Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Αυτό! χαχαχα ..

20200517_090332.thumb.jpg.d68c247798656fe8aa4a223b87be0683.jpg

μακαρι στη πραγματικότητα και τελικά, να είμαστε στο παιχνίδι..... τουλάχιστον θα πέσει η Τ γυρω απ' τα φυσιολογικά να πάρουμε μια ανάσα απ' αυτή τη παράλογη, τοσο προωρη και τρελή ζέστη!

Μην σε αγχωνει αυτο...Τη διαταξη κοιτα..!!Στα επομενα τρεξιματα και το κυριο θ αρχισει να δινει υετο στην Αττικη φιλαρακι..

Ετσι κι αλλιως αουτσαιντερ ειμασταν εξ αρχης..Οτι ερθει..απλα καλοδεχουμενο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο σενάριο ο Ευρωπαίος, αλλο ο τζίφος. 

Να δουμε πιο από τα δυό θα βγει τελικά.

Εγώ φυσικά θέλω τζίφο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μειώθηκαν σε όλα τα μοντέλα τα χιλιοστά εδώ.. Αλλά μειώθηκαν με τελείως διαφορετικό τρόπο σε σχέση με το χθεσινό 18αρι αικον.. Ελπίζουμε για το καλύτερο δυνατό. Και ήδη κοιτάμε το επόμενο

EDM1-216.GIF?17-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Βελτιωθηκε λιγο ο τζιφος για εδω αλλα παλι χαλια ειναι...Απο 6 mm μας πηγε 10

Χρηστο μην βλεπεις τα χιλιοστα που σου δινει... Αμα σου κατσει παιφτουν και 50 με αυτην διαταξη

Για να στο πω και αλλιως δες τι χιλιοστα σου εδινε ο τζιφος μια μερα πριν την καταιγιδα της 10η Μαιου του 18 και ποσα επεσαν

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Mια καλοκαιρινη καταιγιδα η οποια προεχεται απο θερμικη ασταθεια ειναι αδυνατον να προβλεφθει σε σχεση με την ενταση και την διαρκεια της..Καλλιστα ενα μοντελο μπορει να δινει 5mm και να πεσουν 50mm και το αντιθετο βεβαια..

Αυτο ειναι το καλο και το κακο ταυτοχρονα με την ασταθεια..Μπορει να βλεπεις βροχοκουρτινες απο το μπαλκονι σου,γυρω γυρω να γινεται πανικος και στο σπιτι σου ψιχαλες..

Αλλα αν σε πιασει σε 20 λεπτακια μπορει να πεσει ο υετος ενος μηνα..η και παραπανω..Αλλωστε δυο ειναι τα βασικα στοιχεια της θερμικης ασταθειας..Οι τοπικοτητες και οι μεγαλες ραγδαιοτητες..Αυτα μονο στο nowcast γινονται εμφανη..Καλο μεσημερι σε ολους!!!It 's time for mexican food by sakis..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Mια καλοκαιρινη καταιγιδα η οποια προεχεται απο θερμικη ασταθεια ειναι αδυνατον να προβλεφθει σε σχεση με την ενταση και την διαρκεια της..Καλλιστα ενα μοντελο μπορει να δινει 5mm και να πεσουν 50mm και το αντιθετο βεβαια..Αυτο ειναι το καλο και το κακο ταυτοχρονα με την ασταθεια..Μπορει να βλεπεις βροχοκουρτινες απο το μπαλκονι σου,γυρω γυρω να γινεται πανικος και στο σπιτι σου ψιχαλες..Αλλα αν σε πιασει σε 20 λεπτακια μπορει να πεσει ο υετος ενος μηνα..η και παραπανω..Αλλωστε δυο ειναι τα βασικα στοιχεια της θερμικης ασταθειας..Οι τοπικοτητες και οι μεγαλες ραγδαιοτητες..Αυτα μονο στο nowcast γινονται εμφανη..Καλο μεσημερι σε ολους!!!It 's time for mexican food by sakis..

