Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δύσκολη προγνωστικά η Θεσσαλονίκη να σου πω. Δηλαδή βλέπω ότι σας εμφανίζει υετό πχ στο 12αρι, και βάση ανέμων στα διάφορα στρώματα δεν μπορώ να καταλάβω που τον βρίσκει, δεδομένου ΄ότι καμία συνιστώσα δεν έρχεται από την θάλασσα. Στο ούκμο  λόγω ισοβαρών και λίμνη σε τέτοια θέση νομίζω πως θα είχε περισσότερο υετό. Θέλει λίγη σκέψη και αν υπάρχει κάποια παρόμοια διάταξη στο παρελθόν και τι έκανε αυτή για να συγκρίνουμε

Μπορεί. (0% εννοώ δηλαδή αν θα ξέρουμε ότι θα μας επηρεάσει σαν χώρα ή όχι [ίσως να μην ήμουν σαφής] 

Σε αυτο συμφωνω. Για την καταληξη ομως νομιζω Σαββατο θα ξερουμε. Ειδικα για το διαστημα 24 με 26. Εκει ςιναι το κλειδι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δύσκολη προγνωστικά η Θεσσαλονίκη να σου πω. Δηλαδή βλέπω ότι σας εμφανίζει υετό πχ στο 12αρι, και βάση ανέμων στα διάφορα στρώματα δεν μπορώ να καταλάβω που τον βρίσκει, δεδομένου ΄ότι καμία συνιστώσα δεν έρχεται από την θάλασσα. Στο ούκμο  λόγω ισοβαρών και λίμνη σε τέτοια θέση νομίζω πως θα είχε περισσότερο υετό. Θέλει λίγη σκέψη και αν υπάρχει κάποια παρόμοια διάταξη στο παρελθόν και τι έκανε αυτή για να συγκρίνουμε

Και για μένα ισχύουν αυτές οι συνθήκες της Θεσσαλονίκης ???? Η για μενα ειναι οκ ο υετος στο 12αρι??????αν και δεν νομίζω εδώ έχουμε άλλες συνθήκες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Και για μένα ισχύουν αυτές οι συνθήκες της Θεσσαλονίκης ???? Η για μενα ειναι οκ ο υετος στο 12αρι??????αν και δεν νομίζω εδώ έχουμε άλλες συνθήκες....

κύριε κύριε και για μένα πείτε 🤣 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

κύριε κύριε και για μένα πείτε 🤣 

χαχαχα😂😂😂👍 πάντως το Κιλκίς νομίζω δεν είχε 300 μέτρα υψόμετρο??το λέω γιατί εσείς από θερμοκρασίες δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα..👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Και για μένα ισχύουν αυτές οι συνθήκες της Θεσσαλονίκης ???? Η για μενα ειναι οκ ο υετος στο 12αρι??????αν και δεν νομίζω εδώ έχουμε άλλες συνθήκες....

χοντρικά ναι. Σε λίγο  πιο ευνοημένη θέση θεωρώ σε αυτόν τον τύπο καιρού, αλλά οι πιο ευνοημένοι είναι οι δυτική Θεσσαλία και η ανατολική Θεσσαλία [και δεν εννοώ μόνο Μαγνησία, όλη η παραλιακή γραμμή που κιτάει ανατολικά και ξεκινάει από την νότια κεντρική Μακεδονία και φτάνει Μαγνησία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

χαχαχα😂😂😂👍 πάντως το Κιλκίς νομίζω δεν είχε 300 μέτρα υψόμετρο??το λέω γιατί εσείς από θερμοκρασίες δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα..👍

Το Κιλκίς βάση wikipedia έχει 280μ ενώ το χωριό μου που μένω έχει 369μ...2 μέτρα εδώ και 1 μέτρο το Κιλκίς δηλαδή 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Το Κιλκίς βάση wikipedia έχει 280μ ενώ το χωριό μου που μένω έχει 369μ...2 μέτρα εδώ και 1 μέτρο το Κιλκίς δηλαδή 🤣

