλεον 27 εκατοστα χιονι το maximum ..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-264371-athens-ensemble-euro-snow-1580459278990.png

Και με 6-7 εγω μια χαρα θα ημουν στα κεντρονοτια...Τσιπουρο και παιξιμο πανω κατω ολη μερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μακαρι να εβγαινε!!!Πολυ χιονι και σε εκτεταμενες περιοχες

Ναι, δεν έχεις άδικο. Ωστόσο δε ξέρω πόση βάση μπορούμε να δώσουμε στους χάρτες του συγκεκριμένου site. Για παράδειγμα η υετότρυπα που βγάζει κάπου στο μέσο της διαδρομής Λάρισας  -  Τρικάλων, στην πραγματικότητα δεν υφίσταται ποτέ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

-7 στα 850 το ευρωπαικο αττικη-ευβοια κλπ 7 του μηνα νωρις πρωι..

850temp_20200131_00_174.jpg

Καλημέρα! Όχι ότι έχει σημασία σ' αυτές τις ώρες αλλά η Αττική μαζί με τις υπόλοιπες περιοχές ίδιου χρώματος φτάνουν έως το -8.Εως -1c φτάνει στο πρώτο θαλασσι χρώμα και πάει λέγοντας.🙂

Στα μελλουμενα,την εικόνα του καιρού δε θα μας τη δώσει κάποιο συγκεκριμένο ράν ενός μοντέλου.Εικονα για το τι θα συμβεί θα έχουμε όταν τα μοντέλα έρθουν πολύ κοντά το ένα στο άλλο.Αυτο μπορεί να συμβεί στις 3-4 μέρες χοντρικα.Υπαρχουν δε και εξαιρέσεις που συγκλιναν ακόμα και λίγο πριν το nowcast.Το αν θα έχουμε απλά μια ψυχρή χειμωνιάτικη μέρα η θα έχουμε χιονοκαιρια ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό.Μεχρι την Κυριακη θα πρέπει να εχει ξεκαθαρισει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω ότι αν έρθει έστω ο Αυλώνας όπως δείχνει ο τζίφος,κ οι ΚΒ κάτι θα φάνε,έστω ένα πασπαλισμα τις πρώτες ώρες,ο μέγας εχθρός(σε όλα τελικά)είναι η Τουρκία,κ η φυγή του Αυλώνα όρος τα εκεί,η ο εκφυλισμός των θερμ, πολύ γρήγορα..στην τελική στο ναουκαστ,θα δούμε όπως κ πάντα μεγάλες διαφορές,αλλά κ εκπλήξεις,κ ο χειμώνας,έχει έναν μήνα ακόμη,οπότε μην τα βάφει άκυρα κανείς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, menidi είπε:

Έχεις άδικο φίλε! Η Φαρκαδόνα και γενικότερα τα όρη του Ζάρκου, φημίζονται για την ξεραιλα τους....(χαχα)

Φίλε μου έχω κάνει τη διαδρομή Λάρισα - Τρικαλα, χειμώνα και καλοκαίρι, εκατοντάδες πραγματικά φορές. Δεν υφίσταται υετότρυπα εκεί σε περίοδο χιονοκαιρίας, ενώ η Λάρισα δέχεται φουλ χιόνι. Αυτοί που συνήθως κινδυνεύουμε από υετότρυπα είναι οι περιοχές του κάμπου από το χωριό Πηνειάδα και ανατολικότερα σε περίπτωση ισχυρού βορειοανατολικού.

Επεξεργάστηκε από LarissaSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, sakis13 said:

Και με 6-7 εγω μια χαρα θα ημουν στα κεντρονοτια...Τσιπουρο και παιξιμο πανω κατω ολη μερα...

Σακη φιλε μπορεις να γινεις πιο σαφης?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιοχή Χαλκίδας, Παρασκευή πρωί (8:00) το κύριο του ευρωπαικου στο -8 και ο μ.ο. στο -5 με σενάριο ακόμη και στο -10,2. Ελπιδοφόρα όλα αυτά αλλά ακόμη έχει πολύ δρόμο και εγω το φοβαμαι πολύ ακόμη.

image.thumb.png.8a0201ed40d2b46f434b1cffb49a30b6.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάμε απλά να δούμε νιφάδες.. όπως πάει θα τις χάσουμε και αυτές...

όνειρο θερινής νυκτός από το 6αρι αικον για κεντροβόρεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...