Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

για κεντρο-βορειο μπορει αλλα το σκετο βορειο δεν μπορει να το επηρεασει...😋

Συνήθως πάμε πακέτο, Ειδικά όσον αφορά τη Θεσσαλονίκη, σπάνια να κάτι κάτι αρκετά δυνατό εκεί κι εμείς εδώ να είμαστε άχιονοι... Μιλάω για χιόνια από 10cm και πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Συνήθως πάμε πακέτο, Ειδικά όσον αφορά τη Θεσσαλονίκη, σπάνια να κάτι κάτι αρκετά δυνατό εκεί κι εμείς εδώ να είμαστε άχιονοι... Μιλάω για χιόνια από 10cm και πάνω.

ναι πλακα κανω τον τσιγκλαω γιατι το εχει παρει βαρεως το βροχοχαμηλο της κυριακης..αλλα παμε να βγουμε εκτος θεματος οποτε με επαναφερω στην ταξη μιας και ειμαι επιρρεπης στην παραβιαση ενος κανονα που ο ιδιος εγραψα😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακρινο ειναι,   ψηφιακο ειναι,  αλλα το ρημαδι δεν χορταινεται !!!!!!     gfs-2-354.png?0

...........και δεν πρεπει καποια στιγμη να χειμωνιασει ???  🙂❄️❄️❄️❄️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας σταματήσει για αρχή αυτή η εκνευριστική ποτιστική βροχή. Να πω ότι κάνει καμία καταιγιδάρα οκ. Βρέχει μια εβδομάδα σερί. Βρέχει ποτιστικά καμία 40αρια ώρες. Έχουμε την καραντίνα θα πάθουμε κατάθλιψη στο τέλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οριστικό τέλος της διαταραχής της Κυριακής.. τόσα συνεχόμενα συστήματα και πήραμε τα @@@ μας. Αί σιχτηρ δηλαδή...

 

 

Μιχαήλ κράτα και μια πισινή γιατί με την κίνηση που κάνει το χαμηλό λίγο δύσκολο να μην μας επηρεάσει καθόλου. Τώρα πόσο θα ρίξει θα το μάθουμε, ας μας ευνοήσει λίγο και το nowcast.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Ας σταματήσει για αρχή αυτή η εκνευριστική ποτιστική βροχή. Να πω ότι κάνει καμία καταιγιδάρα οκ. Βρέχει μια εβδομάδα σερί. Βρέχει ποτιστικά καμία 40αρια ώρες. Έχουμε την καραντίνα θα πάθουμε κατάθλιψη στο τέλος.

Γιώργο μιλάς για την περιοχή σου ..Σκέψου όμως πόσο έχουν λείψει αυτές οι ευεργετικές βροχές σ άλλους, που τόσο πολύ τις έχουν ανάγκη..Την καλημέρα μου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους τα ανσαμπλ του ευρωπαιου βελτιωθηκαν αρκετα  για τα μακρινά...βέβαια μπορεί να μη βγουν αλλα τοσες μερες δινουν 0 πιθανότητα για κάτι ..Τώρα αφηνουν ενα 20 τοις εκατο για χειμωνα στα Χριστούγεννα και παρα περα

Υ.γ Μιχαηλ οπως ειχαμε την ευκαιρία να βράχουμε αλλοι την πηραμε αλλοι οχι ..Όπως είχαμε την ευκαιρία να χιονιστουμε και μας ξεγλιστρησε ετσι και τωρα μη περιμένεις τσαμπα ψυχρά μέτωπα μεσα στο χειμωνα ειδικα απο δω και περα θα χάσεις αλλη μια ευκαιρία 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, INUIT είπε:

μακρινο ειναι,   ψηφιακο ειναι,  αλλα το ρημαδι δεν χορταινεται !!!!!!     gfs-2-354.png?0

...........και δεν πρεπει καποια στιγμη να χειμωνιασει ???  🙂❄️❄️❄️❄️

Xρησταρα καλημερα👋Και καποια στιγμη πρεπει να δουμε γιατι η γραφη σου εμφανιζεται ετσι και οχι κανονικα οπως σε ολα τα αλλα παιδια.Μηπως κανεις copy paste απο καπου που το εχεις πρωτογραψει? Αν ναι,δοκιμασε να γραψεις κατευθειαν εδω τοσο απο pc,οσο και απο κινητο.Δες το λιγο και πες μου.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 8/12/2020 at 1:16 ΜΜ, Orinos είπε:

θα σκάσει η κακοκαιρια σύμφωνα με το χειμερινό καιρικό συνήθειο του τρίτου δεκαημέρου.