Για εδώ τι φαίνεται μόνο καμία καταιγίδα την Πέμπτη????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Χρηστο μην βλεπεις τα χιλιοστα που σου δινει... Αμα σου κατσει παιφτουν και 50 με αυτην διαταξη

Για να στο πω και αλλιως δες τι χιλιοστα σου εδινε ο τζιφος μια μερα πριν την καταιγιδα της 10η Μαιου του 18 και ποσα επεσαν

Αυτο το ειχα δει πριν κανα μηνα...Μας εδινε μετρημενα mm στα δαχτυλα του ενος χεριου και τελικα ειχαν πεσει 74 mm μεσα σε 45 λεπτα..

Τι μας εδινε το 6ωρο μεταξυ 12:00 - 18:00 στο 06z εκεινης της ημερας

ΥΓ μας εδινε λιγο υετο και για το 6ωρο 06:00 - 12:00 αλλα δεν ειχε πεσει τιποτα  (Η καταιγιδα ειχε ξεκινησει λιγο μετα τις 12:30)

gfs-2-12.png

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Για εδώ τι φαίνεται μόνο καμία καταιγίδα την Πέμπτη????

Υπαρχουν ολες οι προυποθεσεις για να βγουν καταιγιδες και μαλιστα γενικευμενες...Απλα Χρηστακο το που θα πιασει καλυτερα δε μπορει να το ξερει κανενας..Ολος ο νομος σας παντως ανα πασα στιγμη την πεμπτη και κυριως μεσημερι απογευμα μπορει να βγαλει γουστα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως η πιο νότια τροχιά της λίμνης σημαίνει ανατολικό ρεύμα.. άρα και κοντά μας να δημιουργηθεί καλή καταιγίδα, κατά πάσα πιθανότητα θα επηρεάσει την δυτική Θεσσαλία..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Υπαρχουν ολες οι προυποθεσεις για να βγουν καταιγιδες και μαλιστα γενικευμενες...Απλα Χρηστακο το που θα πιασει καλυτερα δε μπορει να το ξερει κανενας..Ολος ο νομος σας παντως ανα πασα στιγμη την πεμπτη και κυριως μεσημερι απογευμα μπορει να βγαλει γουστα!!!

Χρηστακο χαχαχαχαχα....ξέρω αφορά και τον Χρήστο φυσικά αυτό!άμα έρθει κάποια καταιγίδα θα κινηθεί και προς Θεσσαλονίκη 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αύξησε υετό για Πέμπτη (μαζί με καταιγίδες) και μείωσε υετό για Παρασκευή το μοντέλο μου. Θερμοκρασίες σταθερές όμως και για τις 2 μέρες. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Βέβαια.. αν ήμουν Γιάννενα τώρα θα πανηγύρισα.. αλλά τώρα  μην πω τίποτα καλύτερα πάλι.....

 

Αν ήμουν Γιάννενα οι δυνατές καταιγίδες θα ήταν στην Λάρισα. Με έχουν καταραστεί δεν μπορει🤬

.... οχι ρε Μιχάλη , δεν σε έχουν καταραστεί ..... ΜΑΣ έχουν καταραστεί  ΟΛΟΥΣ ..... και αν συνεχίσουμε να μην εκτιμάμε και να προστατεύουμε αυτά που βρήκαμε (.... εννοώ ΦΥΣΗ .....) ..... σύντομα θα μας πάρει ο 👿 .......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... οχι ρε Μιχάλη , δεν σε έχουν καταραστεί ..... ΜΑΣ έχουν καταραστεί  ΟΛΟΥΣ ..... και αν συνεχίσουμε να μην εκτιμάμε και να προστατεύουμε αυτά που βρήκαμε (.... εννοώ ΦΥΣΗ .....) ..... σύντομα θα μας πάρει ο 👿 .......

Άγγελε όταν το ότι έχω κινδυνέψει από πτώση δέντρου σε μια καλοκαιρινή μέρα στην Λάρισα πριν κάποια χρόνια δείχνει την ατυχία μου χεχεχε. Ε κάτι τέτοιο συμβαίνει και στον καιρό, και δεν φταίμε εμείς η η φύση, απλά φτραίω εγώ. χαχαχα

Μόλις τώρα, baristrs είπε:

Μιχαηλ θα βγει λες καμια καλη καταιγιδα στην Βορεια Ελλαδα  την Τεταρτη;

