Jump to content
billipiros12

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.... Ασφυκτική ατμόσφαιρα για αλλη μια μέρα.... Είμαι στην παραλία με 30 βαθμους και 77% υγρασία.... Δεν βλέπεις τίποτα ουτε στο 1 μίλι από την ακτή.... Θολούρα από την απιστευτη υγρασία... Βγαίνεις από τη θάλασσα και δεν στεγνώνεις ποτέ 

Στους 16.6 ελαχιστη με 100% υγρασία ως συνηθως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κουραγιο Γιωργη...σκεψου κ στην ΑΔΕΙΑ Αθηνα τσιμπησαμε λιγο σημερα...

25 ακριβως ελαχιστη (3-4 βαθμους πανω απο τα συνηθη 21-22) και ηδη 31.5 και γκαζωνει....αλλα με ελαφρυ βοριαδακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ... Καταιγίδα σχηματίζεται στην Χαλκιδική που είναι ορατή από την κάμερα μου .... Εδώ στην Θέρμη αρκετή ζέστη και τριγύρω αναπτύσονται νεφώσεις σε Χορτιάτη κτλπ

818708510_current(2).jpg.cffe1501881d9b45ca5fe516512e11b0.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20-34 η Τ στην Πολίχνη λίγο πιο κάτω η Ασπροβάλτα. Ήλιος και ζέστη με λίγα σύννεφα ευτυχώς υποφερτή η ζέστη. Στους 32 η Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλία Αγίας Άννας βόρεια Εύβοια. Περίπου 30 βαθμούς, μέτριο βοριαδακι και μια χαρά θάλασσα. Το ωραίο εδώ είναι ότι το βράδυ δροσίζει αρκετά και είναι ευχάριστα. 

received_605846293461389.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xθες βρεθηκα περιπου 400μ μακρυα απο το ζεστοτερο μερος της Αττικης που ηταν η Σαλαμινα.Στο σπιτι ειχαν ενα υδραργυρικο,αλλα και ενα ψηφιακο.Το υδραργυρικο εδειχνε +0.5c και το ψηφιακο +0.9c.Hταν και τα 2 τοποθετημενα σε μερος οπου δεν τα βαραγε κατευθειαν ο Ηλιος αλλα με εντονο το φως.(ειδικα το ψηφιακο) Μολις μεταφερθηκαν και τα 2 σε απολυτη σκια η διαφορα ηταν +0.2 και 0.3c αντιστοιχα απο τον davis που εκεινη την ωρα εδειχνε μεγιστη νομου 37.1c. 

Εδω στο βουνο τωρα εχω 34.8c με 31% υγρασια και μερικη νεφοκαλυψη, ενω χθες η μεγιστη ηταν 36.4c 

Εαν και εφοσον τελικα ερθει μια πολυ θερμη εισβολη στο 2ο 15θημερο (δεν ειναι σιγουρη ακομη ) αυτο το ...τελειο θερμοκρασιακα καλοκαιρι θα βγει για ακομα μια χρονια στο κεντρονοτιο και δυτικο τμημα του νομου πανω απο τις κλιματικες τιμες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34.5 στον Ποταμό Κέρκυρας με 56% υγρασια... Αίσθηση 42....πλήρης άπνοια.... ΠΛΗΡΗΣ ΑΗΔΙΑ

Γυρνάς από την παραλία εξαντλημένος και όχι αναζωογονημενος λόγω της μεγάλης δυσφοριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέβεζα τελευταίες μέρες μας έχει κάψει...ελάχιστη στο χωριο 22 και τώρα 30.4 με 78% υγρασία...στα χωράφια μέσα ο σταθμός του ΕΑΑ 32.4 με 75% υγρασία αν και δεν ξέρω για την αξιοπιστία του τα τελευταία 2-3 χρονια έχω δει κάτι περίεργα...της ΕΜΥ στο Άκτιο 31 με 66% υγρασία...νομιζω το heat index είναι πάντως πάνω από 40 παντου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πρέβεζα τελευταίες μέρες μας έχει κάψει...ελάχιστη στο χωριο 22 και τώρα 30.4 με 78% υγρασία...στα χωράφια μέσα ο σταθμός του ΕΑΑ 32.4 με 75% υγρασία αν και δεν ξέρω για την αξιοπιστία του τα τελευταία 2-3 χρονια έχω δει κάτι περίεργα...της ΕΜΥ στο Άκτιο 31 με 66% υγρασία...νομιζω το heat index είναι πάντως πάνω από 40 παντου

Ολη η Δυτική Ελλάδα ειδικά τον Αύγουστο είναι μια αηδία.... Τραγική υγρασία... Νιώθεις συνέχεια βρωμικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5μιση και ακόμα ανεβαίνει.... 35.8 και 51% υγρασία.... 

Πριν λίγο στο Κοντοκαλι στο ύψος του νοσοκομείου της Κέρκυρας το θερμόμετρο του αυτοκινήτου έγραψε 37 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... καλησπέρα από Μαρμάρι ..... εδώ το καλοκαίρι κυλά γλυκά χωρίς ακρότητες , με μελτέμι βόρειων διευθύνσεων 4 - 5 bf , θερμοκρασία  29.5 C , υγρασία 36 % και heat index 29 C .....

..... και μιά μεσημεριανή photo της  Όχης h 1398 m , από το δρόμο Μαρμαρίου - Καρύστου .....

13_08_2020_(1).thumb.JPG.e16dff0cab902523397e061ae1f2ef15.JPG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

35.6 τώρα μέγιστη... Αίσθηση 43

Ακομη πιο ψηλα στην Πρεβεζα....

Στην πρεβεζα σημερα απο τον σταθμο του Ε.Α.Α

High Heat Index
45.6 °C at 15:15
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ακομη πιο ψηλα στην Πρεβεζα....

Στην πρεβεζα σημερα απο τον σταθμο του Ε.Α.Α

High Heat Index
45.6 °C at 15:15

Μέχρι το μεσημέρι είχε πολυ ζεστη. Μετά φυσηξε και έφτιαξε λίγο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30οC με ήλιο. Απογευματινός καφές στην Ασπροβάλτα σε ένα τέλειο καφέ! Αυτό θα πει διακοπές! Αν και η ζέστη είναι ιδιαίτερα έντονη. Θα προτιμούσα τέτοιες μέρες πχ να κάνει καλοκαιρία μεν αλλά όχι να πιάνουμε 34 όπως σήμερα πχ. Ας κάνει 28 πχ στα μέσα Αυγούστου.

IMG_20200813_200120.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...