Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο φως αρχίζει να λούζει τις κορυφές των Τζουμέρκων. 

5,6 βαθμοί η ελάχιστη στο χωριό. 

theodoriana3 (2).jpg

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακούω για κλιματισμό και τρελαίνομαι. Περπατάω εδώ γυρνάω σπίτι σε λίγο και ψοφαω ζηλεύω αυτούς που χρειάζονται κλιματιστικό, μακάρι να έδινα το  12αρι που έχουμε τώρα!

 

Η θέρμανση έχει ανάψει.Τουλαχιστον το μόνο καλό του θερμού κύματος είναι ότι θα ξαναζεσταθεί κάπως το σπίτι.

Ήμαρτον Μιχαήλ... Θέρμανση από τώρα!!!! Κανονικά εσύ δεν έπρεπε να είσαι καιρόφιλος  αλλά ζεστόφιλος και να τρολαρεις εμάς που ασχολούμαστε με τα καιρικά!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Ψύχρα νωρίς το πρωί εδώ στον κάμπο δυτική πεδινή Ημαθία...στους 11,7 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι....ηλιοφάνεια και σήμερα 17,3 τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζχαχαχα ωραιος....κι εγω ξεγελαστηκα το πρωι ελαχιστη 18 και ενιωσα μια δροσια....αλλα μολις σκασει μυτη κ αρχισει να ανεβαινει ο κιτρινιαρης ολα μοιαζουν καλοκαιρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκανα στις 8 το πρωί για 2 ώρες περίπου 17 επικά χιλιόμετρα τρεξιμο μέσα στα χωματινα του Υμηττού σε πολύ πυκνό πευκοδασος  και μπορώ να πω ότι απόλαυσα φοβερή δροσιά ειδικά από τα 500μ και πάνω.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Ήμαρτον Μιχαήλ... Θέρμανση από τώρα!!!! Κανονικά εσύ δεν έπρεπε να είσαι καιρόφιλος  αλλά ζεστόφιλος και να τρολαρεις εμάς που ασχολούμαστε με τα καιρικά!!! 

Είμαι καιρόφιλος, που απλά θέλει φαινόμενα με ζέστη🤣

Δεν μπορώ το κρύο, πιάνομαι και αρρωσταίνω με το παραμικρό. Πάντως εδώ στα Γιάννενα έχει κρυώσει το φοιτητικό μου σπίτι καθώς είναι παλιό, και για αυτό ψιλοανάβω που κα που. Αλλά όταν ανοίξει η θέρμανση εδώ δεν κλείνει μέχρι το Μαιο. Το δωμάτιό μου πρέπει να έχει το λιγότερο 20 βαθμούς. Ιδανική εσωτερική για εμένα είναι το 25-26αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 7,0 βαθμους η ελαχιστη θερμοκρασια στα Γιαννενα και στους 17,8 τωρα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Τι λες ρε θηριο...ζηλεψα τωρα....για Μαραθωνιο πας; 17 χλμ....πραγματικα οπως το περιγραφεις ειναι φανταστικο....

Μία φορά την εβδομάδα τρέχω βουνο 2 φορές Πανεπιστημιουπολη και 1 στίβο για χρόνους.... 

Αυτή του βουνού απλά είναι ονειρεμένη...Ειδικά μέρες όπως σήμερα με τρομερή ατμόσφαιρα βλέπεις όλο το Σαρωνικό και τα νησιά του... .. Μαραθώνιος του χρόνου γιατί φέτος δεν γίνεται ούτε ένας αγώνας... 😫

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως εδώ στα Γιάννενα έχει κρυώσει το φοιτητικό μου σπίτι

Ε ναι τωρα εχουν κρυωσει τα σπιτια...Εγω με μακρυμανικο και ζακετα ειμαι αυτες τις μερες μεσα στο σπιτι..Ειδικα τις βραδυνες-πρωινες ωρες..Σημερα το πρωι χρειαζοταν μπουφαν χειμωνιατικο για να βγεις εξω.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ε ναι τωρα εχουν κρυωσει τα σπιτια...Εγω με μακρυμανικο και ζακετα ειμαι αυτες τις μερες μεσα στο σπιτι..Ειδικα τις βραδυνες-πρωινες ωρες..Σημερα το πρωι χρειαζοταν μπουφαν χειμωνιατικο για να βγεις εξω.

 

12 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ε ναι τωρα εχουν κρυωσει τα σπιτια...Εγω με μακρυμανικο και ζακετα ειμαι αυτες τις μερες μεσα στο σπιτι..Ειδικα τις βραδυνες-πρωινες ωρες..Σημερα το πρωι χρειαζοταν μπουφαν χειμωνιατικο για να βγεις εξω.

