Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεγάλες διαφορές ο ευρωπαίος στις 72 με τα υπόλοιπα μοντέλα.. Ακόμα δεν τελειώσαμε τελικά... να δούμε πως θα βγει αυτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μεγάλες διαφορές ο ευρωπαίος στις 72 με τα υπόλοιπα μοντέλα.. Ακόμα δεν τελειώσαμε τελικά... να δούμε πως θα βγει αυτό..

Για πες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν προβάλαμε τη θςρμοκρασιακη ανωμαλια του παρακατω διαγραμματος σε αντιστοιχη ψυχρη εισβολη τον Γεναρη στην Αττικη, θα μιλαγαμε για 6 μερες με θερμοκρασιες απο -10 ως -15,επιστροφη στο +2,+3 για μιαμιση ημερα και τις υπολοιπες μερες με -5 ως -10

Ειναι μια τρομερη ανωμαλια ολο αυτο μπροστα μας και ξαναλεω οτι ευτυχως που ερχεται τωρα και οχι τον Ιουλιο.Βεβαια κανεις δεν ξερει αν επαναληφθει κατι αναλογο πιο μετα το καλοκαιρι.Μου δημιουργει τεραστια αηδια και απελπισια προσωπικα ολο αυτο,οπως και το καλοκαιρι γενικοτερα.

 

IMG_20200514_221324.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αν προβάλαμε τη θςρμοκρασιακη ανωμαλια του παρακατω διαγραμματος σε αντιστοιχη ψυχρη εισβολη τον Γεναρη στην Αττικη, θα μιλαγαμε για 6 μερες με θερμοκρασιες απο -10 ως -15,επιστροφη στο +2,+3 για μιαμιση ημερα και τις υπολοιπες μερες με -5 ως -10

Ειναι μια τρομερη ανωμαλια ολο αυτο μπροστα μας και ξαναλεω οτι ευτυχως που ερχεται τωρα και οχι τον Ιουλιο.Βεβαια κανεις δεν ξερει αν επαναληφθει κατι αναλογο πιο μετα το καλοκαιρι.Μου δημιουργει τεραστια αηδια και απελπισια προσωπικα ολο αυτο,οπως και το καλοκαιρι γενικοτερα.

 

IMG_20200514_221324.jpg

..... να πίνεις τρεις φορές την ημέρα απο μία κουταλιά Κώστα .... και θα το ξεπεράσεις ....😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ολομοναχο το κυριο του τζιφου,ελπιζω συντομα να ακολουθησει και τα ανσαμπλ του που απλα ριχνουν λιγο τη θερμοκρασια για ενα 3μερο πριν υην απογειωσουν ξανα προς 3ο 10μερο που ηδη ο μεσος ορος ειναι σχεδον στο +20 στα 850 παλι. Για βροχες ευτυχως παρα την πτωση δε φαινεται κατι,περα απο το κυριο του τζιφου

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ότι χειρότερο φέτος πραγματικά. Ανύπαρκτος Χειμώνας, έχουμε χάσει δύο μήνες μέσα στο σπίτι και τώρα πάει να βγει σχεδόν όλος ο Μάης πάνω από τα κλιματικά..

Υ.Γ. Πράγματι ευτυχώς που δεν θα βρέχει. Πρέπει να έχει και φωτιές φέτος. Πόσους νεκρούς θέλετε;

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... να πίνεις τρεις φορές την ημέρα απο μία κουταλιά Κώστα .... και θα το ξεπεράσεις ....😜

Βασικα βγαζω πολλες "κουταλιες" Κωστα,μια-δυο φορες τη μερα...if you know what i mean..😜

 

(για να μην υπαρχουν παρανοησεις,χιουμορ κανω με τον Χλεμπ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μια χαρά ο Ευρωπαίος και ο μέσος όρος. Τα ενσεμπλς του τζίφου τα μόνα ανάμεσα από όλα τα μοντέλα που δείχνουν άνοδο μετά. Στα 18αρια η άνοδος θα γίνει εκ νέου πτωση επειδή είναι και πιθανό και επειδή αυτό θέλω χεχε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Αυριο θα εχει ηλιο η να τον ξεγραψω απο τωρα;

Παρόμοια κατάσταση με σήμερα λογικά. Αραιές νεφώσεις και σκόνη.  Η πολλη  υψισυννεφια από Σάββατο και έπειτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, MenNaousa11 είπε:

Μηπως το κινητο ειναι στη δονηση στην τσεπη σου; 

 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί μέχρι πριν λίγο να μην ήθελα ψυχρή τη βδομάδα 18-24 αλλά σκέφτηκα ότι μόνο με ένα ωραίο κρύο (για την εποχή) και με πολλά νερά μπορεί να ισορροπήσει την ανυπόφορη ζέστη αυτής της εβδομάδας!!! Πολλά δε θέλουμε αλλά ας απολαμβάνουμε τον καιρό έτσι όπως έρχεται!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

Ολομοναχο το κυριο του τζιφου,ελπιζω συντομα να ακολουθησει και τα ανσαμπλ του που απλα ριχνουν λιγο τη θερμοκρασια για ενα 3μερο πριν υην απογειωσουν ξανα προς 3ο 10μερο που ηδη ο μεσος ορος ειναι σχεδον στο +20 στα 850 παλι. Για βροχες ευτυχως παρα την πτωση δε φαινεται κατι,περα απο το κυριο του τζιφου

