Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί εφόσον πατάει αυλωνασ Αδριατική δεν βγάζει χαμηλό Ιόνιο?σε όλα τα μοντέλα το ίδιο και στο Τζεμ που τρέχει τώρα το ίδιο συμβαίνει

Μερικά πράγματα μπορεί να φαίνονται απλά στην μετεωρολογία, αλλά δεν είναι τόσο.....το γιατί αυτό δεν μπορεί αν σου το απαντήσει πραγματιστικά κανείς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν τα ανσαμπλς είναι έγκυρα και τρέχουν σωστά τότε είναι καλά για κεντροβόρεια κυρίως γιατί δείχνουν οτι με άνοδο του αζόρ λίγο πιο ψηλά το χαμηλό θα βγει εκεί που πρέπει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Χαχα κοιταξτε το αικον στην ασια δεν εχει αντικυκλωνα μαλλον αυτους  που εχπυν μολυνθει με κοροναιο δειχνει ..απιστευυος χαρτης καηκε το μοντελο

iconnh-0-63.png

Πάμε για μεγάλα πράγματα!!! Παγωνιά και μουντάδα στις 7/2 στο χορό του γυμναστηρίου λέμε!!! Γιατί όχι και χιόνι στις 6/2;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Παντοσ αν δεν κάνει κάτι το διάστημα 5-10  η συνέχεια φαίνεται τραγική με βάση το 12 Άρι του τζιφου

 

Πάει και για 2η στο καπάκι 12-15

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, WEATHER-FUN είπε:

Πάμε για μεγάλα πράγματα!!! Παγωνιά και μουντάδα στις 7/2 στο χορό του γυμναστηρίου λέμε!!! Γιατί όχι και χιόνι στις 6/2;;;

Χθες δεν παρακαλουσες να εχει καλο καιρο στις 6/2??😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και μονο που οι εμποδισμοι δεν εχουν ουτε καν πλησιασει την πραγματικοτητα απ οτι φαινεται με τις μεγαλες διαφορες ανα ραν και ανα μοντελο το μονο που μπορω να πω ειναι..οτι παμε καλα!!!..τα12αρια εκαναν αυτο που επρεπε.τα ανσμπλ ειναι καλα και υπουλα....τα λεμε στον παιο(γιωργο καλη δουλεια...χεχεχεχεχε)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Michael είπε:

Θεωρείς ότι δεν χωράει περαιτέρω βελτιώσεις? 

Σορρυ φιλε μου, τωρα το ειδα.

δυστυχως το 12αρι κιολας εσπευσε να επιβεβαιωσει.

ελπιζουμε σε πισωγυρισμα μερικο εστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Σορρυ φιλε μου, τωρα το ειδα.

δυστυχως το 12αρι κιολας εσπευσε να επιβεβαιωσει.

ελπιζουμε σε πισωγυρισμα μερικο εστω

ωστοσο κατι μεταξυ 6αριου και 12αριου ειναι εφικτο και ομορφο σεναριο θαρρω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οσο για τον μεσο ορο τζιφου ολα πανε οπως θα επρεπε βασικα. αμα συνεχισει ετσι πιθανολογω οτι την δευτερα ισως ειναι και στο -8 με -9. μακαρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

ωστοσο κατι μεταξυ 6αριου και 12αριου ειναι εφικτο και ομορφο σεναριο θαρρω

Ακριβως αυτο εννοω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα δεν είναι κρίσιμο, ούτε απόψε, ούτε αύριο....απλά ακόμη 2-3 ραν που θα παγιώνουν μια κατάσταση.....λεπτομέρειες θα παίζουν πάνω ή κάτω ως την τελευταία στιγμή, με τέτοια μοντέλα που έχουμε....δυστυχώς ή ευτυχώς....η τάση πλέον διαφαίνεται ισχυρή στο πρώτο κομμάτι.....αναμένουμε και το 2ο.....Την Κυριακή θα έχουμε μια πιο σαφή εικόνα....υετό κακώς κοιτάζετε από τώρα....τέτοια συστήματα συνοδεύονται από φουλ υετό, που τα μοντέλα τον βλέπουν έστω και στο 30-50% τους 1 ημέρα πριν.....εκείνο που μου δημιουργεί ερωτηματικά είναι οι δείκτες....και ειδικά ο ΑΟ, που ναι μεν έχει ανέβει + στο Θεό, αλλά δείχνει από κει μια τάση να κατέβει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υετο δεν κοιταμε, θα κοιταμε υποστηριξη στα 500 και αγιος ο θεος... Να σκασει το -36 στο αιγαιο 🙂 

