Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ΝickVoras είπε:

Βαγγέλη μου πως μπορω να στείλω προσωπικό μνμ τον Μιχαήλ,ωστε να μην κουράζω τα υπόλοιπα παιδιά?

βαζεις τον κερσορα πανω στο νικε νειμ και εχει επιλογη μηνυμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

NAO σταθερός σχετικά λίγο κάτω από 0. AO σκαμπανεβασματα, αρνητικός και στο τέλος μεγάλη διασπορά, από +1 έως -6!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Να ληξουμε τι; Αυτο που δεν εχει αρχισει να φαινεται καν; 

Μέχρι 27 του μήνα δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει κάτι. Οπότε μένουν 4 μέρες μόνο από τον μήνα, μειώνονται οι πιθανότητες. Φυσικά μιλάω για χιόνι στην πόρτα μου, είναι ο καιρός για πεδινό χιόνι τώρα, δεν είμαστε το Νοέμβρη. Ούτε υπάρχει πλέον η κανονικότητα του τύπου να ρίξει πρώτα στα ψηλά της δυτικής και σιγά σιγά όλα και χαμηλότερα. Ότι αρπάξουμε τώρα, 2-3 μέρες ένα παράθυρο χαμηλής δραστηριότητας στον Ατλαντικό για να ανέβει ο αζορ μπας και κατέβει κρύο. Αυτό ψάχνουμε 2 μήνες κάθε χρόνο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

NAO σταθερός σχετικά λίγο κάτω από 0. AO σκαμπανεβασματα, αρνητικός και στο τέλος μεγάλη διασπορά, από +1 έως -6!

Μιχαήλ μου καλησπέρα.

 

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

NAO σταθερός σχετικά λίγο κάτω από 0. AO σκαμπανεβασματα, αρνητικός και στο τέλος μεγάλη διασπορά, από +1 έως -6!

Μιχαήλ μου καλησπέρα.μου εξήγησε ο Βαγγέλης πως να σε στείλω προσωπικό μνμ,αλλα δεν τα καταφέρνω.μπορείς να με βοηθήσεις?απο κινητό είμαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά θα ήθελα  το χαμηλό στις 144 ώρες  να κάνει μια αποκοπή στον Ατλαντικό να δούμε που θα ψήσετε το αρνί.😁

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

NAO σταθερός σχετικά λίγο κάτω από 0. AO σκαμπανεβασματα, αρνητικός και στο τέλος μεγάλη διασπορά, από +1 έως -6!

Υπάρχει σύστημα που να μπορεί να με χιονίζει 10 μέρες σερί;Ή έστω 5; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, ΝickVoras είπε:

Μιχαήλ μου καλησπέρα.

 

Μιχαήλ μου καλησπέρα.μου εξήγησε ο Βαγγέλης πως να σε στείλω προσωπικό μνμ,αλλα δεν τα καταφέρνω.μπορείς να με βοηθήσεις?απο κινητό είμαι

Καλησπέρα φίλε Νίκο, συγγνώμη για την καθυστέρηση. Ναι θα σου πως πως να μου στείλεις από κινητό. 

Πηγαίνεις πάνω δεξιά όπου έχει 3 γραμμούλες, πατάς εκεί. Αυτές διαχωρίζονται στην Γη και στα μηνύματα με ένα συννεφάκι. Πατάς στο συννεφάκι, όπου εμφανίζει ένα παράθυρο με τα π.μ. σου. Πάνω δεξιά γράφει νέο μήνυμα. Πατάς εκεί και σε βγάζει σε επόμενη σελίδα, όπου λέει που θες να στείλεις το μήνυμα, το θέμα και από κάτω γράφεις. Αν γράψεις τα πρώτα γράμματα του username μου στην προκειμένη "[we " θα σου εμφανίσει ολόκληρο το username μου, οπότε από εκεί και πέρα γράφεις αυτά που θες να με ρωτήσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Υπάρχει σύστημα που να μπορεί να με χιονίζει 10 μέρες σερί;Ή έστω 5; 

Ένα σύστημα από μόνο του, ποτέ των ποτών🤣

5 μέρες σερί, ίσως ΊΣΩΣ θεωρητικά να μπορεί να υπάρξει, αλλά εξαιρετικά δύσκολο. Πάνω από 5 μέρες, μόνο με σειρά συστημάτων γίνεται κάτι τέτοιο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ένα σύστημα από μόνο του, ποτέ των ποτών🤣

5 μέρες σερί, ίσως ΊΣΩΣ θεωρητικά να μπορεί να υπάρξει, αλλά εξαιρετικά δύσκολο. Πάνω από εκεί, μόνο με σειρά συστημάτων γίνεται κάτι τέτοιο