Ναι είναι πιθανό. Είμαστε στο πολύ όριο την Τετάρτη. Τα σύνορα κάτι θα πάρουν, αλλά ποτέ δεν μπορούμε να αποκλείσουμε έως και 50 χιλιόμετρα νοτιότερο του αναμενομένου μια καταιγίδα. Εφόσον όμως υπάρξει καταιγίδα την Τετάρτη το βράδυ, θα μιλάμε για υπερθέαμα ηλεκτρικών

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άγγελε όταν το ότι έχω κινδυνέψει από πτώση δέντρου σε μια καλοκαιρινή μέρα στην Λάρισα πριν κάποια χρόνια δείχνει την ατυχία μου χεχεχε. Ε κάτι τέτοιο συμβαίνει και στον καιρό, και δεν φταίμε εμείς η η φύση, απλά φτραίω εγώ. χαχαχα

Ναι είναι πιθανό. Είμαστε στο πολύ όριο την Τετάρτη. Τα σύνορα κάτι θα πάρουν, αλλά ποτέ δεν μπορούμε να αποκλείσουμε έως και 50 χιλιόμετρα νοτιότερο του αναμενομένου μια καταιγίδα. Εφόσον όμως υπάρξει καταιγίδα την Τετάρτη το βράδυ, θα μιλάμε για υπερθέαμα ηλεκτρικών

..... υπερβάλεις με το θέμα της κακοτυχίας σου ..... όλοι έχουμε να διηγηθούμε περιστατικά επικίνδυνης κακοτυχίας ..... αλλά το γεγονός είναι ότι , ευτυχώς , ακόμη ζούμε .....!!!! ......και μην με πας κόντρα στην ''γκαντεμιά'' γιατί σε προειδοποιώ ..... θα χάσεις ....!!!!!!! ......😋 ...... 😅 ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... υπερβάλεις με το θέμα της κακοτυχίας σου ..... όλοι έχουμε να διηγηθούμε περιστατικά επικίνδυνης κακοτυχίας ..... αλλά το γεγονός είναι ότι , ευτυχώς , ακόμη ζούμε .....!!!! ......και μην με πας κόντρα στην ''γκαντεμιά'' γιατί σε προειδοποιώ ..... θα χάσεις ....!!!!!!! ......😋 ...... 😅 ......

καλά βρε α και δεν φοβάμαι τέτοιο διαγωνισμό.🤣 κάτσε εσύ ζεις και καμιά 25ρια [αν θυμάμαι καλά] χρόνια περισσότερο. Να δούμε αν πέσει κανένας μετεωρίτης στο κεφάλι μου μέχρι να φτάσω στην ηλικία σου🤣

 

[ωραίο το αικον ευτυχώς...]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 hours ago, [weathermaniac] said:

Βέβαια.. αν ήμουν Γιάννενα τώρα θα πανηγύρισα.. αλλά τώρα  μην πω τίποτα καλύτερα πάλι.....

 

Αν ήμουν Γιάννενα οι δυνατές καταιγίδες θα ήταν στην Λάρισα. Με έχουν καταραστεί δεν μπορει🤬

Στήσε βίγλα κάπου κοντά στην Καλαμπάκα, Μιχαήλ. Μισή απόσταση και πετιέσαι δυτικά ή ανατολικά ανάλογα με το που θα βγει η γίδα. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Στήσε βίγλα κάπου κοντά στην Καλαμπάκα, Μιχαήλ. Μισή απόσταση και πετιέσαι δυτικά ή ανατολικά ανάλογα με το που θα βγει η γίδα. 😂

..... και τα δυό μέρη φημίζονται για τις ..... γίδες .......🐐 .......🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Στήσε βίγλα κάπου κοντά στην Καλαμπάκα, Μιχαήλ. Μισή απόσταση και πετιέσαι δυτικά ή ανατολικά ανάλογα με το που θα βγει η γίδα. 😂

Θα χαλάσει η μηχανή του αυτοκινήτου όταν το κάνω. χαχαχαχα

διαφορετικά ούκμο και τζίφος. 96 ώρες, ο ένας ελαφρά ανατολικά μας και ο άλλος ελαφρά δυτικά μας. μειώθηκαν τα φαινόμενα στον τζίφο για Λάρισα, και συνεχίζουν να είναι λίγα..

 

Το καλό του τρεξίματος είναι η λίγο μεγαλύτερη διάρκεια

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...