Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν λετε παλι καλα που τουλαχιστον ολα δειχνουν οτι αυτο το, ο θεος να το κανει ,πολικο χαμηλο θα παει τουλαχιστον αρκετα πιο ανατολικα  απ οτι προβλεποταν  γιατι οι εικονες μετα την πρωτοχρονια δεν ειναι απαγορευτικες στο να σκασει απο καπου το οτιδηποτε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα..ισως το καλυτερο σεναριο για βορειο ελλαδα για πεδινο-ημιπεδινο χιονι να παιχτει στην αλλαγη του χρονου..με μια συγκρουση θερμων αεριων μαζων που θα χουν προηγηθει με πολυ ψυχρες (15β διαφορα βορεια-νοτια ελλαδα)και δημιουργια μεσογειακου μετωπου..το 10κρητη/5αθηνα/0 λαμια/-5 βορεια συνορα στα 850..ως τοτε βροχουλες και χιονια στα βουνα αντε και δυτικη μακεδονια..εμεις αθηνα μεχρι τις 3-4 του νεου ετους δυσκολα θα δουμε κατι λευκο εστω και στην παρνηθα οπως φαινεται..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολο το παιχνιδι θα παιχτει εκει πανω και το πως και αν καταφερει να στηθει κανονικος σιβηρικος με ψυχος και οχι γιαλαντζι υψηλες πιεσεις image.png.81266b65f1a8b06ca7ddc6166579c18a.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλύτερη εικονική.. εικόνα από Τζιφο στην δεύτερη καρτέλα από το σάπιο 12αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζουμε ο Αζορικός να ξεκινά από Αγγλία και να πιάνει ελάχιστα Ιταλία. Τέτοια τρεξίματα θέλουμε μετά τις 28. Ας δείχνει τα σάπια τώρα μέχρι να περάσει ο ψευδοαυλώνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και δεν ειναι καν κατι δυσκολο δεν θελει απο την αρχη τα μπλε και τα βαθυ μπλε.στο πιο κατω χαρτη στο Α αρκει τα πρασινακια απο τα ν.δυτικα ν ενωθουν με τα πρασινακια απο τα β.ανατολικα και απλα να ανοιξει η ροη του ψυχους ετσι απλα και αθορυβα και για ποτε ερχονται τα βαθυ μπλε χαμπαρι δεν θα παρουμε .Στο β ειναι το αμεσως εποιμενο ιδανικο για γκραντε μπλογκιγκ image.png.38c05bdafaa38a89112e76cb3afb86e9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 To 18 αρι συνεχίζει τα δυτικά σενάρια για τα μακρινά με ανάπτυξη αζορ ο Γροιλανδικου και τον μπαστακα απτόητο... Με κούρασε και μόνο που το βλεπω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

 To 18 αρι συνεχίζει τα δυτικά σενάρια για τα μακρινά με ανάπτυξη αζορ ο Γροιλανδικου και τον μπαστακα απτόητο... Με κούρασε και μόνο που το βλεπω

Φαντάσου φίλε μου Θεσπρωτέ αυτή η ανούσια κυκλοφορία κούρασε μέχρι και άτομα από Δυτικές περιοχές όπως εσύ. Είναι ανούσιο να συνεχιστεί αυτή η κυκλοφορία για να χιονίζονται Μέσσι και Νευμάρ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ καλύτερη εικονική.. εικόνα από Τζιφο στην δεύτερη καρτέλα από το σάπιο 12αρι.

???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, nikolas 2365 said:

Φαντάσου φίλε μου Θεσπρωτέ αυτή η ανούσια κυκλοφορία κούρασε μέχρι και άτομα από Δυτικές περιοχές όπως εσύ. Είναι ανούσιο να συνεχιστεί αυτή η κυκλοφορία για να χιονίζονται Μέσσι και Νευμάρ.

Oυτε αυτοι δεν χιονιζονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια μην ξεγιελιεστε μετα κιτρινα στον εμποδσιμςο στη ρωσια δεν ειναι ο λεγομενος μπαστακας ειναι σιβηρικος που προσπαθει να εδραιωθει..τετοιες θερμοκρασιες εδαφους δεν εχει ο μπαστακας απλα πρεπει να βρεθει τροπος να διοχετευτει το ψυχος δυτικοτερα και το προσπαθει gfseu-9-312.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

 To 18 αρι συνεχίζει τα δυτικά σενάρια για τα μακρινά με ανάπτυξη αζορ ο Γροιλανδικου και τον μπαστακα απτόητο... Με κούρασε και μόνο που το βλεπω

Χαχα εγώ αυτή την κυκλοφορία την θέλω 8 μήνες τον χρόνο . Μόνο το καλοκαίρι δεν την θέλω γιατί έτσι δεν βγαίνουν καταιγιδες με τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζίφος στις 312 ωρες.Αναμένω τους γνωστούς αγνωστους του fb αυριο να βγουν να μιλησουν για "Μεγάλο χιονιά φέρνει ο Μ εμποδιστής"

 

IMG_20201223_005654.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Φαντάσου φίλε μου Θεσπρωτέ αυτή η ανούσια κυκλοφορία κούρασε μέχρι και άτομα από Δυτικές περιοχές όπως εσύ. Είναι ανούσιο να συνεχιστεί αυτή η κυκλοφορία για να χιονίζονται Μέσσι και Νευμάρ.