βρε ελατε ηγουμενιτσα να ζεσταθει το κοκαλακι σας!τι μουφαν και ιστοριες!!!με μια ζακετουλα μη πω και κοντομανικο μια χαρα θα ειστε!!!το ακους Μιχαηλ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ε ναι τωρα εχουν κρυωσει τα σπιτια...Εγω με μακρυμανικο και ζακετα ειμαι αυτες τις μερες μεσα στο σπιτι..Ειδικα τις βραδυνες-πρωινες ωρες..Σημερα το πρωι χρειαζοταν μπουφαν χειμωνιατικο για να βγεις εξω.

Έτσι μπράβο παιδιά μια χαρά είστε,δωστε αναφορές απο Γιαννεναρα και για εμας τους ξενιτεμενους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταία μέρα του Σεπτεμβρίου σήμερα, με το μήνα να φεύγει αφήνοντας 3 ρεκόρ, 2 θετικά και ένα αρνητικό:  Υψηλότερο ημερήσιο υετό (151 mm), υψηλότερο μηνιαίο υετό για Σεπτέμβρη μήνα (258,6 mm), και υψηλότερη μέση Τ Σεπτεμβρίου με 22,61 αφήνοντας για λίγο πίσω το Σεπτέμβρη του 2019 με 22,36.

Ας ελπίσουμε ο Οκτώβρης να εξελιχθεί ομαλά, αν και ήδη το ξεκίνημα δείχνει εφιαλτικό...

18,9 η μέγιστη σήμερα και 13,8 η ελάχιστη

17,2 τώρα και η κουβέρτα έχει μπει ήδη στο κρεβάτι από το περασμένο Σάββατο

Επεξεργάστηκε από jhonny
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τους χειρότερους Σεπτέμβρηδες που θυμάμαι για την Αθήνα...

Απίστευτη μονοτονία.. . Ήλιος και πάλι ήλιος και ανομβρία.... 

Μη λέω πολλά γιατί παραμονεύει στη γωνία και ο Οκτώβρης για ακόμα χειρότερες καταστάσεις..... 

17.8 ελαχιστη 

25.7 μέγιστη με υπέροχη ατμόσφαιρα και ίχνος από σύννεφο 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ... Τελευταία αναφορά του μήνα σήμερα και έχουμε και λέμε ... 14,7 C  - 24,4 C σήμερα με χαμηλά ποσοστά υγρασίας στο 30% περίπου λόγω του ΒΔ ηλιοφάνεια και ριπες έως 54km/ h ... Τώρα γύρω στους 23 C ... 

O μήνας κλείνει με 16mm βροχής και αυτά την τελευταία βδομάδα ... Τον ήθελα πιο φθινοπωρινό αλλά Κλάιν ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 - 21 σημερα η διακυμανση. Νορμαλ πραγματα για την εποχη. Νορμαλ δεν ειναι φυσικα αυτα που ερχονται απο το ΣΚ και μετα, αν και οι συννεφιες και η μεταφορα σκονης μαλλον δεν επιτρεψουν θερμοκρασιες ρεκορ. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψύχρα και δροσιά σήμερα στα Μελίσσια, αλλά πλήρης ηλιοφάνεια.....16,8 - 24,4οC.....21,6οC τώρα κι ένα ΝΑ ρεύμα πολύ δροσερό, γιατί επιπλέον δουλεύει και ως αύρα σε μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσως την πιο καθαρη ατμόσφαιρα των τελευταίων ημερών εχουμε στην Θεσσαλονίκη... Μακαρι κάθε μέρα χωρίς συννεφιά να ήταν ετσι

13.1 - 22.2 σήμερα στο Ωραιοκαστρο... 17.8 τωρα

16.7 - 24.0 στο Κορδελιο, 21.2 τωρα

_______________________

Μέσες θερμοκρασίες Σεπτεμβρίου 

Ωραιοκαστρο 23.1

Κορδελιο 25.4

_______________________

Απόλυτες ελάχιστες/μέγιστες Σεπτεμβρίου 

Ωραιοκαστρο  13.1 (30/9) - 32 (2/9)

Κορδελιό 16.3 (27/9) - 34.9 (8/9)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10.5c η ελαχιστη με αερα κατα διαστηματα που δυναμωσε με το ξημερωμα.συννεφα εως σκοτεινια κατα διαστηματα αλλα και ηλιο[πιο λιγο] ειχε η σημερινη μερα.στους 21c η ανωτερη .στους 14.3c τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...