Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλη μια χρονια που ο Οκτωβρης ξεκιναει με πολλες ζεστες και ανομβρια...καλο ΣΚ σε ολους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γιαννενα 27,4 τωρα  με μεγιστη 27,7

βολος 25,3 ο σταθμος στο λιμανι  και 28,9 ο αλλος....πολυ μεγαλες διαφορες σε πολυ μικρη αποσταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Kαλά είπαμε να μιλάμε σοβαρά....αν το γυρίσουμε σε επιθεώρηση οκ να λέμε ό,τι ναναι και να γελάμε.....πιο απίθανος καιρός ως τώρα το 2020 σε όλη του την γκάμα δεν υπάρχει....

Μαλλον τρολαρεις για το 2020.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

11.2 η ελάχιστη στα προάστια και ήδη 24 βαθμοί τώρα! Τουλάχιστον θα ζεσταθεί λίγο το σπίτι

Φτασαμε πριν τους 27,7 βαθμους αλλα κανενα προβλημα...να ζεσταθει και το σπιτι χεχε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Kαλά είπαμε να μιλάμε σοβαρά....αν το γυρίσουμε σε επιθεώρηση οκ να λέμε ό,τι ναναι και να γελάμε.....πιο απίθανος καιρός ως τώρα το 2020 σε όλη του την γκάμα δεν υπάρχει....

Φίλτατε Κώστα μια χαρά σοβαρά τα λέω.... Οι αριθμοί άλλωστε μιλάνε από μόνοι τους.... 79mm έχω εγώ εδώ από τέλη Μάρτη έως και σήμερα και 202mm από την αρχή του έτους.... Το μόνο θετικό για το 2020 είναι ότι δεν είχε μεγάλες ζεστες αλλα κι αυτό το πληρώνουμε με 5μηνο καλοκαίρι μονοτονίας και ατέλειωτης λιακάδας....

Και θα ξαναπώ πως οι περισσότεροι σταθμοί περιξ του κέντρου και όχι μόνο έχουν υετο κάτω από 200mm 

Τι να λέμε τώρα??????? 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελισσουργοι..Δεος!!!Ακους νερα..Απο παντου...Τι φτιαχνει η φυση θεε μου...

20201003_164725.jpg

20201003_164718.jpg

20201003_164654.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα μετά από καιρό...δεν είχα πραγματικά κάτι να γράψω λόγω της καιρικης απραξίας στην Αττική αλλά τώρα επέστρεψα ελπίζοντας ότι σιγά σιγά θα μπούμε σε πιο χειμερινούς ρυθμούς...βέβαια το μόνο εντυπωσιακό που διακρίνεται είναι αυτή η θερμή εισβολή με τιμές από 22-24 στα 850hpa που αποτελούν ρεκόρ μαζί με την θερμή εισβολή στις αρχές του Οκτωβρίου 1991 που είχε αντίστοιχες...κρατάνε πολλά ρεκόρ από τοτε με 38 σε Ελευσίνα,37.2 σε Λαμία και Σούδα,37 σε Καλαμάτα και τριπολη,36.4 σε Λάρισα...φαντάζομαι αν υπήρχε το σημερινό εκτεταμένο δίκτυο μετεωρολογικών σταθμών μπορεί να είχαμε δει και κάπου 40αρι...ας ελπίσουμε ότι θα μας σώσουν οι υψισυννεφιες και οι ηπιοι νότιοι άνεμοι και δεν θα δούμε τέτοιες τιμές αν και όπου κάνει ανοίγματα θα έχει ψήσιμο...Μάιο με 26 και Οκτώβριο με 23-24 στα 850hpa λοιπόν οι δύο μεγαλύτερες θερμές εισβολές του έτους στα ανώτερα στρώματα!!!!...ποιος θα το λεγε

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.7 μέγιστη ο σταθμός μου σήμερα...στους 28.6 τώρα με 59% υγρασία. Θέλω αυτό το ακραία θερμο τριήμερο να μας το ξεπληρώσει ο καιρός με ένα αντίστοιχο ακραία ψυχρό και υετοφορο τριήμερο μέσα στο χειμώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γυρισαμε στο ξενοδοχειο...Δεν εχω λογια..Πανεμορφος τοπος...Με το που περασαμε το χωριο Αγναντα,τα ελατα πηραν τη σκυταλη σ ενα καταπρασινο τοπιο..Υπεροχες πλατειες με τεραστια πλατανια..

Παντου ακους νερα να τρεχουν..Καταρρακτες γραφικοι που ξεγλυστρουν μεσα απο τα βραχια των Τζουμερκων..Γραφικα χωρια που σε βαζουν σε σκεψεις για το αν αξιξει τον κοπο να μενεις στην Αθηνα..

Ευλογημενος τοπος η Ηπειρος...Απλα respect!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σου Σακαρεεεεε

Αθλια νυχτα στην Αττικη η σκονη εκανε την εμφανιση της ηδη....

Μολις επεστρεψα απο θαλασσα τα καλυτερα μπανια της σεζον ειναι Οκτωβριο μην το χασετε αυριο....

28.2 ο σταθμος μου μεγιστη....φθηνα τη γλιτωσαμε....απο αυριο και μεχρι Πεμπτη θα μπει το 3 παλι μπροστα....

