Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κυρίως συνεχόμενες βροχές με λίγα αστραπόβροντα φιλε

Υετος Ευρωπαιου μεχρι το τελος του τρεξιματος...Πολυ ωραιος ενω θα ειχε και συνεχεια

Μιχαηλ αν ξερεις, περιπου ποσα mm θα βαζαμε εμεις στο  συνολο της κακοκαιριας?

Screenshot_2020-05-13-10-26-36-734.jpeg

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 hours ago, THUNDERSNOW1965 said:

..... τι θα βάλεις .....?????? .... apre ski boots ....????

Οχι. Απλα δεν θα μπορω να κατσω εξω να πιω καφε στο μπαλκονι και θα μπω μεσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι καλά που θα έχει καύσωνα να φύγει και ο coronovirus που θα είναι όλοι για "μπάνιο" στις παραλίες ο ένας πάνω στον άλλον όπως οι θαλάσσιοι ελέφαντες στην Αρκτική 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Υετος Ευρωπαιου μεχρι το τελος του τρεξιματος...Πολυ ωραιος ενω θα ειχε και συνεχεια

Μιχαηλ αν ξερεις, περιπου ποσα mm θα βαζαμε εμεις στο  συνολο της κακοκαιριας?

Screenshot_2020-05-13-10-26-36-734.jpeg

ίσως και τριψήφια.. θυμίζει διάταξη του 2016 με τον πανικό στην Μηχανιώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα ο καύσωνας δεν με πειράζει τόσο,τα τσαπίσματα και οι δουλειές στις πατάτες και στον κήπο τις κάνω πρωί πρωί..μετά αράζω στην αυλή μου που καλύπτεται από τις κερασιές και το πλατάνι μου..όταν έξω έχει 40 βαθμούς,στην αυλή μου θα έχει 25..άπλας είμαι😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ίσως και τριψήφια.. θυμίζει διάταξη του 2016 με τον πανικό στην Μηχανιώνα 

Μου περασε απο το μυαλο για 100+ αλλα το θεωρουσα ακραιο....εδω δες τα 2 τελευταια 24ωρα του τρεξιματος

Screenshot_2020-05-13-11-31-10-312.jpeg

Screenshot_2020-05-13-11-30-54-586.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις 7 μέρες  του καύσωνα στα κεντροβόρεια κυρίως, οι 5 θα είναι με υψισυννεφιά... χαμηλότερες μέγιστες, υψηλότερες ελάχιστες όμως. Όποιος ζεσταίνεται και δυσκολεύεται να κοιμηθεί θα έχει πρόβλημα. Εγώ πάντως δεν έχω βγάλει το πάπλωμα ακόμα χαχαχαχα. 

 

anim_mmb9.gif

 

 

για να δούμε τι θα μας δείξουν τα 6αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από τις 7 μέρες  του καύσωνα στα κεντροβόρεια κυρίως, οι 5 θα είναι με υψισυννεφιά... χαμηλότερες μέγιστες, υψηλότερες ελάχιστες όμως. Όποιος ζεσταίνεται και δυσκολεύεται να κοιμηθεί θα έχει πρόβλημα. Εγώ πάντως δεν έχω βγάλει το πάπλωμα ακόμα χαχαχαχα. 

 

anim_mmb9.gif

 

 

για να δούμε τι θα μας δείξουν τα 6αρια.

Εσύ Μιχάηλ αποτελείς εξαίρεση! Αν έμενες βόρεια Ευρώπη νομίζω όλο τον χρόνο θα ήσουν με σκουφί κ κασκόλ!!! 😋 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Εσύ Μιχάηλ αποτελείς εξαίρεση! Αν έμενες βόρεια Ευρώπη νομίζω όλο τον χρόνο θα ήσουν με σκουφί κ κασκόλ!!! 😋 

χαχα θα είχα άλλα γονίδια φίλε αν ήμουν από εκεί, γιατί δεν υπήρχε περίπτωση σε κανένα παράλληλο σύμπαν ποτέ να μείνω στην βόρεια Ευρώπη.. Θάνατος.  Είμαστε πολύ κρυουλιάρικη οικογένεια. Εδώ η μαμά μου κοιμήθηκε με πουλόβερ και παπλωμα εχθές.🤪 [36.5 μεγίστη εχθές, ενώ ανέβηκε και η θερμοκρασία του σπιτιού χεχε]  Πάντως σκουφί δεν μου αρέσει χαλάει τα μαλλιά. κασκόλ όμως πλέον ναι🤣

μια χαρά το 6αρι αικον μέχρι εκεί που φτάνει. Πάμε παρακάτω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Αυτο ειναι τωρα. Με 30c. Με λιμνουλα αλιμονο!