Μα δεν ευνοείται κανεις ούτε τα Δυτικά. Απορώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα εγώ αυτή την κυκλοφορία την θέλω 8 μήνες τον χρόνο . Μόνο το καλοκαίρι δεν την θέλω γιατί έτσι δεν βγαίνουν καταιγιδες με τιποτα

Είναι ωραίο να χιονίζει Αγγλία  ή τέρμα Δυτικα και μακρια απο εμάς βρε Μιχαήλ ; Ψάξε ένα κεντροβόρεοο να δεις το τιμημένο Γιάννενα.  

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα εγώ αυτή την κυκλοφορία την θέλω 8 μήνες τον χρόνο . Μόνο το καλοκαίρι δεν την θέλω γιατί έτσι δεν βγαίνουν καταιγιδες με τιποτα

Οκ υπάρχει και 1 που χαίρετε! Κσλο είναι αυτό! Όπως τη βρίσκει ο καθένας:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα εγώ αυτή την κυκλοφορία την θέλω 8 μήνες τον χρόνο . Μόνο το καλοκαίρι δεν την θέλω γιατί έτσι δεν βγαίνουν καταιγιδες με τιποτα

Δεν έχει χιόνι όμως έτσι... Μόνο νδυτικο ρεύμα και βροχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος! Από δω και πέρα θέλουμε Σιβηρικο με χαμηλό στο Ιόνιο και εμποδισμο Αγγλία ή  αυλωνα από Ρωσία και μπακντορ ξανά Ιόνιο και εμποδισμο Αγγλία... Τα υπόλοιπα είναι παπαρια μαντολες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ οκ ειναι γουδερ κλαμπ (αρα ολα τα καιρικα φαινομενα) αλλα εχουμε χειμωνα και το ζητουμενο ειναι το χιονι για το 99% οποτε ειναι λιγο σπαστικο ολο αυτο με τις καταιγιδες και προκαλει εκνευρισμο στο 99% οποτε φιλικα παντα μην το ξεχυλωνεις γιατι μπορεις να εισαι "νομοτυπος" αλλα πολλες φορες το νομοτυπο ειναι οτι χειροτερο.κανενα κανονα δεν παραβαινεις αλλα σκεψου το λιγο...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τέλος! Από δω και πέρα θέλουμε Σιβηρικο με χαμηλό στο Ιόνιο και εμποδισμο Αγγλία ή  αυλωνα από Ρωσία και μπακντορ ξανά Ιόνιο και εμποδισμο Αγγλία... Τα υπόλοιπα είναι παπαρια μαντολες

το ειπες με δυο λογια!!!...πιο πιθανο εγω βρισκω το πρωτο παντως με βαση του τι χαρτες πανε να διαμορφωθουν και απο που εχουμε περισσοτερες ελπιδες και ηδη απο σημερα το ματι μου ειναι ξεκαθαρα προς τα β.ανατολικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μιχαηλ οκ ειναι γουδερ κλαμπ (αρα ολα τα καιρικα φαινομενα) αλλα εχουμε χειμωνα και το ζητουμενο ειναι το χιονι για το 99% οποτε ειναι λιγο σπαστικο ολο αυτο με τις καταιγιδες και προκαλει εκνευρισμο στο 99% οποτε φιλικα παντα μην το ξεχυλωνεις γιατι μπορεις να εισαι "νομοτυπος" αλλα πολλες φορες το νομοτυπο ειναι οτι χειροτερο.κανενα κανονα δεν παραβαινεις αλλα σκεψου το λιγο...😀

Βαγγέλη έχει δίκιο κατά την γνώμη μου. Γτ και τα ξεροκρυα του Οκτωβριου στα ανατολικά ωφέλησαν πουθενά; Εγω προσωπικά δεν θα με εκνεύριζε αυτή η κυκλοφορία αν είχε κάποιο αποτέλεσμα για εστω μια περιοχή. Αλλά δεν μπορώ να βλέπω αυτό το μοτίβο και να χιονίζει 2000 χιλιόμετρα από την Κέρκυρα πχ ή το αντίστροφο να χιονίζει 2000 χιλιόμετρα ανατολικά από την Λήμνο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

το ειπες με δυο λογια!!!...πιο πιθανο εγω βρισκω το πρωτο παντως με βαση του τι χαρτες πανε να διαμορφωθουν και απο που εχουμε περισσοτερες ελπιδες και ηδη απο σημερα το ματι μου ειναι ξεκαθαρα προς τα β.ανατολικα

Έτσι μένουν όλοι ευχαριστημένοι όπως τα παλιά καλά χρόνια... Ούτε Αιγαίο ούτε μόνο προσυνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...