24.5 τωρα και 60% υγρασια μια βραδια απο τα βαθη του Ιουλιου κι ομως ειναι 3 Οκτωβρη....υπομονη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη το γελάς καθόλου Μιχαήλ. Κατέβηκα για καφέ το πρωί και γύρισα με τα πόδια σπίτι, σε φάση περπάτημα 20 λεπτά, και έγινε μούσκεμα μιλάμε. Φαντάσου αύριο που θα έχει περισσότερη ζέστη δηλαδή. Και τώρα το απόγευμα έκανα κάτι εργασίες στο σπίτι και πέθανα. Εντάξει ξεφτίλα 3 Οκτώβρη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μη το γελάς καθόλου Μιχαήλ. Κατέβηκα για καφέ το πρωί και γύρισα με τα πόδια σπίτι, σε φάση περπάτημα 20 λεπτά, και έγινε μούσκεμα μιλάμε. Φαντάσου αύριο που θα έχει περισσότερη ζέστη δηλαδή. Και τώρα το απόγευμα έκανα κάτι εργασίες στο σπίτι και πέθανα. Εντάξει ξεφτίλα 3 Οκτώβρη..

ναι ρε ξέρω, απλά μου αρέσουν οι αντιδράσεις σου😂 Δυστυχώς όσο η μέση παγκόσμια θερμοκρασία ανεβαίνει, τουλάχιστον στα δικά μας μέρη θα έχουμε όλο και υψηλότερες Τ. Μπορεί σε 100 χρόνια με τις ίδιες θερμοκρασίες την ίδια ημερομηνία να θεωρούνται πλέον το νορμάλ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27,3 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με αρκετά σύννεφα όμως....μικρά κατά βάση διαστήματα ηλιοφάνειας.....στους 13,9 είχε πέσει η ελάχιστη στους 19 τώρα,,,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωτήρη το παραπάνω βίντεο δεν μου φαίνεται και πολύ πραγματικό, αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου. Αν όμως είναι αληθινό θα πίστευα μόνο αν το έβλεπα!!

 

βγήκα έξω, η θερμοκρασία έχει ανεβεί πολύ, +7 σε σχέση με εχθές! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σωτήρη το παραπάνω βίντεο δεν μου φαίνεται και πολύ πραγματικό, αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου. Αν όμως είναι αληθινό θα πίστευα μόνο αν το έβλεπα!!

 

βγήκα έξω, η θερμοκρασία έχει ανεβεί πολύ, +7 σε σχέση με εχθές! 

δεν γνωρίζω ας μας πει κάποιος που καταλαβαίνει και μένα μου φαίνεται τραβηγμένο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιώργο μου Χελμέ, έκαστος εφ ω ετάχθη.....όπως θέλει ο καθείς αισθάνεται.....προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θα ήμουν επίσης ευχαριστημένος αν έβρεχε με συστήματα μόνο σε σένα και αλλού κι εδώ καθόλου.....και για τον φίλο από Νάουσα που είπε για τρολάρισμα, φυσικά και δεν τρολάρω, μια χαρά είναι το 2020 για τις δικές μου περιοχές....και ξεχνάτε μερικοί ότι έχουμε ακόμη 3 μήνες για τη λήξη του έτους.....

20,5οC τώρα στα Μελίσσια.....13,5οC στη Χόχλια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

δεν γνωρίζω ας μας πει κάποιος που καταλαβαίνει και μένα μου φαίνεται τραβηγμένο....

Τα στοιχεία όπως ανέβηκαν....

Instituto do Mar - IMARΜου αρέσει η Σελίδα!

Supercell cloud κατεβάζει ένα τεράστιο πορτ-μπαγκάζ νερού στη θάλασσα την ανατολή του ηλίου. Συναρπαστική εικόνα.
・・・
Εκπληκτική εικόνα μιας γέννησης ενός εντυπωσιακού υδάτινου υδάτινου την ανατολή του ηλίου.

@orphicframer 🎥

Μέσω @theeyegasm- #regrann

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα..Υστερα απο μια ακρως ενδιαφερουσα μερα,με αναβαση εως τα 2000 μετρα σχεδον και περιπλανηση σχεδον 7 ωρων σε διαφορα γραφικα χωρια αμεσως μετα,ηρθε η ωρα της αναπαυσης...

Κλιματιστικο στο ζεστο,κουβερτα και σεντονακι και απολυτη χαλαρωση πλεον...Το σωμα εχει ηδη παραδοθει...Οσοι κατοικουμε στην αθηνα ειμαστε πολυ φτωχοι..Καθε φορα που ανεβαινω σ εναν ορεινο προορισμο,αυτο συμπεραινω..Καλο βραδυ φιλαρακια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα..Υστερα απο μια ακρως ενδιαφερουσα μερα,με αναβαση εως τα 2000 μετρα σχεδον και περιπλανηση σχεδον 7 ωρων σε διαφορα γραφικα χωρια αμεσως μετα,ηρθε η ωρα της αναπαυσης...

Κλιματιστικο στο ζεστο,κουβερτα και σεντονακι και απολυτη χαλαρωση πλεον...Το σωμα εχει ηδη παραδοθει...Οσοι κατοικουμε στην αθηνα ειμαστε πολυ φτωχοι..Καθε φορα που ανεβαινω σ εναν ορεινο προορισμο,αυτο συμπεραινω..Καλο βραδυ φιλαρακια..

Τώρα με καταλαβαίνεις το δέον κι εμένα Σάκη μου, όταν στις διακοπές μου στο χωριό ψηλά, τα μηνύματά μου ενεπνέονταν από την ίδια διάσταση σκέψης.....είμαστε φτωχοί εδώ και πλούσιοι πάνω....γι αυτό μπήκε το σχέδιο για μετακίνησή μου εκεί πάνω.....και του χρόνου Χόχλια λοιπόν....

Μελίσσια 19,7οC και 65% υγρασία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19.4 ελαχιστη πριν λίγο  και 89% υγρασια

19.7 τώρα και 87% υγρασία... 

Σαουνα σημερα

Σε λίγο αναχωρώ για μια βόλτα στην Επιδαυρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...