Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, πέρα των 3-4 ημερών πόλλα μπορούν να αλλάξουν στα τρεξίματα αλλά επειδή εμπιστεύομαι περισσότερο από όλα το μ.ο. του ευρωπαϊκού βλέπω ότι και στο πρωινό τρέξιμο δεν υπάρχει κάτι φοβερό από άποψη ζέστης. 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω για ποιους καύσωνες λέτε ότι φαίνονται..... Εδώ πάντως στην Κέρκυρα 6 μέρες που βρίσκομαι μόνιμο καύσωνα έχει..... 35 άρια + κάθε μέρα με αίσθηση σταθερά από 40-44.....αν μάλιστα ζεστάνει κι άλλο θα αρχίσει να θυμίζει τον υπερκαυσωνα δυτικών τον Ιούλιο του 2012 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Όποιος μπορεί ας βάλει χάρτη cape για αύριο μετά το μεσημέρι 

Υπάρχει πιθανότητα να βρέξει αύριο.....;????? αν ναι μας τα χαλάει..

24-505GR.gif

27-505GR.gif

30-505GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Υπάρχει πιθανότητα να βρέξει αύριο.....;????? αν ναι μας τα χαλάει..

24-505GR.gif

27-505GR.gif

30-505GR.gif

Δεν ξέρω φίλε, δυστυχώς. Δεν μπορώ να δω αναλυτικά τα πράγματα. Αλλά είναι πιθανό να κάνει κάτι ςυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως ονειρεύομαι από τώρα τον χάρτη στις 240 του ευρωπαίου(ουσιαστικά αυτό που προμηνύει για μετά τις 240 ώρες..) άσχετα αν έχει 0,001%  πιθανότητες.....ας βγει και ας κάνει και φουλ καύσωνα νωρίτερα 

 

ECMOPEU12_240_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Θα βρασουν τα δυτικά....... 

graphe_ens3_iny9.gif

Πολύ φοβάμαι και τρέμω πως μετά τον καύσωνα στα τέλη Αυγούστου θα πάμε στα πρωτοβρόχια αρχές Σεπτέμβρη όπως πάντα. Πάντα έτσι κάνει έχει καύσωνα τέλη Αυγούστου και μετά με το που πατάει πόδι ο Σεπτέμβρης όλα αλλάζουν στον καιρό. Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα το 2003. Να δροσίσει ναι αλλά όχι με βροχές. Να κάνει καλοκαιρία όλο το Σεπτέμβρη με Τ κοντά στους 24-26 (26 στο 1-10 Σεπτέμβρη, 11-20 Σεπτέμβρη 25 και 21-30 Σεπτέμβρη 24).

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ πάντως ονειρεύομαι από τώρα τον χάρτη στις 240 του ευρωπαίου(ουσιαστικά αυτό που προμηνύει για μετά τις 240 ώρες..) άσχετα αν έχει 0,001%  πιθανότητες.....ας βγει και ας κάνει και φουλ καύσωνα νωρίτερα 

 

ECMOPEU12_240_1.png

Τι καύσωνα τέλη Αυγούστου και κρύο με πλημμύρες αρχές Σεπτέμβρη;;; Α πα πα με τίποτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν ξέρω για ποιους καύσωνες λέτε ότι φαίνονται..... Εδώ πάντως στην Κέρκυρα 6 μέρες που βρίσκομαι μόνιμο καύσωνα έχει..... 35 άρια + κάθε μέρα με αίσθηση σταθερά από 40-44.....αν μάλιστα ζεστάνει κι άλλο θα αρχίσει να θυμίζει τον υπερκαυσωνα δυτικών τον Ιούλιο του 2012 

Κι αυτό στα τέλη Αυγούστου ε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Κι αυτό στα τέλη Αυγούστου ε;

Συνήθως μετά τις 20-25 αλλάζει... Φέτος βλέπω να μοαστακωνεται η ζέστη μέχρι τα τέλη... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε τοπικο επιπεδο σημερα θα βγουν δυνατες καταιγιδες στα βορεια...Πελλα και Πιερια κατα την γνωμη μου θα βρεθουν στο επικεντρο..Και η θεσσαλονικη ομως φλερταρει με δυνατες καταστασεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Σε τοπικο επιπεδο σημερα θα βγουν δυνατες καταιγιδες στα βορεια...Πελλα και Πιερια κατα την γνωμη μου θα βρεθουν στο επικεντρο..Και η θεσσαλονικη ομως φλερταρει με δυνατες καταστασεις...

