Jump to content
teo_73

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

καλα το παει ο παιος..πολυ καλα θα ελεγα οσον αφορα τους εμοδισμους στα δυτικα ενω η μπλεμωβ μπαλλα καραδοκει και πλεον απ ολα σχεδον τα μοντελα εχει μετακινηθει πολυ δυτικα στην καθοδο της

Αυτή η μπάλα.......... με τις υψηλές πιέσεις πάνω μας το μόνο που θα καταφέρνε αν κατέβαινε είναι ή να έκανε προσηνεμη κακοκαιρια ή να φύγει ανατολικά η κανω λάθος????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Αυτή η μπάλα.......... με τις υψηλές πιέσεις πάνω μας το μόνο που θα καταφέρνε αν κατέβαινε είναι ή να έκανε προσηνεμη κακοκαιρια ή να φύγει ανατολικά η κανω λάθος????

απειροελαχιστες οι πιθανοτητες να παει τοσο νοτια..αλλα εαν καταφερει προφανος και αποδυναμωμενη λογω εποχης να φτασει τοσο νοτια κανεις δεν ξερει προς τα που.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευτυχώς ο υετός για τα βορειοδυτικά της χώρας παραμένει καλός από ευρωπαικό. 

https://meteologix.com/gr/model-charts/euro/greece/accumulated-precipitation/20200424-0900z.html

 

 

χωρίς τον υετό του μετεοπαουερ με τα γεωδυναμικά του δυστυχώς δεν μπορώ πλέον να έχω καθαρή εικόνα. ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλό το 18αρι του τζίφου, μια έξτρα ημέρα βροχής. σιγά σιγά κλειδώνουμε, αλλά αύριο θέλω βελτίωση του ούκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά και Καλά με Υγεία!!! Εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου η Ανάσταση Του Κυρίου να φωτίσει βαθιά τις καρδιές μας!!!

Στα του καιρού τώρα η μόνη παρηγοριά στην ψυχρή εισβολή της Τρίτης 21/04 - Πέμπτης 23/04 είναι ότι γίνεται Απρίλιο κι όχι Οκτώβριο και δη στις αρχές του. Φανταστείτε να είχαμε 10 Οκτώβρη 11οC μέγιστες Τ στη Θεσσαλονίκη και χειμερινό ψιλόβροχο; Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω. Ενώ τώρα το νιώθω καλύτερα. Αν είχαμε τώρα Μεγαλοβδομάδα κι όχι Διακαινησίμου θα ήταν όλα τέλεια! Δεν πειράζει τα καλύτερα καιρικά έρχονται η τελευταία βδομάδα του Απρίλη πάντα ήταν η αγαπημένη του έτους! Το διάστημα 20 Απριλίου - 20 Μαΐου (όπως και το 20 Σεπτεμβρίου - 20 Οκτωβρίου) είναι τα 2  καλύτερα καιρικά διαστήματα του έτους (αρκεί να μη βρέχει πολύ αλλά λίγο). Κι από ότι βλέπω πάμε για ανοιξιάτικες μέρες την Πρωτομαγιά! Ας κοιτάξουμε να χαρούμε μέχρι το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα τον ανοιξιάτικο καιρό όσο περισσότερο μπορούμε! Καλοκαιρία και καθαρά ανοιξιάτικες Τ όλα τα μοντέλα για Πρωτομαγιά δείχνουν να ξαναέχουμε. Μέχρι τότε τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, μέτρια τα πρωινά, . Περισσότερο με απογοήτευσε το ευρωπαικό που μετακινησε και άλλο δυτικά τα φαινόμενα και μας αφήνει με αρκετά λίγα εδώ. Πάλι καλά η Ήπειρος θα φάει καλό νερό. Κρίμα που δεν είμαι εκεί. Ο τζίφος έχει εξαιρετική κακοκαιρία, αλλά ποιος τον εμπιστεύεται. Το θετικό της ημέρας όμως είναι η ξεκάθαρη τάση για περισσότερες διαταραχές στην συνέχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μειωμένος παντού και πιο δυτικά ο υετός στο 6αρι.. Ας ελπίσουμε να μην χειροτερέψει στην συνέχεια και άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

που πήγε το ποστ που είχα πει ότι θα βάλω στο άλλο θέμα ολόκληρο? Μου αρέσει που έχει σβηστεί το ποστ με τους χάρτες του καιρού, αλλά όταν οι ίδιοι οι admin έβαλαν δελτίο καιρού της ΕΜΥ εδώ  δεν ήταν στα άσχετα?? Απαιτώ να μάθω τον λόγο σε πμ. Το οποίο είναι και τελείως άσχετο με τους χάρτες σε αντίθεση με το ποστ που έκανα πριν.