Έστω με σειρά συστημάτων έχει υπάρξει;;H' πιο πιθανό είναι να πιάσεις το τζόκερ;

Μπορεί 1 ώρα χιονόπτωσης να βάλει μισό μέτρο; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Έστω με σειρά συστημάτων έχει υπάρξει;;H' πιο πιθανό είναι να πιάσεις το τζόκερ;

Μπορεί 1 ώρα χιονόπτωσης να βάλει μισό μέτρο; 

Ο μεγαλύτερος σε διάρκεια χιονιάς ήταν αυτός του Μάρτη 87, που είχε κατά περιόδους πολλά χιονοεπεισόδιοα, χωρίς όμως να ξέρω λεπτομέρειες. Από ρεκόρ τέτοια δεν έχω ιδέα, μπορείς ίσως να βρεις κάποια στοιχεία με λίγο google search. αλλά είμαι σίγουρος πως δεν θα γίνεται εδώ κάτι τέτοιο🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Το αικον μέχρι τι ώρες ανανεώνει?

Έχω γράψει στο μετεωρολογικό γλωσσάρι-καιρικά λινκς για τις ανανεώσεις των μοντέλων, θα αλλάξω σε λίγο την ώρα που ανανεώνει το gem μιας και έχει αλλάξει λίγο ή ώρα του

 

Το αικον, φαίνεται να χειροτερεύει λίγο ως προς την θέση της σφήνας, πάει λίγο πιο βόρεια από ότι πριν.. Για να δούμε

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανανεωσε το cfs θετικο τρεξιμο βλεπει ψυχος στα σχετικα μακρινα.. 

cfs-2-378.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έχω γράψει στο μετεωρολογικό γλωσσάρι-καιρικά λινκς για τις ανανεώσεις των μοντέλων, θα αλλάξω σε λίγο την ώρα που ανανεώνει το gem μιας και έχει αλλάξει λίγο ή ώρα του

 

Το αικον, φαίνεται να χειροτερεύει λίγο ως προς την θέση της σφήνας, πάει λίγο πιο βόρεια από ότι πριν.. Για να δούμε

 

 

δεν μας τα λεει καλα η σφηνα στο αικον.θα ελεγα σχεδον τελος μεχρι τα χριστουγεννα αλλα επειδη προκειτε για εναν παραγοντα απροβλεπτο ευμεταβλητο και δυσκολοπροβλεπτο γενικα να περιμενουμε ακομη ισως και 2 μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

δεν μας τα λεει καλα η σφηνα στο αικον.θα ελεγα σχεδον τελος μεχρι τα χριστουγεννα αλλα επειδη προκειτε για εναν παραγοντα απροβλεπτο ευμεταβλητο και δυσκολοπροβλεπτο γενικα να περιμενουμε ακομη ισως και 2 μερες

Ναι.. εν τέλη πάλι δεν καταφέρνει να γίνει σωστά η αποκοπή δυστυχώς. Δεν ξέρω Βάγγο τι πρέπει να γίνει. Εννοείται θα περιμένουμε 2 μέρες. Γιατί και πάλι καμία σχέση δεν έχει με τζίφο αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καληαπερα.η χθεσινη ανελπιστη κακοκαιρια αφησε 14 μμ.τα πρωινα τρεξιματα θετικα. το αικον τωρα μετριο αλλα θα μπορουσε να εκανε καλη κατεβασια αργοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το προβλημα στο αικον για τα πιο μακρινα δεν είναι μόνο η σφήνα αλλα και  οτι απο εκει που επρεπε να κατεβασει αυλωνα εχει τον Μπαστακα...οπότε τίποτα δε θα κατεβαζε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το προβλημα στο αικον για τα πιο μακρινα δεν είναι μόνο η σφήνα αλλα και  οτι απο εκει που επρεπε να κατεβασει αυλωνα εχει τον Μπαστακα...οπότε τίποτα δε θα κατεβαζε

αντωνη ο μπαστακας υποχωρει αλλα προσωπιακ πιστευω οτι σ αυτη την περιπτωση εαν μας κατσει δεν μας κατσει με ψυχος απο β.ανατολικα αλλα με αλλο τροπο απο βορεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 θα ριξει αρκετο χιονι ξερω τι σας λεω θα το δουμε στα επομενα τρεξιματα εγω πανηγυριζω απο τωρα παντως..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

 θα ριξει αρκετο χιονι ξερω τι σας λεω θα το δουμε στα επομενα τρεξιματα εγω πανηγυριζω απο τωρα παντως..

φετος ??? 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...