Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
22 minutes ago, [weathermaniac] said:

Και τα ελληνικά μου θα τα σχολιάζει αφού σχολιάσεις πρώτα την λάθος χρήση του ποιος και πιος.

Άσχετε. Μιλάς και από πάνω.

 

Τοσο δυσκολο ειναι  να πεις, οκ ηταν λαθος το " απεδειξε";ο ανθρωπος πρεπει να μπορει να παραδεχεται τα λαθη του κι οχι να βριζει για να βγει κι απο πανω. 

Δεν εισαι ο μόνος που κανει λαθη γραμματικής, ολοι κανουν και κάνουμε.   Οταν μας τα λενε , λεμε οκ,  σωστα.  Λαθος εκανα. 

Δεν κανουμε επιθεση βριζοντας για να καλυψουμε τον εγωισμο μας. 

Δεν ειναι εγκλημα να κανει κανεις γραμματικα λαθη. Λαθος ειναι να μην τα διορθωνει.

Επεξεργάστηκε από Κώστας.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Τοσο δυσκολο ειναι  να πεις, οκ ηταν λαθος το " απεδειξε";

Όχι ήταν λάθος. Αλλά όταν βλέπεις την λέξη πιος με την λέξη ποιος να χρησιμοποιούνται συνέχεια ανάποδα από το σωστό ( πχ ποιο πολύ και πιος είναι αυτός που είναι το λαθος) συνέχεια  και εκεί τίποτα, αλλά εδω με το ένα λάθος μια φορά στα 100 ποστ, με εκνεύρισε.

 

 

 

Υ.γ Δημήτρη. Εμένα με ενδιαφέρει που στις λογικές ώρες ο Ευρωπαίος δεν είχε καμία σχέση με Τζιφο . Μετά από τις 240 ώρες υπολογίζω ότι θα έδινε κάποια προσηνεμα ψυχρή κατάβαση. Η συνέχεια που ανέφερα ήταν αμέσως μετά την λίμνη της τέταρτο Πέμπτης.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Εγώ έγινα καυσωνάκιας φέτος...τα ασναμπλ του 12αριου του τζίφουλα (που δεν εμπιστευομαι καθόλου) είναι προς την σωστή κατευθυνση...

Περιμένω όμως ευρωπαϊκό (ανσαμπλ) για να δω εάν αυξανονται οι ελπίδες για ενα ακομη κυμα καυσωνα μεσα στο Μάιο.  

Γιατί παλικάρι μου;;;;

Για να καεί ο ιός; Γιατί στο τέλος αντί να καεί ο ιός θα τσουρουφλιστούμε εμείς! 
Γυρισα πριν λίγο από Χαλκίδα! Πανικός από κόσμο... πανικός παντού!!! 🤕

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Γιατί παλικάρι μου;;;;

Για να καεί ο ιός; Γιατί στο τέλος αντί να καεί ο ιός θα τσουρουφλιστούμε εμείς! 
Γυρισα πριν λίγο από Χαλκίδα! Πανικός από κόσμο... πανικός παντού!!! 🤕

Πλέον θα έβγαιναν οπότε ας καούμε μπας και καεί και ο ιός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Εγώ πλέον κοιτάω τα μακρινά και τα ανσαμπλ του Ευρωπαϊκού θέλουν να μας ψιθυρίσουν ότι το καλοκαίρι έφτασε.   

EDE1-240.GIF?15-0

EDE0-240.GIF?15-0

Εγώ ψάχνω την κατακόρυφη πτώση και τις ισχυρές καταιγίδες μετά από τέτοια λάβα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγα ποστ πισω,ο George πανω στον δικαιολογημενο αποτροπιασμο που εξεφρασε,ειπε 3 μεγαλες αληθειες μεσα σε λιγες γραμμες.Δεν νομιζω οτι χρειαζονται περισσοτερο αναλυση και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Μεσοπροθεσμα η καιρικη απατη,ολοκληρωνεται με την δηθεν πτωση της Τ για μια μερα απλα σε κανονικα επιπεδα.

Μονο αηδία μου προκαλει αυτη η ατελειωτη βρωμοεποχή,ετσι οπως τη βιωνουμε σε αυτη τη χωρα κι ετσι οπως εξελισσεται το κλιμα.

Κοροιδευουμε τον εαυτο μας περιμενοντας να ζησουμε εναμιση μηνα χειμωνα και αν....

Κατα τ αλλα εντυπωσιαζομαι και συναμα προβληματιζομαι για τις τοσο υψηλες t μεσα Μαη.Οι θερμοκρασιες (περαν του ρεκορ μηνα που εσπασε) που ειδαμε σημερα σε ορισμενους ημιορεινους και ορεινους σταθμους ειναι αξιες αναφορας.Ισως για να συμβει αυτο συνωμοτησε η φυσικη,η το συμπαν αν θελετε,φερνοντας μεσημεριατικα τις υψηλοτερες t στα 850 σε συνδιασμο με τους καταλληλους ανεμους που ηθελαν καποιες ημιορεινες και ορεινες περιοχες για να καουν. 

