Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

0.2 μμ απο τη βραδινη λασποψιχαλα κ αθλια ατμοσφαιρα...σε προιδεαζει παντως οτι κατι καλο ερχεταο σε λιγες ωρες...

ΝΝΔ ρευμα.ισχυρο μας.εχει ξεσκισει τις τεντες και θερμοκρασιες στα υψη 16.5 ελαχιστη και 19.5 πριν λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει και Χόχλια, ενώ η θερμοκρασία έχει πέσει στους 5,5-6οC….

Προυσός 8οC τώρα και 13mm….Ποταμιά 8οC και 12mm….Καρπενήσι 6οC και 6mm….Μυρίκι 5,5οC και 5mm…...

 

video.jpg?streamid=0&fbclid=IwAR3Re6BZJVoYvRW7qTA6LFK3W7N9yhGv00KDLP8sBh89IXvSV8T2SFTexj4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Πωω!!!Τελικα δεν εχει μονο η βασιλιτσα τα χαλια της.

Δεν έχω δει ένα χκ να μην έχει τα χαλιά του φέτος.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έναρξη βροχής στα Καλάβρυτα και 4mm με 9 βαθμούς στα 750μ.... Βρέχει για πλάκα μέχρι τα 2000μ στο χελμο

kalavryta (15).jpg

ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΑΝΩ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Orinos είπε:

ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΑΝΩ

Πλέον δεν έχει νόημα όμως.... Αυτά τα χιόνια λιώνουν σε 2 μέρες.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πλέον δεν έχει νόημα όμως.... Αυτά τα χιόνια λιώνουν σε 2 μέρες.... 

 

Συμφωνω...πιστευω όμως  ότι με την καταλληλη συνεχεια που ειναι και εφικτη και πιθανη κάτι θα σωσουμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραθέτω τα στοιχεία του χειμώνα που πέρασε από τον σταθμό του Βόρα και της Βασιλίτσας.

Βόρας                                                                            

Δεκέμβριος του 2018   μέση Τ - 3,5              

Ιανουάριος του 2019  μέση Τ - 6,6  (επηρεάστηκε λίγο από μια κουλή μέτρηση της τάξης του -67 αν θυμάμαι καλά)

Φεβρουάριος του 2019  μέση Τ - 4,6

Δεκέμβριος του 2019   μέση Τ - 1,9              

Ιανουάριος του 2020  μέση Τ - 2,5

Φεβρουάριος του 2020  μέση Τ - 2

Βασιλίτσα

Δεκέμβριος του 2018   μέση Τ - 1,2             

Ιανουάριος του 2019  μέση Τ - 4,7 

Φεβρουάριος του 2019  μέση Τ - 2,4

Δεκέμβριος του 2019   μέση Τ  0,6             

Ιανουάριος του 2020  μέση Τ - 0,7

Φεβρουάριος του 2020  μέση Τ  0,2

Οι ορεινοί αυτοί σταθμοί επιλέχθηκαν ως αντιπροσωπευτικοί της κατάστασης (δεν είναι αναστροφικοί ).

Τα νούμερα μιλάνε από μόνα τους για τον φετινό χειμώνα που δυστυχώς στα μέρη μου δεν ήρθε ποτέ . 

Ας ελπίσουμε σε κάτι καλύτερο για του χρόνου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απ' τον σταθμό μου σήμερα...15.7 βαθμούς ελάχιστη τα ξημερώματα, 19.5 μέγιστη το μεσημέρι........ αναμένουμε πλέον τα πρώτα του χιλιοστά! Ανυπομονώ για την αυριανή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Με καλό καιρό ξεκινήσαμε εδώ στην δυτική Ημαθία την ημέρα μας και λίγες νεφώσεις κυρίως νότια και ανατολικά....στους 6,9 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι στους 11 ήδη τώρα....το Βέρμιο τελείως γυμνό θυμίζει αρχές Ιουνίου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρεμία σήμερα κι επιστροφή στη πραγματικότητα, μετά τη χθεσινή καλή βρόχα που μας είχε λείψει...... 14.9 βαθμοί τώρα...

Ελάχιστη 10.4 βαθμοί τα μεσάνυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη η διαφορά θερμοκρασίας μεταξύ του vantage vue και του παλιού σταθμού μου, είναι εμφανής! 15.5 ο vantge vue τώρα, κάτι που συμφωνεί με τους πιο κοντινούς σε μενα davis....... ο παλιός μου σταθμός δείχνει ένα βαθμό παραπάνω για την ώρα, 16.5......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Με ηλιοφάνεια ξεκινήσαμε την ημέρα μας και σήμερα εδώ στην Ημαθία . 1,9 η ελάχιστη στους 11 ήδη τώρα εδώ στο Μακροχωρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...