 

Καμία απάντηση, και με βάση το γεγονός ότι συνέχισε να υπάρχει αυτός που σβήνει μνμ, αυτόματα μου δείχνει ότι δεν ξέρει τι έκανε και ότι είχα δίκιο. Οπότε μου φτάνει ακόμα και αυτό😎

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

που πήγε το ποστ που είχα πει ότι θα βάλω στο άλλο θέμα ολόκληρο? Μου αρέσει που έχει σβηστεί το ποστ με τους χάρτες του καιρού, αλλά όταν οι ίδιοι οι admin έβαλαν δελτίο καιρού της ΕΜΥ εδώ  δεν ήταν στα άσχετα?? Απαιτώ να μάθω τον λόγο σε πμ. Το οποίο είναι και τελείως άσχετο με τους χάρτες σε αντίθεση με το ποστ που έκανα πριν.

Οντως...Τουλαχιστον ας το εβαζαν στο αλλο θεμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Οντως...Τουλαχιστον ας το εβαζαν στο αλλο θεμα...

ε αυτό κοίταξα και εγώ μήπως πήγαινε εκεί. Τέλος πάντων δεν ήταν μεγάλος ο κόπος  αλλά έτσι και αλλιώς είναι η κίνηση που μετράει. Δεν θα το κάνω θέμα. Περιμένω το πμ αν υπάρξει και βλέπουμε. Θα βάλω αναλυτικά κάθε χιονιά μετά στο άλλο θέμα με τα Gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ε αυτό κοίταξα και εγώ μήπως πήγαινε εκεί. Τέλος πάντων δεν ήταν μεγάλος ο κόπος  αλλά έτσι και αλλιώς είναι η κίνηση που μετράει. Δεν θα το κάνω θέμα. Περιμένω το πμ αν υπάρξει και βλέπουμε. Θα βάλω αναλυτικά κάθε χιονιά μετά στο άλλο θέμα με τα Gif

Οκ για να σε βοηθησω παω να βαλω καποιους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Οκ για να σε βοηθησω παω να βαλω καποιους 

Χαχα δεν είναι ανάγκη Χρηστάρα σε ευχαριστώ πάντως.! Βέβαια κάποια Gif θα τα κάνω έτσι και αλλιώς γιατί αξίζει να μείνουν στον υπολογιστή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Χαχα δεν είναι ανάγκη Χρηστάρα σε ευχαριστώ πάντως.! Βέβαια κάποια Gif θα τα κάνω έτσι και αλλιώς γιατί αξίζει να μείνουν στον υπολογιστή 

Απο ποιο τρεξιμο ειναι? Δεν μπορω να τα βρω😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Απο ποιο τρεξιμο ειναι? Δεν μπορω να τα βρω😂

Πήγαινε στο σημερινό 12ζ

και ξεκίνα το ταξίδι από τις 5400 ώρες, σχεδόν μέχρι το τέλος. Θα πάθεις την πλάκα σου με ένα από αυτά σαν δυναμική 

http://www.meteociel.fr/modeles/cfse_cartes.php?ech=5400&mode=0&carte=0&run=3

ας τώρα θα σταματήσω να γράφω περί αυτού γιατί όντως είμαστε εκτός. Ελπίζω να προλάβεις να δεις την απάντηση χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακυρο...Τα βρηκα

 

Στα κοντινα ο τζιφος για τα δυτικα της πολης μας αυξησε οριακα τον υετο σε 19-20 mm ενω για τα ανατολικα τον μειωσε λιγο...Ελπιζω να πεσουν πανω απο 20 mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Από που ‘σαι εισβολιτσα...;;;; Από ‘κεινη την γωνία, που την λένε Σιβηρια και την αγαπώ πολλά...😂

2D90E0FD-A920-4CC1-A580-EE7A1B37B28A.png

Λες;;; Μακάρι!!! Καλύτερα τώρα τέλη Απρίλη ψυχρές εισβολές παρά αρχές Οκτώβρη και μέσα Οκτώβρη.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά θα είναι αν πέσει ο υετός του 12αριού αικον. Πάμε

icon-12-120.png?19-12

 

ευχαριστημένος από την αύξηση του υετού στο 12αρι. Πάντως ειδικα για το δεύτερο κύμα της Πέμπτης η δυτική και βορειοδυτική χώρα θα πάρουν τα ηνία.  Δευτερεύον μέγιστο θα έχει στην Κρήτη στην δεύτερη φάση.Επίσης αύριο θα έχουμε ψυχρό μέτωπο και όχι θερμό, όπως στην προπροηγούμενη κακοκαιρία, άρα θα έχουμε και καταιγιδούλες.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ωραιος ο τζιφος και αυξηση του υετου!!!

Απο 19-20 mm μας πηγε 25-26

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδια απο ππια υψομετρα και οανω θα δουμε χιονι στη βορεια χωρα;

από 1000 και πάνω???μην πω και αρκετά παραπάνω..... άμα θέλει κάποιος ας επιβεβαιώσει 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

από 1000 και πάνω???μην πω και αρκετά παραπάνω..... άμα θέλει κάποιος ας επιβεβαιώσει 

.... από 1300 + .... και να δούμε .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...