Στα των χαρτων οπως γραφτηκε,αυριο αλλαζουν οι ανεμοι και σειρα παιρνουμε εμεις στα κεντρονοτια και δυτικα τμηματα του νομου.Ομως αν εχουμε τελικα αυτην την υψισυννεφια και τη σκονη οι θερμοκρασιες θα μετριαστουν.Στη Πελοποννησο αν προλαβουν οι θερμοκρασιες τη συννεφια,ισως αυριο σημειωθει νεο ρεκορ.Δυνατα μπορει να παιξουν τοσο η ανεφελη νοτια Ροδος,οσο και οι νοτιες περιοχες της Κρητης εαν φοενιαστουν καθαρα,χωρις την εισχωρηση της αυρας απ το Λιβυκο που δειχνουν οι χαρτες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και εμένα μου άρεσε ο μο για άλλους λόγους χεχε.ωσιγουρα δεν μιλάνε για νέα λιμνη, αλλά στην Θεσσαλία μπορούν να βγούνε κάποιες καταιγίδες πεδινές ακόμα και με τις 240 του ευρωπαιου

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ιός δεν πεθαίνει από τις υψηλές θερμοκρασίες πάντως. Καιρός να σταματήσει αυτό το παραμύθι. Ο καλός καιρός το μόνο που κάνει είναι να προκαλεί συνωστισμό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Ο ιός δεν πεθαίνει από τις υψηλές θερμοκρασίες πάντως. Καιρός να σταματήσει αυτό το παραμύθι. Ο καλός καιρός το μόνο που κάνει είναι να προκαλεί συνωστισμό..

Όντως δεν πεθαίνει ούτε στους 60 βαθμούς, απλά λένε ότι μειώνεται η μεταδοτικότητα του. Παρόλα αυτά τα 35 κρούσματα στην Λάρισα σήμερα, μάλλον χτυπούν το καμπανάκι για το συνωστισμό. Πάλι καλά στο Αλκαζάρ είχε και αστυνομία αυτή την φορά..

 

Για τα μοντέλα. Επειδή τώρα γύρισα σπίτι, έλεγξα τους δείκτες αστάθειες και έπαθα ένα θετικό σοκ για την Πέμπτη. Μεγάλη αύξηση! Για τα 18αρια θα δούμε. το αικον στο 18αρι ξέρω πολύ απλά ότι είναι επικό.  μακάρι να βελτιωθεί και άλλο ο τζίφος, και γιατί όχι να βγει κάτι σαν το τρομερό αίκον.

 

 

 

μείωσε τα φαινόμενα ο τζίφος, αλλά έκανε σωστά βήματα για εμένα. Τώρα για την συνέχεια, εξαφάνισε τελείως κάθε υποψία για λίμνη της Ιβηρικής. Οπότε μάλλον αν βγει καυσωνικό επεισόδιο δεν θα βγει τότε, και όχι με αυτόν τον τρόπο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Λιγα ποστ πισω,ο George πανω στον δικαιολογημενο αποτροπιασμο που εξεφρασε,ειπε 3 μεγαλες αληθειες μεσα σε λιγες γραμμες.Δεν νομιζω οτι χρειαζονται περισσοτερο αναλυση και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Μεσοπροθεσμα η καιρικη απατη,ολοκληρωνεται με την δηθεν πτωση της Τ για μια μερα απλα σε κανονικα επιπεδα.

Μονο αηδία μου προκαλει αυτη η ατελειωτη βρωμοεποχή,ετσι οπως τη βιωνουμε σε αυτη τη χωρα κι ετσι οπως εξελισσεται το κλιμα.

Κοροιδευουμε τον εαυτο μας περιμενοντας να ζησουμε εναμιση μηνα χειμωνα και αν....

Κατα τ αλλα εντυπωσιαζομαι και συναμα προβληματιζομαι για τις τοσο υψηλες t μεσα Μαη.Οι θερμοκρασιες (περαν του ρεκορ μηνα που εσπασε) που ειδαμε σημερα σε ορισμενους ημιορεινους και ορεινους σταθμους ειναι αξιες αναφορας.Ισως για να συμβει αυτο συνωμοτησε η φυσικη,η το συμπαν αν θελετε,φερνοντας μεσημεριατικα τις υψηλοτερες t στα 850 σε συνδιασμο με τους καταλληλους ανεμους που ηθελαν καποιες ημιορεινες και ορεινες περιοχες για να καουν. 

