Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Πώς γίνεται να έχει ο Πειραιάς 28 βαθμούς Και γω 36 στο Διόνυσο.... 

Τραγικό.

..... θαλάσσια αύρα ...... το δώρο του Ποσειδώνα ..... ....... ...... και επίσης η ''αποκατάσταση'' μιας ''αδικίας''..... όταν τα ΒΠ χιονίζονται οι παραθαλάσσιοι συνήθως το βλέπουν απο τις φωτογραφίες .....😉

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγα το καυσωνα χαχαχαχα..35,1 πριν λιγο στα γρεβενα ...αμφιβαλλω αν τα τελευταια 20 χρονια εχουμε πιασει και τελη μαη αυτη τη θερμοκρασια ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Σωστό αλλά δεν είναι και κανόνας ή σε κάθε περίπτωση δεν θα μου έκανε εντύπωση . Τα Τρίκαλα Κορινθίας κάνουν 🙂.

Καλα εννοειται καξ μενα αμα μου λεγες οτι μεσα μαη θα εκανε στα γρεβενα 35 θα σε ελεγα εισαι τρελος...τι στιγμη που και ιουλιο μεχρι 38.8 εχουμε φτασει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

30.4 εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης αυτήν τη στιγμή. Στους 30.9 η μέγιστη πριν (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Αν δε υπήρχε και η συννεφιά θα είχαμε ήδη 33-34 (εκεί στους 35 περίπου είναι το ρεκόρ για 15 Μαΐου). Μπορεί και 36 γι'αυτό λέω ότι μέσα Μάη τόσο δυνατό κύμα ζέστης δεν έχω ποτέ μου ξαναδεί. Πολύ ζέστη στα μέσα Μάη είχαμε το 2017 (αλλά ήταν πρόσκαιρη με 29αρι στις 13/5 και 28αρι στις 14/5), το 2010 που είχαμε 30αρι στις 13/5 αλλά γρήγορα δρόσισε, το 2013 με τα 32αρια στις 18/5 και 20/5, το 2009 αλλά ήταν πολύ αδύναμο και πολύ γρήγορο και το 2007 με εκείνα τα 30αρια από 9 Μαΐου.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Καλα εννοειται καξ μενα αμα μου λεγες οτι μεσα μαη θα εκανε στα γρεβενα 35 θα σε ελεγα εισαι τρελος...τι στιγμη που και ιουλιο μεχρι 38.8 εχουμε φτασει

Εδώ πάντως 24 Ιουλίου 2007 έχουμε ρεκόρ μέγιστης Τ στους 43οC. Και γενικά το διάστημα 1 Ιουλίου - 15 Αυγούστου πάντα κάνει έντονη ζέστη. Πχ πέρσι στις 13/8 είχαμε 39. Το 2017 στην 1η Ιουλίου είχε και 42.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σιγα το καυσωνα χαχαχαχα..35,1 πριν λιγο στα γρεβενα ...αμφιβαλλω αν τα τελευταια 20 χρονια εχουμε πιασει και τελη μαη αυτη τη θερμοκρασια ..

Tο 2008 ειχε παει σιγουρα 35+ απλα δεν υπηρχε ο σταθμος. Γενικα τοτε ηταν τα ρεκορ για πολλε περιοχες της ΚΔ Μακεδονιας. Πτολεμαιδα 36.1 τοτε, ενω εδω ειχε 34. Επισης για Ιουλιο που ελεγες πριν, το 2009 ειχαν 41 τα Γρεβενα ενω το 2007 λογικα πηγε πανω απο 42.

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, South Athens said:

40.6 Σπάρτη με ΑΝΑ άνεμο!

Ισοφάρισε το ρεκόρ Μάη όλων των εποχών στην Ελλάδα

Εντυπωσιακό, αν και μου κάνει εντύπωση που το ρεκόρ Μαΐου στην Ελλάδα είναι μόνο 40,6C.

Αν δεν κάνω λάθος αύριο προβλέπονται λίγο υψηλότερες θερμοκρασίες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σιγα το καυσωνα χαχαχαχα..35,1 πριν λιγο στα γρεβενα ...αμφιβαλλω αν τα τελευταια 20 χρονια εχουμε πιασει και τελη μαη αυτη τη θερμοκρασια ..

