Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κρητη... Εδω με 40αρι αμα θελει ο καιρος παιζει και η Πελοπόννησος .

Ετσι δωστου να καταλαβει . Φερε και το 30 στα 850hpa . Αφου μπορεις... Οχι μισες δουλειες...

Να κανει ενα 40αρι και εδω τουλαχιστον να λεμε για κατι ακραιο . Τι , οχι? 

Άντε με το εκτρωμα για κλιμα . Οι χιονοφιλοι για Σκανδιναβία, βορεια ιαπωνια  και καναδα ειναι αντε και αμερικη υποθετω. 

Εδω στο χαλι καταθλιψη θα παθουμε. Πανε οι εποχες οι νορμαλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Τι κρητη... Εδω με 40αρι αμα θελει ο καιρος παιζει και η Πελοπόννησος .

Ετσι δωστου να καταλαβει . Φερε και το 30 στα 850hpa . Αφου μπορεις... Οχι μισες δουλειες...

Να κανει ενα 40αρι και εδω τουλαχιστον να λεμε για κατι ακραιο . Τι , οχι? 

Άντε με το εκτρωμα για κλιμα . Οι χιονοφιλοι για Σκανδιναβία, βορεια ιαπωνια  και καναδα ειναι αντε και αμερικη υποθετω. 

Εδω στο χαλι καταθλιψη θα παθουμε. Πανε οι εποχες οι νορμαλ...

Θεωρώ ότι το Ευρωπαϊκό είναι πιο φειδωλο όσον αφορά για τη θερμή εισβολή.. Ο Τζίφος που βλέπεις ως συνήθως υπερβάλλει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Θεωρώ ότι το Ευρωπαϊκό είναι πιο φειδωλο όσον αφορά για τη θερμή εισβολή.. Ο Τζίφος που βλέπεις ως συνήθως υπερβάλλει. 

Ναι και ο μ.ο. του αυτό δειχνει και προσωπικα μου φαινεται πιο λογικό. Οσο πλησιαζουμε χρονικα ο τζιφος πιστευω ότι θα μαζευει τα 26+ που δειχνει τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι και ο μ.ο. του αυτό δειχνει και προσωπικα μου φαινεται πιο λογικό. Οσο πλησιαζουμε χρονικα ο τζιφος πιστευω ότι θα μαζευει τα 26+ που δειχνει τωρα.

Ο τζιφος ενα πράγμα που δειχνει πάντα κάτι και τρεχει τελευταίος να το μαζεψει...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σίγουρα σε πιάνει μία απελπισία που τα βλέπεις, αλλά πιστεύω θα τα μαζέψει ο τζίφος αφού το κύριο είναι από τα πιο θερμά και θα καταλήξουμε κάτι σε φάση 18-20 στα 850, δεύτερον σιγά την δυναμική που θα έχει αρχές Οκτώβρη για κεντρική και βόρεια Ελλάδα και τρίτον έχουν πέσει οι εσωτερικές πλέον οπότε και να ανέβουν κανά δύο βαθμούς για 2 μέρες ε εντάξει θα την παλέψουμε. Ψυχραιμία χρειάζεται αλλά άντε να την βρεις 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραία κακοκαιριιούλα έβγαλε ο τζίφος για μετά, γενικά άλλαξε πολύ σαν διάταξη, αλλά δεν πήγε προς ευρωπαίο. Καλύτερα δηλαδή, το ευρωπαικό, για να φτιάξει κακοκαιρία θα έπρεπε να φτάσουν οι 400 ώρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βγαζει κατι διαταξεις ομως....😨 καταστροφικες !!!...αλλα για καποιο ακαθοριστο  λογο με κανουν να αισιοδοξω για την χειμερινη συνεχεια!!!!

gfs-0-342.png?6

ας γινουν ολα τωρα να μη "βρισκει" τιποτα αναλογο  το δεκεμβρη !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά την κάποια ολιγοήμερη και φυσιολογική(δεν είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναζήσει και στο κοντινό και στο πιο μακρινό παρελθόν)άνοδο της θερμοκρασίας αρχίζει να φαίνεται το βαθύ φθινόπωρο.Ειναι κάτι που το περιμένω α) λόγω αρχικής θέσης του εμποδισμου -μπαστακα στα β.ανατολικα β) λίγο φως συνεχιζόμενης ισχυρής παρουσίας του αζορικου γ) λόγω της διαφαινόμενης εξασθένισης της ατλαντικής κυκλοφορίας στον β.δυτικο Ατλαντικό.Ολα αυτά με κάνουν να περιμένω ότι ο φθινοπωρινός καιρός που επικρατεί και θα επικρατεί στην κεντρική Ευρώπη θα μεταφερθεί προς τα μέρη μας.image.png.9d840a5184d729f8f9f4dad92ce09596.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΣΕΖΟΝ.ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΙΚΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΜΟΣΤΡΟΒΙΛΟΥΣ ΚΤΛ ΕΙΤΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΞΥΜΝΟΥΝ ΠΧ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΧΕΙΜΩΝΟ Η ΤΗΝ ΞΗΡΑΣΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΝΕΝΕΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ.ΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΣΤΗΡΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ Ι ΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ 3 Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΟΚΟΠΙΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΖΑΜΙ Η ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΔΡΟΜΙΑΖΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΑΥΤΑ😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν εχω κατι με το συγκεκριμενο ατομο Βαγγελη...Προλαβα και ειδα τι εγραψε...Αλλα κακως μενετε στις συστασεις..Απλα δεν επρεπε να γραφει εδω μεσα...Ειναι σαν να μπαινω εγω σε φορουμ γαυρων  και να αναφερομαι στην 13...Η ολα οσα προανεφερες..Σεβομαι την γνωμη του..Αλλα εδω μεσα δεν μπορει να ειναι αποδεκτη...Καλως η κακως πρεπει να τον τελειωσετε..Και αυτο το ξερεις οτι ειναι απαιτηση πολλων.. Φιλικα...Αλλα δεν εχει καμια σχεση με το φορουμ..