Γιατί δε θες βροχές; Εγώ μετά από τα 35+ αυτής της βδομάδας αναμένω με χαρά τις βροχές! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Θα το αποδείξω αύριο χιουμοριστα

Βασικά ο Ερμής τώρα ώρα 23:55 που γράφω είναι στις 06° 13' 54" των Διδύμων. Οι Δίδυμοι και η Παρθένος έχουν τον Ερμή για κυβερνήτη.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΟ 18ρι ειναι να σπάσεις τον υπολογιστή. Έτσι και βγει τέτοιο πράγμα τελείωσε και ο επόμενος χειμώνας για τα ΒΔ, τέτοια διάταξη 1 φορά στα 3 χρόνια κάνει και πάει να την βγάλει Μάιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

ΤΟ 18ρι ειναι να σπάσεις τον υπολογιστή. Έτσι και βγει τέτοιο πράγμα τελείωσε και ο επόμενος χειμώνας για τα ΒΔ, τέτοια διάταξη 1 φορά στα 3 χρόνια κάνει και πάει να την βγάλει Μάιο

από το να ξαναβγει καύσωνας πάλι, καλύτερα το 18αρι...

σε εμένα την διάταξη που ψάχνω τόσο καιρό στα Γιάννενα για παπλαμούδα και χιονοκαταιγίδα την έκανε πέρσι τον Μαίο την τύχη μου.. κοίτα εδώ

gfs-0-6.png?0gfs-1-6.png?0gfs-13-6.png?0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

από το να ξαναβγει καύσωνας πάλι, καλύτερα το 18αρι...

σε εμένα την διάταξη που ψάχνω τόσο καιρό στα Γιάννενα για παπλαμούδα και χιονοκαταιγίδα την έκανε πέρσι τον Μαίο την τύχη μου.. κοίτα εδώ

gfs-0-6.png?0gfs-1-6.png?0gfs-13-6.png?0

Δεν το θυμάμαι αυτό ήμουν Αθήνα πέρσυ και εκεί δεν έβρεξε καν αυτή τη μέρα. Φυσιολογικά πράγματα πάντως δεν μπορεί να κάνει από ότι βλέπω. Από τον προχωρημένο Ιούλιατικο καύσωνα θα γυρίσουμε πίσω αρχές Μάρτη. Αυτό πέρα λίγο από την Πέμπτη το μεσημέρι, κεραυνος δεν θα υπάρχει πουθενά από Λαμία και πάνω με τόσο κρύο που θα μπει. Βροχή φθινοπωρινή θα ναι Παρασκευή-Σάββατο

Επεξεργάστηκε από Xionoflorina
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μια χαρά ο Ευρωπαίος και ο μέσος όρος. Τα ενσεμπλς του τζίφου τα μόνα ανάμεσα από όλα τα μοντέλα που δείχνουν άνοδο μετά. Στα 18αρια η άνοδος θα γίνει εκ νέου πτωση επειδή είναι και πιθανό και επειδή αυτό θέλω χεχε

τι έλεγα λίγη ώρα πριν?

Ιδού: 12αρι μέσος όρος

gens-21-1-180.png

18αρι μέσος όρος. Η λίμνη της Ισπανίας σχεδόν εξαφανίστηκε.

gens-21-1-174.png

Αύξηση υετού παντού Για Πέμπτη.

 

5 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Δεν το θυμάμαι αυτό ήμουν Αθήνα πέρσυ και εκεί δεν έβρεξε καν αυτή τη μέρα. Φυσιολογικά πράγματα πάντως δεν μπορεί να κάνει από ότι βλέπω. Από τον προχωρημένο Ιούλιατικο καύσωνα θα γυρίσουμε πίσω αρχές Μάρτη. Αυτό πέρα λίγο από την Πέμπτη το μεσημέρι, κεραυνος δεν θα υπάρχει πουθενά από Λαμία και πάνω με τόσο κρύο που θα μπει. Βροχή φθινοπωρινή θα ναι Παρασκευή-Σάββατο

Ναι έτσι είναι, και μάλιστα υπάρχουν 2 επιλογές. ή πτώση  θερμοκρασία εντυπωσιακή και μετά πάλι άνοδος σε καυσωνικές τιμές [2 άκρα σε εναλλαγές κατευθείαν.] ή φυσιολογική άνοδος μετά με διατήρηση ασταθειών για αρκετές μερούλες. Τέλος πάντων. Όπως είπα θα παιχτεί μάχη, και είναι πολύ νωρις για δεύτερο καύσωνα. Αναμένω το διάγραμμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν στο 12αρι

graphe3_1000___22.1698113208_39.7975708502_.gif

και τώρα στο 18αρι

graphe3_1000___22.1698113208_39.7975708502_.gif

 

Αϋριο πρέπει να εξαφανιστεί τελείως η λίμνη, η αν δεν εξαφανιστεί να παίξει τον ύπουλο ρόλο του 18αριου. καληνύχτεςς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...