Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εχει και μεγαλύτερες.... 

Τωρα

Πάρνηθα 1.7

Σούνιο 21.9

Είδα κάτι 11αρια μέγιστες Τ για εδώ Πολίχνη στις 21/4. Αυτά βλέπω και τρελαίνομαι στα νεύρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όπως χιόνια και κάτω από τα 1000μ ακόμα και στην Πελοπόννησο.... 

Καλύτερα τώρα τον Απρίλη χιόνια στα χαμηλά παρά τον Οκτώβρη. Βέβαια ανυπομονώ να κάνει και κανονική άνοιξη μετά τις 25-26 έστω. Θα κάνει; Η θα μας συνεχίσει με χειμώνα;

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Στα της Ροδόπης χιόνια (400μ.)!!

FB_IMG_1586953254274.jpg

FB_IMG_1586953269517.jpg

FB_IMG_1586953250980.jpg

Θράκη = δύναμη!!!

 

Τρώει όλο το κρύο από Ρωσία - Ουκρανία όντας στη ΒΑ Ελλάδα. Αντίθετα στην Ήπειρο δύσκολα βγάζει τόσο χαμηλά χιόνια ακόμη και το Γενάρη - Φλεβάρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,3 μέγιστη ημέρας στις 01:00 τα ξημερώματα στο χωριό , 8 ,3 βαθμοί τώρα χωρίς βροχή  . Σε πτώση και στο Κρυονέρι ,στους 10 βαθμούς πλέον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα ήθελε να γκρεμισει τα δικα μας σπιτια εδώ ο αέρας χαχα .... και τωρα συνεχιζει κατα διαστηματα, αλλα νωριτερα δεν υπήρχε! Λυσομανουσε σαν τρελός και με διαρκεια χτυπώντας αδιακοπα με 50αρες και πανω ριπές, ενω μάλιστα έφτασε εως και τα 77 km/h (ριπή στα 9 μποφορ!!).... στον γειτονα διπλα τους εσπασε μια πορτα, ολο το τζαμι μιας και την ειχαν ανοιχτη (κακως)... στη λαϊκή που πηγε ο πατερας μου νωριτερα, τους σηκωνε τις τέντες ενώ μας ειπε χαρακτηριστικά: "εδω κι εμενα επαιρνε με τετοιον αερα"..... με ρωτανε οι δικοι μου ποτε θα σταματησει, ενω στη ταρατσα που εχω το σταθμό, κατι πλαστικες καρεκλες τις ειχε κανει πιονια του κι έπαιζε σκάκι!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Xionoflorina είπε:

Και τις 2 χρονιές είχε χιονισει Απρίλη Φλωρινα.  Πρέπει να ήταν το 1996 και μάλιστα 15/4/1996 και όχι 11 Το 1997 τα χιόνια ήταν 5-6 και η διαταξη πιο πολυ προσηνεμη . 

Σαν σήμερα Επίσης 15/4/2001 είχε κάνει 10εκ ανήμερα Κυριακή του Πάσχα . Αυτό το 2014 ήταν το μεγαλύτερο χιονι  στον άθλιο χειμώνα 2013-14. Συνήθως χιόνια Απρίλιο σε άθλιους χειμώνες τα κάνει Όπως φέτος 

Αυτό το θυμάμαι κι εγώ , μετά από βροχή ακολούθησε μία έντονη χιονόπτωση γύρω στις δύο το μεσημέρι χωρίς να στρώσει βέβαια στο Κιλκίς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Καλύτερα τώρα τον Απρίλη χιόνια στα χαμηλά παρά τον Οκτώβρη. Βέβαια ανυπομονώ να κάνει και κανονική άνοιξη μετά τις 25-26 έστω. Θα κάνει; Η θα μας συνεχίσει με χειμώνα;

Με ποιά λογική να μην κάνει ψυχρές εισβολές Οκτώβριο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Με ποιά λογική να μην κάνει ψυχρές εισβολές Οκτώβριο;

Νοέμβριο ξεκινούν συνήθως οι ψυχρές εισβολές. Και κυρίως μετά τις 10/11. Γιατί Οκτώβρη δε λέει να κάνει ψυχρές εισβολές. Τον Οκτώβριο πέφτουν τα πρωτοβρόχια, αρχίζουν οι βροχούλες, κάνει και ανοιξιάτικες μέρες κλπ.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Xionoflorina είπε:

Και τις 2 χρονιές είχε χιονισει Απρίλη Φλωρινα.  Πρέπει να ήταν το 1996 και μάλιστα 15/4/1996 και όχι 11 Το 1997 τα χιόνια ήταν 5-6 και η διαταξη πιο πολυ προσηνεμη . 