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

35 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Το Κιλκίς βάση wikipedia έχει 280μ ενώ το χωριό μου που μένω έχει 369μ...2 μέτρα εδώ και 1 μέτρο το Κιλκίς δηλαδή 🤣

Κιλκίς ξεκινά από 270 έως 330 , στα 371 είναι ο λόφος του Αγίου Γεωργίου, πιάνει όμως Βαρδάρης που δεν πιάνει σε σας και παίζει κάποιες φορές το ρόλο του 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ας το παρουμε αλλιως και ας το δουμε οτι με το ψυχος και ισως το χιονι θα κλειστουν μεσα και οι τελευταιοι που την εχουν δει εκδρομη...βεβαια εδω τιθεται εαν αλλο ερωτημα που αφορα εμας..τι θα κανει ενας χιονοφιλος σε αυτη την κατασταση εαν τελικα γινει αυτο το κουφο και χιονιση και πολυ περισσοτερο το στρωσει κι ολας..θα ειμαστε μεσα?ας δουμε και το ευρωπαικο τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγαλη ψυχρη μπαλλα θα κατεβασει ο παιος..και εμφανος πιο δυτικα.τωρα ποσο που θα μεινει στασιμη και ποσο δυτικα θα προχωρησει θα το δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ευρωπαίος εχθές

ECM1-96.GIF?12

ευρωπαίος σήμερα. για να δούμε

ECM1-72.GIF

Καρφι πανω μας

 

Υγ. Καρφι Ισπανια.. χαχαχα

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καρφι πανω μας

πολύ δυτικά φαίνεται προς το παρόν πάντως

ECM1-96.GIF?18-0

 

δεν ξέρω αν δεν πιέσει ο αντικυκλώνας θα μας αφήσει όλους ανεπηρέαστους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

πολύ δυτικά φαίνεται προς το παρόν πάντως

ECM1-96.GIF?18-0

 

δεν ξέρω αν δεν πιέσει ο αντικυκλώνας θα μας αφήσει όλους ανεπηρέαστους

Γι αυτο εβαλα υστερογραφο. Ξεφυγε πολυ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πολύ δυτικά φαίνεται προς το παρόν πάντως

ECM1-96.GIF?18-0

 

δεν ξέρω αν δεν πιέσει ο αντικυκλώνας θα μας αφήσει όλους ανεπηρέαστους

θα πιεστει μιχαηλ η ψυχρομπαλλα και απο β.δυτικα και απο ν.δυτικα..πιστευω θα κανει "τσιγκελι"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

θα πιεστει μιχαηλ η ψυχρομπαλλα και απο β.δυτικα και απο ν.δυτικα..πιστευω θα κανει "τσιγκελι"

Βαγγέλη πάντως με το τζεμ στα ανατολικά και τα άλλα στην μέση νομίζω είμαστε σε καλό δρόμο. Ειδικά τα βόρεια έχουν τον πρώτο λόγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικο τρεξιμο. Πλην ισως Δυτικης Ελλαδας. Οι υπολοιποι το απολυτο ΤΙΠΟΤΑ

ECM1-120.gif

ECG0-120.gif

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος λοιπόν βρήκε μια μεταβλητή στην οποία ήταν ο μόνος που την έδειχνε [σε όλες τις άλλες απ΄τυχε] όμως αυτό είναι το αποτέλεσμα.. χθές βρίζαμε το ανατολικά σήμερα το ανάποδο

ECM1-144.GIF?12ECM1-120.GIF?18-0

 

παίζει να ρίχνει χιόνι Ήπειρο  με αυτό στις 144

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρφι βορεια Ιταλια ο ευρωπαιος. Θα υποφερουν εκει. Τραγωδια. Ευχομαι να μην τους βρει καθ παγωνια μεσα σε ολα αυτα που τραβανε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επειδη πρεπει να βρουμε( βρω) καποιο αλλοθι  με την εννοια οτι μια ψυχρη εισβολη θα βαλει ολο τον κοσμο μεσα τοτε μπορουμε να πουμε οτι ενας μεσος ορος της ψυχρης μπαλλας απο τα μοντελα την τοποθετει σε ιδανικη θεση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...