Στα των χαρτων οπως γραφτηκε,αυριο αλλαζουν οι ανεμοι και σειρα παιρνουμε εμεις στα κεντρονοτια και δυτικα τμηματα του νομου.Ομως αν εχουμε τελικα αυτην την υψισυννεφια και τη σκονη οι θερμοκρασιες θα μετριαστουν.Στη Πελοποννησο αν προλαβουν οι θερμοκρασιες τη συννεφια,ισως αυριο σημειωθει νεο ρεκορ.Δυνατα μπορει να παιξουν τοσο η ανεφελη νοτια Ροδος,οσο και οι νοτιες περιοχες της Κρητης εαν φοενιαστουν καθαρα,χωρις την εισχωρηση της αυρας απ το Λιβυκο που δειχνουν οι χαρτες.

..... δε μασάμε με τίποτα ..... θα μας κάνει τον επόμενο χειμώνα ένα  - 15 C (850 hpa) στο Λάυριο , με ένα 980άρι χαμηλό με κέντρο στην Κάρπαθο , στάσιμο για μιά βδομάδα ..... έτσι για να ισορροπήσουμε και εμείς και ο καιρός ..... γιατί έτσι μας αρέσει .....!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

από καύσωνα σε ωραιότατη λίμνη μετατράπηκε η 25 του Μάη στο 18αρι. Για να δούμε τι θα εμφανίσουν τα ενσέμπλς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει σχεδόν εξαφανίσει τη λίμνη για 21/5 (κάτι ψίχουλα ίσως μόνο) ενώ από 22-23/5 και μετά πάει για νέα άνοδο η Τ εδώ πέρα. Το μόνο που τρέμω σαν ιδέα είναι νέος καύσωνας μετά τις 25-26. Μέχρι 20/5 θα πάμε λογικά με 30αρια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

gens-21-1-174.pnggens-21-1-168.png

 

 τεράστια τούμπα ενσέμπλ τζίφου. από καύσωνα σε λίμνη..

 

να προετοιμαστούμε ψυχικά γα το διάγραμμα. μεγάλη αύξηση υετού για Πέμπτη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

gens-21-1-174.pnggens-21-1-168.png

 

 τεράστια τούμπα ενσέμπλ τζίφου. από καύσωνα σε λίμνη..

 

να προετοιμαστούμε ψυχικά γα το διάγραμμα. μεγάλη αύξηση υετού για Πέμπτη.

Αντίθετα εδώ μείωσε τη βροχή της Πέμπτης. Για την Παρασκευή δε, την εξαφάνισε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12αρι

graphe3_1000___22.1698113208_39.7165991903_.gif

 

18αρι. εξαφανιζόλ το δεύτερο θερμό κύμα, και απλή άνοδος σε λίγο πιο ψηλά από τα κανονικά..

graphe3_1000___22.1698113208_39.7165991903_.gif

 

καληνύχτα και ελπίζω σε ακόμα καλύτερα τρεξίματα αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Η πέμπτη συνεχίζει να αναβαθμιζεαται. Οπότε δεν πειράζει που χάνουμε την Τετάρτη. Μπαίνει και η παρασκευή στο παιχνιδι..

Πολύ καλό το ουκμο με δεύτερη λίμνη στην ονκαπακι και μάλιστα βαθιά 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... αγαπάμε λίμνη ...... 😍

Η λιλιπούτεια λίμνη που αναβλύζει και τροφοδοτεί τον Λούρο ποταμό ...

Κατσε μην εχουμε θριλερ στο τελος..Χωρις happy end.. Αντι για την πολυποθητη λιμνη να εχουμε λιμνη αιματος... 😶🤬

"Αυτοκτονησαν γνωστοι καταιγιδακηδες του weather club..Δεν μπορουσαν να συλλαβουν την μη ελευση της λιμνης στην χωρα τους. Η καιρικη κριση και η παρατεταμενη ανομβρια μεσα στο 2020 εφερε λουκετα σε πολλα καιρικα φορουμ και οδηγησε σε μαζικες αυτοκτονιες καιροφιλους..Μην αντεχοντας την καιρικη απραξια και τον πρωιμο καυσωνα εδωσαν τελος στην ζωη τους..

Πανος Σομπολος για το mega.."

😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21-22 του μηνός πολυ καλή μέρα γιά ασταθειες στην Ήπειρο ακόμα και για τα πεδινά. Δυστυχώς πολυ μακρυά ακόμη. 

Ο τόπος χρειάζεται βροχή.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

21-22 του μηνός πολυ καλή μέρα γιά ασταθειες στην Ήπειρο ακόμα και για τα πεδινά. Δυστυχώς πολυ μακρυά ακόμη. 

Ο τόπος χρειάζεται βροχή.. 

Κλείδωσε η λίμνη Βασίλη. Θα υπάρξουν καλές καταιγίδες στην Ήπειρο φιλε μου

Ωραίο το ευρωπαικο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...