Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο προηγούμενο ραν μας πλακώνει ο αντικυκλώνας λόγω μιας σφήνας..για να δούμε τώρα που έφυγε η σφήνα..και με 1035 απο πάνω...σήκω ρε ψηλέ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρόμοιο το τζεμ με το πρωινό, που διακόπτει το πολύ μεγάλο διάστημα ανομβρίας. Ο τζίφος λίγο ήθελε να κάνει το κόλπο, αλλά δεν θα καταφέρει να δώσει κάτι το ιδιαίτερο ούτε εικονικά όπως φαίνεται. Από αναβολή σε αναβολή την πάει την ανύψωση του Αζορικού, και κάπως έτσι τρώγοντα δεκαήμερα, παρόλο που δεν μιλάμε σε καμία περίπτωση για την κλασσική ζωνική.

 

πολύ ωραίο το τζεμ πραγμτικά σε όλα.. άθλιος, τρισλάθλιος ο τζίφος...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου κανει εντυπωση το παρομοιο ραν του τζεμ που παει να βγαλει εξτραδακι οπως και το πρωι πριν τα χριστουγεννα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O αζορ γατάκι και ο Ατλαντικος λιοντάρι στο 12αρι...μαλλον πάμε για ταφόπλακα

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος παραμενει πολυ καλος στην λογικη και εδω ναι !!! κολαει το να μην κανουμε ακριβη μεταφραση ενος ραν αλλα να το  κοιταμε χοντροκομενα.Οποτε ο τζιφος παραμενει πολυ καλος και ελπιδοφορος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακολουθω καθε τρεξιμο των ενσεμπλς και αμα δε δω τον μεσο ορο.κατω απο -5 δεν ασχολουμαι. Παρολα αυτα ειμαι αισιοδοξος και πιστευω θα σκασει απο μερα σε μερα κατι στις μεσαιες ωρες. Δε μπορει, το χει παραδοση τελευταια να μαε κανει μπαμ στην αλλαγη του χρονου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό που με κάποιο τρόπο δείχνει την  ανοδο του αζορ αλλά δεν μου αρέσει .Στη δική μου λογική αυτό χαμηλακι που βγάζει στις 21/12 στον Αν. Καναδά εμείς θέλουμε να βγει νοτιότερα της Νέας Υόρκης. Θα δούμε και τα ensembles βέβαια ,έτσι κι αλλιώς μέχρι την Δευτέρα δεν κοιτάμε τόσο τις λεπτομέρειες. Απλώς σχολιάζουμε την γενικότερη εικόνα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να βγει κάτι τύπου gem, γιατί διαφορετικά θα κυνηγάμε στο παραπέντε τον καλό αυλώνα διανύοντας δεκαήμερο βαρετοκαιρίας. Ειδικά στα βόρεια που το σ/κ είμαστε εκτός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλό που με κάποιο τρόπο δείχνει την  ανοδο του αζορ αλλά δεν μου αρέσει .Στη δική μου λογική αυτό χαμηλακι που βγάζει στις 21/12 στον Αν. Καναδά εμείς θέλουμε να βγει νοτιότερα της Νέας Υόρκης. Θα δούμε και τα ensembles βέβαια ,έτσι κι αλλιώς μέχρι την Δευτέρα δεν κοιτάμε τόσο τις λεπτομέρειες. Απλώς σχολιάζουμε την γενικότερη εικόνα . 

Κάνε μου την χάρη και γράφε πιο συχνά στον σχολιασμό, είσαι συνοπτικό διαμαντάκι😍 [συνοπτική μετεωρολογία είναι αυτό που κάνουμε εδώ μέσα έστω και ερασιτεχνικά χεχε]

Και εγώ το ήθελα πιο νότια, σε συνδυασμό με αυτό το 990, το οποίο θα το ήθελα αρκετά πιο ανατολικά

gfsna-0-222.png?12

 

οπότε η συνεργασία θα οδηγούσε τα καλά γεωδυναμικά θα έφταναν αρκετά νότια, και θα είχαμε σαφή ανύψωση Αζορικού με κιτρινοπορτοκαλί χρωματάκια αρκετά πιο βόρεια και όχι αυτό το ψόφιο πράγμα που πλακώνεται από το μικρούλι χαμηλάκι. Και φυσικά το χαμηλάκι που τρύπησε τον Αζορικό, θα κολλούσε εκεί ενισχυόμενο , οπότε θα έβγαινε κατευθείαν κάποια ψυχρή εισβολή στην Ευρώπη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gemίασε το ευρωπαικό. καλό νέο είναι. μέχρι να δείξει ότι να ναι αύριο πάλι. χαχαχα

το σενάριο 7 έχει ενδιαφέρον

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπολικο νερο σημερα προς μεσανυχτα  Αττικη βλεπει το σκιρον σε υψηλη αναλυση..

006.totpcp.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ensembles θερμή εισβολή δείχνουν κυρίως......και ούτε τα μοντέλα είναι αρκετά καλά.....ελπίζω σιγα σιγα κατι να αρχίσουν να δείχνουν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οπως ειναι ο παιος με καμια 500 χιλιομετρα στο περιπου πιο ανατολικα και ελαφρα πιο β.ανατολικα και ειμαστε τζετ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

οπως ειναι ο παιος με καμια 500 χιλιομετρα στο περιπου πιο ανατολικα και ελαφρα πιο β.ανατολικα και ειμαστε τζετ!!!

Πές μου σε παρακαλώ ότι τουλάχιστον σου αρέσει το ευρωπαικό περισσότερο από τζίφο. Δεν γίνεται να σου αρέσουν και τα 2

 

τρομερό το παράλληλο του τζίφου

anim_vev2.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Τα μοντελα Κωστουλινο μια χαρα πανε οσον αφορα την γενικοτερη κυκλοφορια και τις τασεις των διαταξεων.Εμεις εδω ψαχνουμε μια βδομαδα πριν να μας βγαλει ακριβη θεση χαμηλων,ποσα μμ θα ριξει και τι ωρα θα βγαλει ήλιο.Ενα προσφατο παραδειγμα ειναι το gfs για το αυριανο συστημα.Βαζω την προβλεψη μια εβδομαδα πριν και το τι δειχνει σημερα .

 

 

IMG_20201212_153016.jpg

IMG_20201212_153046.jpg

Αυτό το κάνει το gfs μια στις 100 φίλε. Τις άλλες 99 πάει κουβα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...