Στο αλλο φορουμ αντε να δεκτω λογω ονομασιας και μονο οτι μονο τα χιονια μετραγανε..Αλλα εδω ειναι σαιτ καιροφιλων..Οχι χιονοφιλων..Σαυρες και καυσωνακηδες ειναι εκτος θεματος και λογικης του φορουμ...Ποσο μαλλον οταν προκαλουν..Δε μπορεις τελος σεπτεμβρη σε ενα τετοιο σαιτ,να χαιρεσαι με την ανομβρια..Ποσο μαλλον να την ευχεσαι...Και ακομα περισσοτερο να θελεις ζεστες..

Προβλημα του να θελει συνθηκες Αιθιοπιας αλλα εδω δεν ειναι χωρος για να γραφει τετοια..Και κακως του δινετε βημα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δεν εχω κατι με το συγκεκριμενο ατομο Βαγγελη...Προλαβα και ειδα τι εγραψε...Αλλα κακως μενετε στις συστασεις..Απλα δεν επρεπε να γραφει εδω μεσα...Ειναι σαν να μπαινω εγω σε φορουμ γαυρων  και να αναφερομαι στην 13...Η ολα οσα προανεφερες..Σεβομαι την γνωμη του..Αλλα εδω μεσα δεν μπορει να ειναι αποδεκτη...Καλως η κακως πρεπει να τον τελειωσετε..Και αυτο το ξερεις οτι ειναι απαιτηση πολλων.. Φιλικα...Αλλα δεν εχει καμια σχεση με το φορουμ..

Στο αλλο φορουμ αντε να δεκτω λογω ονομασιας και μονο οτι μονο τα χιονια μετραγανε..Αλλα εδω ειναι σαιτ καιροφιλων..Οχι χιονοφιλων..Σαυρες και καυσωνακηδες ειναι εκτος θεματος και λογικης του φορουμ...Ποσο μαλλον οταν προκαλουν..Δε μπορεις τελος σεπτεμβρη σε ενα τετοιο σαιτ,να χαιρεσαι με την ανομβρια..Ποσο μαλλον να την ευχεσαι...Και ακομα περισσοτερο να θελεις ζεστες..

Προβλημα του να θελει συνθηκες Αιθιοπιας αλλα εδω δεν ειναι χωρος για να γραφει τετοια..Και κακως του δινετε βημα...

Η ζέστη σαν καιρικό φαινόμενο σχετικά αποδεκτό άντε τραβηγμένα από τα μαλλιά μπορεί να είναι κατακαλοκαιρο με τα χίλια ζόρια.Πηρα εγώ την πρωτοβουλία να το ξεκαθαρίσω και να το τελειώσω μια και καλή του τι είναι αποδεκτό και τι όχι σαν καιρικό φαινόμενο και τι όχι,και αν χρειαστεί και ο αδερφός μου ο ίδιος να ήταν θα τον έκοβα.προσωπικα όπως και στην δουλειά έτσι και εδώ διαχωρίζω μια χαρά τα προσωπικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Δυστυχώς πιο ζεστο το 12αρι του ευρωπαικου απο το 0ζ.

ECG0-144.GIF?28-0

Δημήτρη ο παιος είναι γενικά μόνος κυρίως ως προς την διάρκεια της ζέστης.ολα τα υπόλοιπα δείχνουν πολύ πιο δυτικά τον αζορ και υποψία αποκομενης λίμνης κοντά μας.δες Τζεμ δες τζιφο και ίσως και αικον αν είχε συνεχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Δημήτρη ο παιος είναι γενικά μόνος κυρίως ως προς την διάρκεια της ζέστης.ολα τα υπόλοιπα δείχνουν πολύ πιο δυτικά τον αζορ και υποψία αποκομενης λίμνης κοντά μας.δες Τζεμ δες τζιφο και ίσως και αικον αν είχε συνεχεια.

Ναι εχει δικιο και γενικα το τελευταιο διαστημα το κυριο του ευρωπαικου δεν το εχει...μακαρι Βαγγελη να τελιωνουμε οσο πιο γρηγορα γινεται με αυτες τις ζεστες δεν παει αλλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά και εγώ είμαι πιο πολύ χειμωνοκαιροφιλος. Όμως πραγματικά δεν μπορώ να χαρώ με την ανομβρία και τα 35αρια μέσα στον Οκτώβρη. Ψυχραιμία, να απολαύσουμε την λιακαδούρα να πιούμε κάνα καφέ  και σιγα σιγα θα ψυχρανει  ο καιρός που θα πάει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακραν ο χειροτερος μηνας του καλοκαιριου για τα ανατολικα προσηνεμα ο σεπτεμβριος

Ανομβρος ζεστος και με τρομαχτικα υψη υγρασιας,που σε κανουν να νιωθεις οτι  ζεις στην τροπικη ζωνη του ισημερινου.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μοντελικα πάμε σούπερ.τα μεσοπροθεσμα αντανακλαστικά μου εξακολουθούν να μου λένε ότι έρχεται βαρύ φθινόπωρο και μάλιστα διαρκειας και το καλό είναι ότι δεν υπάρχει χρονική μετατόπιση .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...