Ακομα δεν μπηκε ο φλεβαρης και εχουμε 75 σελιδες χαχα 😂 Συλλογη σελιδων κανουμε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, baristrs είπε:

Τον προηγουμενο μηνα ειχαμε 100+ σελιδες πριν καν μπει ο Ιανουαριος

Και με το που μπήκε μείναμε εκεί χαχσχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, HuxFlux said:

Σχεδον σταθερα τα ανσαμπλ για Αττικη.

 Στην εξέλιξη μετά την Παρασκευή το κύριο πάει αργά προς τον μέσο όρο... μεταξύ -7 και -8 βλέπω να κλείνει τελικά στα χαρτιά... στην πραγματικότητα θα ξέρουμε το ερχόμενο Σάββατο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μεσος ορος βελτιωθηκε περαταιρω σε σχεση με το 06αρι..Επεσε πλεον κατω απο το -5 στα 850..Στον υετο σχεδον ιδια..Με μια οριακη βελτιωση...Ολα καλα λοιπον και παμε σιγα σιγα για παιο..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ Καλά πάμε.

Πρώτον γιατί πάει να βγει το τέλειο σενάριο στις ώρες που δεν θα μπορεί να είναι πολύ αναστρέψιμο και

Δεύτερον γιατί το κλίμα εδώ είναι θαυμάσιο με βάση τις συνθήκες του Αυλώνα. 

Το νου σας ρεμαλια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 Στην εξέλιξη μετά την Παρασκευή το κύριο πάει αργά προς τον μέσο όρο... μεταξύ -7 και -8 βλέπω να κλείνει τελικά στα χαρτιά... στην πραγματικότητα θα ξέρουμε το ερχόμενο Σάββατο... 

Εγω πιστευω -8 με -9 . Δεν θελω παντως χαμηλοτερα να βγει δεν θελουμε αλλα χιονονερα και στρωσιδια π θα λιώνουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Πολύ Καλά πάμε.

Πρώτον γιατί πάει να βγει το τέλειο σενάριο στις ώρες που δεν θα μπορεί να είναι πολύ αναστρέψιμο και

Δεύτερον γιατί το κλίμα εδώ είναι θαυμάσιο με βάση τις συνθήκες του Αυλώνα. 

Το νου σας ρεμαλια!!!

Πολύ σωστό.. το χαμε ξεχάσει αυτό...παμε για τις 72 ώρες !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Σορρυ φιλε μου, τωρα το ειδα.

δυστυχως το 12αρι κιολας εσπευσε να επιβεβαιωσει.

ελπιζουμε σε πισωγυρισμα μερικο εστω

Ειναι χειροτερο το 12αρι Γιωργαρα μου απο το 06αρι αλλα και παλι δεν ειναι κακο...Επισης τα ανσαμπλ ειναι ακομα καλυτερα οπως και ο μεσος ορος..Οποτε ολα καλα..6μερες πριν θα εχουμε πισωγυρισματα...και αποκλισεις..Αλλα ειμαστε στο κολπο για τα καλα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Hlioupolitis98 said:

Εγω πιστευω -8 με -9 . Δεν θελω παντως χαμηλοτερα να βγει δεν θελουμε αλλα χιονονερα και στρωσιδια π θα λιώνουν 

Συνήθως ο Τζίφος πρώτα δίνει τις πιό χαμηλές και μετά μαζεύει ... για να δούμε αυτή τη φορά... αν και πάρα πολύ νωρίς ο υετός δείχνει λίγος...παίζει να έχουμε τις θερμοκρασίες και να κυνηγάμε τον υετό... 

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Ειναι χειροτερο το 12αρι Γιωργαρα μου απο το 06αρι αλλα και παλι δεν ειναι κακο...Επισης τα ανσαμπλ ειναι ακομα καλυτερα οπως και ο μεσος ορος..Οποτε ολα καλα..6μερες πριν θα εχουμε πισωγυρισματα...και αποκλισεις..Αλλα ειμαστε στο κολπο για τα καλα!!

Φυσικα και ειμαστε, αλλιως δε θα σχολιαζαμε καν!

Απλα θελω μωβακι 500αρι!✌️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...