Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα, αν εξαιρέσουμε το ουκμο ( και τον Τζιφο αλλά ο Τζιφός είχε έτσι και αλλιώς ανατολικό σενάριο) όλα τα πρωινά ευτυχώς ανατολικισαν την λίμνη. Θα παιχτεί μάχη...

Επικό το ευρωπαικο

Επικο σαν λογικη η σαν αποτελεσμα? Μονο 7 mm μας δινει σε ολο το τρεξιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, sakis13 said:

Γεια σου ρε γιατρε!!!Ελα να κανουμε μπανανα.....Δε μου φορας τον δρακο ομως...😘

Εγω μπαινω στη θαλασσα με καπελο και δε βρεχω το κεφαλι μου. Οπως οι γριες. Δεν ειμαι για μπανανες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Επικο σαν λογικη η σαν αποτελεσμα? Μονο 7 mm μας δινει σε ολο το τρεξιμο

Σαν λογική. Αλλά και πάλι, δεν παίζουν μόνο 7 χιλιοστά με τέτοια διάταξη

 

 

φυσικά προτιμώ τζίφο εννοείται, γιατί μπορεί να βγάλει τρομερα πράγματα, λίγο πιο εύκολα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Εγω μπαινω στη θαλασσα με καπελο και δε βρεχω το κεφαλι μου. Οπως οι γριες. Δεν ειμαι για μπανανες.

να προσέχεις τις τσούχτρες. Ειδικά με τους καύσωνες που θες θα τις βρίσκεις σε όλο και μεγαλύτερα μεγέθη χεχε

 

30Cm κεφάλι, 50+cm πλοκάμια

20190808_133306.thumb.jpg.98a8b450f928c21f70a3ab924bbc02aa.jpg20190808_133311.thumb.jpg.c53eafbc35bb7f4ac8f6e411bae05911.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Σίγουρα Αγγελε ναι. Αλλά χρειαζόμαστε οπωσδήποτε την αλλαγή στο απογευματινό ουκμο. Είμαστε στην κόψη του ξυραφιού. Αν πάνε όλα καλά την Τετάρτη 'η την Πέμπτη η βόρεια ειδικά χώρα πάει για τερατα! Και τις επόμενες μέρες καταιγίδες σε πολλές περιοχες

Βλέπω ότι δίνεις πολύ μεταξύ σημασία στο UKMO, ενώ εγώ το αγνοώ εν αντιθέσει με όλα τα υπόλοιπα μοντέλα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Βλέπω ότι δίνεις πολύ μεταξύ σημασία στο UKMO, ενώ εγώ το αγνοώ εν αντιθέσει με όλα τα υπόλοιπα μοντέλα! 

Δίνω σημασία γιατί ήταν το πιο σταθερό μέχρι στιγμής, μέχρι που μου τα έκανε άνω κάτω εχθές το απόγευμα. Όπως τότε με τον μεγάλο τουρκικό χιονιά που το ούκμο είχε συνέχεια την τάση να τον φέρει πάνω μας [άρα μέγα προσήνεμο] και ξαφνικά σε ένα 12αρι του τον εξαφάνισε από προσώπου Ευρώπης! Αλλά επειδή φέτος δεν υπάρχει κανένας κυρίαρχος μοντελικά, τα κοιτάμε όλα λίγο πολύ με την ίδια σημασία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλό το 6αρι αικον. Πάμε παρακάτω. Η κακοκαιρία σιγά σιγά πλησιάζει. Όπως είπα σήμερα το βράδυ θέλω όλα τα μοντέλα να δίνουν την λίμνη για να εξαλείψουμε πλήρως την κακή γκάμα σεναρίων που εμφανίστηκε εχθές. Και αύριο το πρωί κλειδώνουμε ότι θα μας επηρεάσει η λίμνη [χωρίς άλλες λεπτομέρειες]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

ανανεωσε το cfs βλεπει χειμωνα μετα τις 20 του μαιου..

cfs-2-222.png

Απίστευτο!!!! Μόνο σαν εικόνα προκαλεί δέος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απίστευτο!!!! Μόνο σαν εικόνα προκαλεί δέος!!