Απλά θα μας κλείσει μέσα στις γιορτινές μέρες..... 🤫

εγω οταν πάω να γραψω εδω μου βγαζει απο μονο του αυτο το κειμενο του ορεινου σε παραθεση χορις να το βαζω εγω,

οπως παιδια εχουμε εφαρμογη του φορουμ για το κινητο? γιατι μπαινουμε απο τον expl στο κινητο κ κανουμε μια ωρα, υπαρχει εφαρμογη του φορουμ να την κατεβασουμε απο το google play? 

Επεξεργάστηκε από dimisg
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, dimisg είπε:

εγω οταν απω να γραψω εδω μου βγαζει απο μονο του αυτο το κειμενο του ορεινου σε παραθεση χορις να το βαζω εγω,

οπως παιδια εχουμε εφαρμογη του φορουμ για το κινητο? γιατι μπαινουμε απο τον expl στο κινητο κ κανουμε μια ωρα, υπαρχει εφαρμογη του φορουμ να την κατεβασουμε απο το google play? 

1.Οταν πας να γραψεις ενα σχολιο δες αν σου βγαζει κατω ενα εικονιδιο "clear editor" και πατα σε αυτο που εχει κι ενα μικρο "Χ".

2.Δοκιμασε να μπεις απο chrome

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Αναλυση για το σκ δεν εχω δει και προβληματιζομαι..Η θες προσωπικο τηλεφωνο??🤣..Ριχτα θοδωρη...

Τι να ριξω βρε (πικραμενο) πρασινο αγορι?😋 Ας ριξουμε ενα βλεφαρο στη sat καλυτερα λιγη/ες ωρες πριν λεω γω.Και αν κατσει και το Χ οπως το εχει ο τζιφος να ετοιμαζεσαι/ομαστε να ανεβουμε στο ημερησιο υετικο βαθρο (Κυριακη) για αυτη τη χρονια.🥇🥈🥉 Το σιγουρο ειναι οτι η βδομαδα αυτη,ειναι η πιο υετοφορα για μας με 5/7μερες με υετο.

Χρονια πολλα στους Σπυρους μας.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, dimisg είπε:

εγω οταν πάω να γραψω εδω μου βγαζει απο μονο του αυτο το κειμενο του ορεινου σε παραθεση χορις να το βαζω εγω,

οπως παιδια εχουμε εφαρμογη του φορουμ για το κινητο? γιατι μπαινουμε απο τον expl στο κινητο κ κανουμε μια ωρα, υπαρχει εφαρμογη του φορουμ να την κατεβασουμε απο το google play? 

Δε χρειαζεται εφαρμογη @dimisg.Aν δε την εχεις αποθηκευσει ηδη τη σελιδα του φορουμ,μπες απο το κινητο σου και στη συνεχεια αποθηκευσε την στην οθονη του κινητου σου.Θα μπαινεις κατευθειαν.🙂 Oπως σου ειπε και ο Χορχε απεφυγε τον explorer και μπες με chrome,firefox,η brave browser.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, giorgoscorfu είπε:

Ας σταματήσει για αρχή αυτή η εκνευριστική ποτιστική βροχή. Να πω ότι κάνει καμία καταιγιδάρα οκ. Βρέχει μια εβδομάδα σερί. Βρέχει ποτιστικά καμία 40αρια ώρες. Έχουμε την καραντίνα θα πάθουμε κατάθλιψη στο τέλος.