Επειδή τώρα παρατήρησα τα σπίτια της εικόνας, είσαι Ελλάδα? Για αυτό δεν θέλεις να έρθει η λιμνούλα. Γιατί λέω αν χαλάσει ο καιρός εδώ, στο UK θα είναι χαρά θεού κατά πάσα πιθανότητα [αν και όχι πάντα, πόσο μάλλον με αστάθειες]

 

 

Αναλογικά με τις διαφορές με τα υπόλοιπα μοντέλα, οι αλλαγές του είναι πολύ  μικρές στο 6αρι..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, [weathermaniac] said:

Επειδή τώρα παρατήρησα τα σπίτια της εικόνας, είσαι Ελλάδα? Για αυτό δεν θέλεις να έρθει η λιμνούλα. Γιατί λέω αν χαλάσει ο καιρός εδώ, στο UK θα είναι χαρά θεού κατά πάσα πιθανότητα [αν και όχι πάντα, πόσο μάλλον με αστάθειες]

 

 

Αναλογικά με τις διαφορές με τα υπόλοιπα μοντέλα, οι αλλαγές του είναι πολύ  μικρές στο 6αρι..

Ελλαδα ειμαι και θελω 45c ΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΡΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Ελλαδα ειμαι και θελω 45c ΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΡΑ

πωωω. και στο 6αρι έρχονται κιτρινίλες πάλι🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Ψοφια τα πράγματα  σημερα απο θερμοκρασιες.

καυσωνουλης καυσωνουλης μετριάσε ο καϊμενουλης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Σκατά το εξαρι... Πάνε οι αστάθειες... 

dont worry. Ο τζίφος φίλε μου έκανε βήμα προς ευρωπαίο. Απλά επειδή άλλαξε η φιλοσοφία που είχε το Gfs έγινε αυτό το πρόσκαιρο ανατολίκισμα. Οπότε, αν επιμείνουν τα άλλα μοντέλα, απλά θα πάμε και σε λίμνη και σε αυλώνα στα δυτικά μας.

 

ψοφόκρυο για την εποχή

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετικο το ευρωπαικο στο πρωινο του τρεξιμο και σαφης βελτιωση του τζιφου μολις...στο μεσημεριανο του τρεξιμο στο 06αρι...Θα δουμε πολλα ακομα...Καλη συνεχεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Να πως γίνεται να έχεις αστάθεια και πάνω από τα κανονικά για την εποχή σε υετό, και σε Ισπανία και σε Ελλάδα, και γενικά σε όλη την Μεσόγειο μαζί

gfs-0-384.png?6

Ωραίο θα ήταν λοιπόν η εικόνα του cfs Να είναι έτσι για τον Ιούνιο χοντρικά

euPrecMonInd1.gif

 

Άρα αποδεικνύεται πως το καλοκαίρι ειδικά ο καιρός της Μεσογείου μπορεί να πηγαίνει μαζί, και όχι ξεχωριστά σε δυτική και ανατολική

καλός και ο μέσος όρος. καλύτερος σε σχέση με πριν.

gens-21-1-192.png

 

και έχουν και πολύ καλή συνέχεια τα ενσέμπλς [αν έβγαιναν φυσικά..]

graphe3_1000___22.0754716981_40.04048583_.gif

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμφανης η βελτιωση και στα ανσαμπλ στο 06αρι του τζιφου τοσο θερμοκρασιακα οσο και υετικα...Αλλα τζιφος ειναι αυτος οτι θελει δειχνει.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας παιδιά! Επιτέλους μετά από πολύ καιρό βρήκα χρόνο και μπήκα... Τι συμβαίνει πως και μας ήρθαν 40αρια μέσα Μαϊου;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάγραμμα κεντρικής Εύβοιας. Δείχνει μεγάλη πτώση μετά τις 21/5 και πιθανότητες για βροχές. Είναι όμως πολύ μακρία και άνετα αλλάζει.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...