Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές medicane Ιανός/Cassilda 16-19/09/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

συγγνωμη για το  σπαμ.

παλ ισε μιση ωρα 

 

σιγά το σπαμ ..🤣🤣🤣θυμίσου πόσοι συχνά έγραφα τον χειμώνα ...μην ανυσηχεις 🤣

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

θα βαζω. μεχρι το landfall. μετα δεν βρισκω νοημα

σε μιση ωρα παλι.

Υπέροχα φίλε τέλεια, σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις τελευταίες ώρες φαίνεται πως σχηματίστηκε το "μάτι". Λογικά θα ισχυροποιηθεί λίγο ακόμα μέχρι να πιάσει στεριά. 

Από ανέμους τελικά τί προβλέπεται; Διάβασα κάπου πως ένα μοντέλο έδινε εως 200 χλμ/ώρα αλλά μου φαίνεται υπερβολικό.

Είμαι επίσκεψη ΒΑ Πελοπόννησο και πρέπει να αναχωρήσω για Αθήνα σύντομα. Προτείνετε απόψε ή αύριο πρωί;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνα προ ολίγου κ απο τον Λαγανά Ζακύνθου, με ισχυρούς νότιους ανέμους..
Η βροχή τείνει όσο περνά η ώρα,,να γίνεται ισχυρή!!

FB_IMG_1600340244564.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Beach-snow NG said:

Εικόνα προ ολίγου κ απο τον Λαγανά Ζακύνθου, με ισχυρούς νότιους ανέμους..
Η βροχή τείνει όσο περνά η ώρα,,να γίνεται ισχυρή!!

FB_IMG_1600340244564.jpg

Λουιζιάνα... εντυπωσιακή εικόνα !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Troizinios είπε:

Τις τελευταίες ώρες φαίνεται πως σχηματίστηκε το "μάτι". Λογικά θα ισχυροποιηθεί λίγο ακόμα μέχρι να πιάσει στεριά. 

Από ανέμους τελικά τί προβλέπεται; Διάβασα κάπου πως ένα μοντέλο έδινε εως 200 χλμ/ώρα αλλά μου φαίνεται υπερβολικό.

Είμαι επίσκεψη ΒΑ Πελοπόννησο και πρέπει να αναχωρήσω για Αθήνα σύντομα. Προτείνετε απόψε ή αύριο πρωί;

Απόψε όσο πιο σύντομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πρώτα 0,4 mm του Ιανού είναι γεγονός...

 

Τ 19,9 και 91% υγρασία

Επεξεργάστηκε από jhonny
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι ακριβώς καιρική αναφορά, αλλά αναφορά τυπικής αντίδρασης πριν σκάσει το κακό. Αν το έβαλα σε λάθος κατηγορία ζητώ συγγνώμη, φαντάζομαι ότι οι μοντς θα το μετακινήσουν στην κατάλληλη.

Μόλις γύρισα από το σούπερ μάρκετ. Ο κόσμος το έχει ίσωμα, δεν πιστεύει ότι έρχεται τυφώνας.

Ήταν 4-5 θείτσες που μιλούσαν και χαζογελούσαν. Έλεγαν τα κλασικά "Σιγά μην έρθει τυφώνας, έτσι λένε και τα φουσκώνουν για να φοβάται ο κόσμος (για ποιον ακριβώς λόγο θέλουν να φοβάται ο κόσμος;) , την Πάτρα ποτέ δεν τη χτυπάει τυφώνας (Όταν θα σου έρθει στο κεφάλι, τότε να σε δω) και άλλα τέτοια ωραία.

Επίσης, επειδή παρατηρούσα τα μπαλκόνια στη διαδρομή, δεν είδα να έχουν ασφαλίσει γλάστρες, καρέκλες και ό,τι άλλο επικίνδυνο υπάρχει στα μπαλκόνια και μπορεί να πάρει ο αέρας.

Δυστυχώς, νομίζω ότι ο κόσμος το έχει πάρει πολύ αψήφιστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Eismeer Luftchen είπε:

Δεν είναι ακριβώς καιρική αναφορά, αλλά αναφορά τυπικής αντίδρασης πριν σκάσει το κακό. Αν το έβαλα σε λάθος κατηγορία ζητώ συγγνώμη, φαντάζομαι ότι οι μοντς θα το μετακινήσουν στην κατάλληλη.

Μόλις γύρισα από το σούπερ μάρκετ. Ο κόσμος το έχει ίσωμα, δεν πιστεύει ότι έρχεται τυφώνας.

Ήταν 4-5 θείτσες που μιλούσαν και χαζογελούσαν. Έλεγαν τα κλασικά "Σιγά μην έρθει τυφώνας, έτσι λένε και τα φουσκώνουν για να φοβάται ο κόσμος (για ποιον ακριβώς λόγο θέλουν να φοβάται ο κόσμος;) , την Πάτρα ποτέ δεν τη χτυπάει τυφώνας (Όταν θα σου έρθει στο κεφάλι, τότε να σε δω) και άλλα τέτοια ωραία.

Επίσης, επειδή παρατηρούσα τα μπαλκόνια στη διαδρομή, δεν είδα να έχουν ασφαλίσει γλάστρες, καρέκλες και ό,τι άλλο επικίνδυνο υπάρχει στα μπαλκόνια και μπορεί να πάρει ο αέρας.

Δυστυχώς, νομίζω ότι ο κόσμος το έχει πάρει πολύ αψήφιστα.

η πατρα δεν θα ειναι τοσο στο επικεντρο οσο οι δυτικες ακτες της πελοποννησου και ζακυνθος/Κεφαλλονιά πχ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενω ειχε σταματησει για κανα 20λεπτο η κεραυνικη δραστηριοτητα και οι καταιγιδες εξασθενησαν, ηδη εχουν αρχισει να ξανα δυναμωνουν εκ νεου.

 

sat19_17_9_2020_14_40_above.png

sat19_17_9_2020_14_40.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...