πες μου ότι δεν θα μας πιάσει.......δεν θέλω ούτε σταγόνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

πες μου ότι δεν θα μας πιάσει.......δεν θέλω ούτε σταγόνα 

Επειδη υπαρχουν πληροφοριες οτι ο ανωθεν τυπος ξυπνησε με τσιπουρο και οχι με καφε😇,εγω θα σου ελεγα οριακα προλαβαινεις να κανεις οιαδηποτε εξωτερικη εργασια πριν το απογευμα.

Τη καλημερα μου🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Επειδη υπαρχουν πληροφοριες οτι ο ανωθεν τυπος ξυπνησε με τσιπουρο και οχι με καφε😇,εγω θα σου ελεγα οριακα προλαβαινεις να κανεις οιαδηποτε εξωτερικη εργασια πριν το απογευμα.

Τη καλημερα μου🙂

Καλημέρα φίλε, εδώ Θεσσαλονίκη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Επειδη υπαρχουν πληροφοριες οτι ο ανωθεν τυπος ξυπνησε με τσιπουρο και οχι με καφε😇,εγω θα σου ελεγα οριακα προλαβαινεις να κανεις οιαδηποτε εξωτερικη εργασια πριν το απογευμα.

Τη καλημερα μου🙂

Εισαι προπαγανδιαστης..Αλλα μολις ξεκινησα...Στην υγεια σου αδερφε μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Καλημέρα φίλε, εδώ Θεσσαλονίκη? 

Καλημερα Chris.Αν επιβεβαιωθουν οι χαρτες ουτε εσεις φαινεται να τη γλυτωνετε το απογευματοβραδο.Τωρα για ενταση φαινομενων η για καταιγιδες κρατα μικρο καλαθι. Λεω ενα ποτιστικο τεμπο με 5-10mm πηγαινωντας κοντρα στον γεροτζιφο.Ετσι για την αδρεναλινη και το...πονταρισμα της ημερας 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας αφησουμε εδω το cosmo της ΕΜΥ για να δουμε τι ψαρια θα πιασει,με την υπενθυμιση οτι Οι παραπάνω χάρτες είναι προϊόντα αριθμητικής πρόγνωσης και ενδέχεται να αποκλίνουν από την ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΜΥ.

Οπως παρατηρουμε δε τον λες και πολυ τον υετο σε Μακεδονια και Θρακη...

Παιδια ο Γαλλικος ποταμος σε τι κατασταση ειναι? Αν πεσουν π.χ 100-150mm τοπικα μπορει να υπερχειλησει?

A_COSMO_XARTES?date=2020-08-15%2015:00:00&valid=2020-08-15%2015:00:00&parameter=RAIN&level=1&region=greece

A_COSMO_XARTES?date=2020-08-15%2018:00:00&valid=2020-08-15%2018:00:00&parameter=RAIN&level=1&region=greece

A_COSMO_XARTES?date=2020-08-15%2021:00:00&valid=2020-08-15%2021:00:00&parameter=RAIN&level=1&region=greece

A_COSMO_XARTES?date=2020-08-16%2000:00:00&valid=2020-08-16%2000:00:00&parameter=RAIN&level=1&region=greece

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Σεπτέμβριο λίμνη.. Ακόμα ένας σάπιος Αύγουστος... Ελάχιστη απόλαυση και φέτος... 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από Σεπτέμβριο λίμνη.. Ακόμα ένας σάπιο; Αύγουστος... Ελάχιστη απόλαυση και φέτος... 

.

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...