Σαν σήμερα Επίσης 15/4/2001 είχε κάνει 10εκ ανήμερα Κυριακή του Πάσχα . Αυτό το 2014 ήταν το μεγαλύτερο χιονι  στον άθλιο χειμώνα 2013-14. Συνήθως χιόνια Απρίλιο σε άθλιους χειμώνες τα κάνει Όπως φέτος 

Το 2014 χιόνισε Μεγάλη Παρασκευή; Η χιόνισε Πρωταπριλιά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, oasis είπε:

Στην Κάρυστο Ακρωτήριο Παξιμάδα ο αέρας τα σπάει με ριπή στα 114km/hr

WindSpeedHistory.gif?1586956204594

Ανεβάζει κι άλλο η Παξιμάδα

127.1 km/h

 

*Χελμέ, οκ είδα την απάντησή σου.


 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14.0 βαθμους τώρα και μέγιστη ριπη 53.9 χλμ/ωρα πριν λίγο.... 

Παλι καταγραφει βροχή ο σταθμός μου(0.4mm) χωρίς φυσικά να πέφτει σταγόνα.... Φανταστείτε μάλιστα ότι τον έχω στερεωσει πάρα πολύ καλα....Τέτοιο κοπανημα τρώει απ τον αέρα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρύο χειμωνιάτικο το λες το σημερινό μετά τις τελευταίες ζεστές μέρες και με το ημερολόγιο να γράφει 15 Απριλίου,,,,δεν ξεπέρασε τους 12 βαθμούς σήμερα το μεσημέρι εδώ στο Μακροχώρι ενώ η μέγιστη καταγράφηκε τα μεσάνυχτα με 13,8 βαθμόύς...ενώ η ελάχιστη είχε πέσει νωρίς το πρωί στους 7,3....

τώρα είμαστε στους 11,7 με συννεφιά βαριά χωρίς καθόλου ήλιο.....ενώ η βροχούλα που έπεσε το πρωί άφησε 2 χιλιοστά στον σταθμό...φτάνοντας έτσι τα 150 χιλιοστά για τον μήνα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Έλα Αντώνη τώρα το είδα και εγώ την ερώτηση, αλλά είδα ότι σου απάντησαν άλλα παιδιά. Εγώ σου έχω ένα διαδραστικό διάγραμμα με θερμοκρασία δρόσου και θερμοκρασία καθώς και μερική πίεση υδρατμών [που δεν το χρειάζεσαι]. Κουνάς το γκρι κουτί πάνω κάτω και αριστερά δεξιά στο διάγραμμα για αλλαγές θερμοκρασίας δρόσου και θερμοκρασίας αντίστοιχα και σου δίνει αριστερά την σχετική υγρασία

http://www.atmo.arizona.edu/students/courselinks/spring08/atmo336s1/Animations/45_Water_Vapor/t_45.swf

Μιχαηλ ωραιο ακουγεται..αλλα δεν μ ανοιγει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκίδα θυελλώδεις βόρειοι άνεμοι όλη μέρα, μέγιστη θερμοκρασία 11-12c... και νεφελώδης καιρός! 

 

F096122D-5476-4D6F-AC29-39E2A2C8DF2C.jpeg

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μιχαηλ ωραιο ακουγεται..αλλα δεν μ ανοιγει..

κρίμα ρε γμτ.. το διάγραμμα μοιάζει κάπως έτσι

 

relative humidity diagramm.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Παιχνίδια της βροχής & του ηλίου πάνω από την Στενή!

248603C4-3BBA-4C07-A90E-6561A517CC25.jpeg

Επικό!!! Καταπληκτική φωτογραφία! Μακάρι να μπορούσα να αγόραζα και εγώ μια επαγγελματική κάμερα!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...