Γιατί ρε γειτονάκι Κερκυραιε? Κάναμε αμάν να βρέξει στα βδυτικα! Και τώρα δεν τη θέλουμε? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυξημενος υετος και σε Αττικη αυριο απο τον μεσο ορο gfs στο 6αρι..

gens-31-2-36.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος θα βγει ο τζίρος στα μακρυνα,τώρα δεν γνωρίζω αν θα βγάλει εικονικό αλλά την άνοδο του αζορ θα την ξαναβγαλει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, LarissaSnow είπε:

Εντάξει, έβρεξε Μιχαήλ... και θα ξαναβρέξει, αυτό μπορεί να το κάνει όλους τους μήνες του χρόνου... Καιρός τώρα να "μας καθίσει" και κάτι πολύ πιο ψυχρό και όσο το δυνατό υετοφόρο συνάμα, ώστοσο αν δε βρεις τρόπο να πας Γιάννενα κρατάω μικρό καλάθι για κεντροβόρειο χιονιά...😋

Έχουμε χάσει  3 ευκαιρίες για κάτι πραγματικά δυνατό, προσωπικά ότι δεν έχει υετό πάνω από 20-30 χιλιοστά δεν με απασχολεί καθόλου. [Γιατί σιγά μην μας δείξει ποτέ 20-30 χιλιοστά χιόνι έτσι και αλλιώς] Και έτσι και αλλιώς, σοβαρά συστήματα μόνο τους Οκτώβριο έως Δεκέμβριο μπορεί να κάνει. Την άνοιξη, δεν μπορούν να έχουν την ίδια δυναμική..

2 ώρες πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μιχαήλ κράτα και μια πισινή γιατί με την κίνηση που κάνει το χαμηλό λίγο δύσκολο να μην μας επηρεάσει καθόλου. Τώρα πόσο θα ρίξει θα το μάθουμε, ας μας ευνοήσει λίγο και το nowcast.

Θάνο δεν είναι ότι δεν θα βρέξει καθόλου, αλλά ότι όταν  υπάρχει πάλι ευκαιρία για κάτι πραγματικά δυνατό, και βγαίνει πάλι ένα ημίμετρο, προσωπικά με χαλάει πολύ. Όπως δεν ασχολήθηκα με τα 7 χιλιοστά της κακοκαιρίας που μόλις πέρασε, έτσι και δεν θα ασχοληθώ με αυτή που έρχεται. Θα κοιτάω την λάμπα για 10 δεύτερα και θα συνεχίζω την δουλειά μου...

 

2 ώρες πριν, Galanto είπε:

Υ.γ Μιχαηλ οπως ειχαμε την ευκαιρία να βράχουμε αλλοι την πηραμε αλλοι οχι ..Όπως είχαμε την ευκαιρία να χιονιστουμε και μας ξεγλιστρησε ετσι και τωρα μη περιμένεις τσαμπα ψυχρά μέτωπα μεσα στο χειμωνα ειδικα απο δω και περα θα χάσεις αλλη μια ευκαιρία 

Τα ψυχρά μέτωπα είναι πολύ πιο εύκολο να έρθουν από ότι τα χιόνια στα  πεδινά.. Πολύ πιο εύκολα χάνω χρόνο αν ψάχνω τα χιόνια κάθε τρεις και λίγο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ δεν ειπα σε σχεση με τα χιονια ...σε σχέση με τα ψυχρά μέτωπα αλλες εποχες το ειπα και όχι χειμωνα....τα ψυχρά μέτωπα ερχονται ανετα φθινοπωρο και ανοιξη ...ένω τα χιονια μονο χειμωνα αυτο λεω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ζεστη βλεπει το 6αρι.. απο ιανουαριο για χιονι πλεον.. (το θετικο οτι μαζευει αρκετο κρυο στα πιο βορεια)

gfs-0-288.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-13-294.png?6

 

 

αυτές είναι οι θερμοκρασίες που χρειαζόμαστε το καλοκαίρι στα 500Hpa ΚΑΙ ΚΑΤΩ [ΛΟΛ] για να έχουμε δυνατή αστάθεια. χαχαχαχαχα [νταξ και με -10 έχεις δυνατή αστάθεια βέβαια]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ στον ορίζοντα που μπορει να δωσει καποια αισιοδοξια.Ερχεται τουλαχιστον ενα δεκαημερο ανομβριας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι ενθουσιασμένος! Δώσε ρεεεεε! Πέρα από την πλάκα συνεχίζει να μας κάνει να αισιοδοξούμε ο Τζιφος  .

gfs-0-300.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ στον ορίζοντα που μπορει να δωσει καποια αισιοδοξια.Ερχεται τουλαχιστον ενα δεκαημερο ανομβριας.

Χαχαχαχαχα.  Μου αρέσει που γράψαμε ακριβώς το αντίθετο την ίδια ώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...