Τα ρεκόρ μέγιστης το Μάιο (όπως και όλους τους μήνες από Φλεβάρη μέχρι και Ιούλη) είναι στα τέλη του λογικά. Αντίθετα από Αύγουστο μέχρι Γενάρη τα ρεκόρ ζέστης στατιστικά είναι στις αρχές των μηνών αυτών γιατί δροσίζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Tο 2008 ειχε παει σιγουρα 35+ απλα δεν υπηρχε ο σταθμος. Γενικα τοτε ηταν τα ρεκορ για πολλε περιοχες της ΚΔ Μακεδονιας. Πτολεμαιδα 36.1 τοτε, ενω εδω ειχε 34.

Ποσο μαη ηταν θυμασαι;;;ποσο ειχε ο μηνας ....το θυμαμια το 2008 οτι εκανε ζεστη αλλα ηταν κοντα στον ιουνιο γιατι πρεπει να δινα εξετασεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Troizinios είπε:

Εντυπωσιακό, αν και μου κάνει εντύπωση που το ρεκόρ Μαΐου στην Ελλάδα είναι μόνο 40,6C.

Αν δεν κάνω λάθος αύριο προβλέπονται λίγο υψηλότερες θερμοκρασίες;

Κάπου κοντά στους 41 θα είναι το ρεκόρ Μαΐου νομίζω στη Λάρισα στον κάμπο στις 31/5/1969 όμως. Φλεβάρη με Ιούλη τα ρεκόρ ζέστης είναι στα τέλη των μηνών ενώ Αύγουστο με Γενάρη στις αρχές τους. Ο Σεπτέμβρης που θεωρητικά μόνο συγκρίνεται με το Μάη έχει νομίζω μεγαλύτερο ρεκόρ ζέστης.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ποσο μαη ηταν θυμασαι;;;ποσο ειχε ο μηνας ....το θυμαμια το 2008 οτι εκανε ζεστη αλλα ηταν κοντα στον ιουνιο γιατι πρεπει να δινα εξετασεις

27-28/5/2008 εδώ είχα 34-35 μέγιστες Τ.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρητικα παντως αυριο καποιες περιοχες θα φτασουν πιο ευκολα υψηλες κυριως ηπειρωτικες γιατι το πρωι δε θα φτασουν τοσο χαμηλα οσο σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40.7 Σπάρτη έσπασε το ρεκορ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Tο 2008 ειχε παει σιγουρα 35+ απλα δεν υπηρχε ο σταθμος. Γενικα τοτε ηταν τα ρεκορ για πολλε περιοχες της ΚΔ Μακεδονιας. Πτολεμαιδα 36.1 τοτε, ενω εδω ειχε 34. Επισης για Ιουλιο που ελεγες πριν, το 2009 ειχαν 41 τα Γρεβενα ενω το 2007 λογικα πηγε πανω απο 42.

Καλα τον ιουλιο τα τελέυταια  χρονια απο το 13 και μετα θυμαμια γιατι εφευγα 2 μηνες διακοπες τα προηγουμενα χρονια..δε θυ,αμαι καν το 2009 και το 2007

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καλα τον ιουλιο τα τελέυταια  χρονια απο το 13 και μετα θυμαμια γιατι εφευγα 2 μηνες διακοπες τα προηγουμενα χρονια..δε θυ,αμαι καν το 2009 και το 2007

Ναι απλα το λεω γιατι γενικα το εχω ψαξει λιγο με τις μεγιστες στην ευρυτερη περιοχη μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MenNaousa11 είπε:

Ναι απλα το λεω γιατι γενικα το εχω ψαξει λιγο με τις μεγιστες στην ευρυτερη περιοχη μας

Βρηκα 40 αρι και τον ιουλιο του 2012 ισχυει;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... έτσι για να δροσιστούμε και λίγο ...... Σκίνακας στον Ψηλορείτη Κρήτης πριν δυό μέρες ..........Φωτό: Cretan beaches

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

.... δεν τολμώ να γράψω πόση θερμοκρασία έχουμε τώρα ...... μην λιώσουν απότομα τα χιόνια ....!!!!😀

Μέχρι Τρίτη δεν θα έχει μείνει τίποτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.5c Παπάδες β Εύβοιας 
35.1c η Πάνω Στενή
35c η Αμπουδιωτισσα Σέττας

Ψήνονται τα ορεινά μας! 
Ενώ η υψηλότερη θερμοκρασία σημειώνεται στο Μανδράκι Αχλαδερής, με 37c

Χαλκίδα ήπιες κατάστασεις με 30-32c

8E33BD04-8A9A-4331-9F5E-7DD1CCDE1F30.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...