😁😁😁😏😏😏🤪🤪🤪χαχαχαχαχα 0 στα 850 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

😁😁😁😏😏😏🤪🤪🤪χαχαχαχαχα 0 στα 850 

όχι δεν θα χιονίσει Θανάση λυπάμαιιι [πλάκα κάνω χεχε ξέρω ότι δεν το πιστεύεις] Πάντως με φαινόμενα τα χιόνια πέφτουν στον Όλυμπο και στα 1500 μέτρα μην πω παρακάτω  χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μικρές σχετικά οι διαφορές όσο αφορά την λίμνη ο τζίφος. Τώρα για την συνέχεια θα είναι λογικά χειρότερο [καυσωνούλη καυσωνούλη] αλλά όχι σαν το χάλια χθεσινό 12αρι

πωωω

gfs-1-192.png?6anim_vfa0.gif

 

 

με φαινόμενα!!!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

αρκετο νερο και σε Αττικη το 6αρι gfs μετα τις 20 μαιου.. + μεγαλη πτωση θερμοκρασιας..

186-574GR.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

όχι δεν θα χιονίσει Θανάση λυπάμαιιι [πλάκα κάνω χεχε ξέρω ότι δεν το πιστεύεις] Πάντως με φαινόμενα τα χιόνια πέφτουν στον Όλυμπο και στα 1500 μέτρα μην πω παρακάτω  χεχε

μαγιάτικο χιόνι καινούργιο αστειο αυτό (πλάκα κάνω δεν πρόκειται να χιονίσει πλέον το δέχομαι 😒🤣🤣🤣)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πολυ κακός ο τζίφος. 

Ευτυχώς τα σενάρια αλλάζουν  συνέχεια. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

ουυυυαου αυτό θα εστρωνε χαλάζι?

102-505GR.gif

126-505GR.gif

Δεν εχει καθολου υετο

GFSOPIT06_123_4.png

GFSOPIT06_126_4.png

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

 

Δεν εχει καθολου υετο

GFSOPIT06_123_4.png

GFSOPIT06_126_4.png

α ...κατάλαβα ψόφια πράγματα χωρίς λίμνη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πολυ ευκολα μπορει να τα παρει ολα πισω ο τζιφος..Αυτη η νεα λιμνη στην Ιβηρικη στο ιδιο διαστημα με μας δηλαδη στις 20 μπορει να κανει τεραστια ζημια...Για παρα πολλους λογους..Οχι μονο να καταστρεψει την δικη μας λιμνη αλλα να χαλασει και τον αυλωνα..Καθως εαν δεν υπηρχε αυτη η μ...κια στην Ισπανια ο αυλωνας θα κατεβαινε καργα δυτικα και θα ειχαμε μια αξιολογη διαταραχη..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πολυ ευκολα μπορει να τα παρει ολα πισω ο τζιφος..Αυτη η νεα λιμνη στην Ιβηρικη στο ιδιο διαστημα με μας δηλαδη στις 20 μπορει να κανει τεραστια ζημια...Για παρα πολλους λογους..Οχι μονο να καταστρεψει την δικη μας λιμνη αλλα να χαλασει και τον αυλωνα..Καθως εαν δεν υπηρχε αυτη η η μ...κια στην Ισπανια ο αυλωνας θα κατεβαινε καργα δυτικα και θα ειχαμε μια αξιολογη διαταραχη..

Πόσο δίκιο έχεις Σάκαρε.! Το σενάριο 7 έχει πιο δυτικά την λίμνη της Ισπανίας, με αποτέλεσμα, κομμάτι του αυλώνα σε τέλειο σημείο

 

gens-7-1-192.png

 

 

Αλλά μην ανησυχείς, η νέα λίμνη της Ισπανίας, όχι μόνο κλειδωμένη εν είναι, αλλά είναι αουτσάιντερ. Και επειδή θα είναι δυνατός ο αυλώνας, μπορεί να εμποδίσει νέα άνοδο [σημαντική] ακόμα και αν βρεθεί η λίμνη στην χειρότερη δυνατή θέση.

 

 

 

Εντωμεταξύ στην Θράκη στο διάγραμμα φαίνεται στο κύριο του Gfs πως από καλοκαιρινές θερμοκρασίες στα 850, γίνεται βουτιά σε καθαρά χειμερινές!

Diagramme GEFS

 

 

Αγνοώ επιδεικτικά την άνοδο στο τέλος του μήνα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...