Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

κανεις δεν ασχολείται που θα παει ο αυλωνας ....Εμείς κοιτάμε κατι που βρίσκεται στις 144 τον αντικυκλωνα σε συνδυασμό με τη σφήνα....νομίζω επισης οτι ο καθένας αμα υπηρχε πιθανότητα χιονια στη πόρτα του θα κοιτούσε μεχρι και τις 240...

ακριβως αυτο θα εγραφα.ασχολουμαστε με την σφηνα η οποια πλεον ειναι σε ωρες σχεδον κατω απο 100 ...απ εκεινη θα ξεκινησουν τα παντα.και φυσικα ουτε καν μιλαμε για αυλωνα χαμηλο θερμοκρασιες κτλ και πως θα μπορουσαμε οταν δεν εχει ξεκαθαρισει ακομη ο βασικοτερος παραγοντας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, dimisg είπε:

Κάτσε εκει π είσαι φίλε μ (σε ποίο χωριό τ Πωγωνίου είσαι)? Γιατί εμείς μαύρα μάτια θα κάνουμε να τ δούμε. Δώσε χαιρετισμούς απέναντι σ Αστράκα.

...και αληθεια λες φιλε

Καστανιανη κ Δελβινάκι

Θα τους μεταβιβασω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Εγω στα γρεβενα με τη κυκλοφορια αυτη εχω 20 τοις εκατο να δω χιονι εσυ κατω απο 5 βρε νικολα τι συγκρινεις ...εμενα ομως οι πιθανότητες θα πάνε 50 τοις εκατο αν στις 144 σηκωθεί ο αντικυκλωνας εκει που πρέπει...πέρσι ψάχνατε τις 200 ώρες τα ξεχάσατε;;Όπως κι εγω ασχετα να δεν ήρθε ποτέ τιποτα 😁😁😁

Και επισης ο σημαντικότερος λόγος είναι η χιονοστερηση 😢

Φίλε μου τα Γρεβενά τα έχω 10000% για χιόνι.. ειλικρινά. Και γενικά δυτική Μακεδονία. Το θέμα είναι να πάμε Κι ο χαμηλά. Χορτιάτη Θεσσαλονίκη Γιάννενα Στενή Χαλκίδα. Κατάλαβες πως το λέω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Φίλε μου τα Γρεβενά τα έχω 10000% για χιόνι.. ειλικρινά. Και γενικά δυτική Μακεδονία. Το θέμα είναι να πάμε Κι ο χαμηλά. Χορτιάτη Θεσσαλονίκη Γιάννενα Στενή Χαλκίδα. Κατάλαβες πως το λέω 

Κατάλαβα φιλε...κάποτε να τα είχες με 10.000 %...Για να κυνηγάω εγω με το τουφέκι εδω που ειμαι καταλαβαίνεις...πάνε αυτά ψάχνω πως θα χιονισει κεντροβορεια ελλαδα μπας και δω νιφαδα γιατι οι άπειροι Χίονιαδες δυτικης μακεδονιας βορειοδυτικής Θεσσαλίας απλα χάθηκαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Περίεργος ο τζίφος στην σφήνα. Δεν μοιάζει να ακολουθεί το αικον, αλλά ούτε τον ευρωπαίο🤯 Πάμε να δούμε με ενδιαφέρον. Πάντως πλέον είμαστε στην καλή γκάμα σεναρίων, εκτός αν διαψευστώ άμεσα🤣

λες να υπαρχουν και αλλα θετικα σεναρια περι σφηνας εκτος απο τα ηδη 2?..εδω και 3 μηνες μου χει σφηνωθει στο μυαλο αυτη η σφηνα παντως...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κατάλαβα φιλε...κάποτε να τα είχες με 10.000 %...Για να κυνηγάω εγω με το τουφέκι εδω που ειμαι καταλαβαίνεις...πάνε αυτά ψάχνω πως θα χιονισει κεντροβορεια ελλαδα μπας και δω νιφαδα γιατι οι άπειροι Χίονιαδες δυτικης μακεδονιας βορειοδυτικής Θεσσαλίας απλα χάθηκαν

Αν δεν χιονίσει Γρεβενά κτλ δυνάμεις, τότε εμείς εδώ κάτω όπως λέει και ο brain μόνο εφημερίδα Εστία Τετάρτης και πολύ μας είναι . Χα χα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

λες να υπαρχουν και αλλα θετικα σεναρια περι σφηνας εκτος απο τα ηδη 2?..εδω και 3 μηνες μου χει σφηνωθει στο μυαλο αυτη η σφηνα παντως...🤣

Κοίτα, εμένα με ενδιαφέρει που ξεφύγαμε από την σφήνα γίγας. Η σφήνα γίγας με σπριντ είχε τα περισσότερα κακά σενάρια ως αποτέλεσμα. Απο εκεί και πέρα βλέπουμε, αλλά ότι και να βγει καλό είναι. Απλά με σφήνα τύπου αικον, έχουμε περισσότερες πιθανότητες για χιόνια στα πεδινά ήδη στις 27 του μηνα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

προς αικον παει νομιζω μιε λίγο Μιχαηλ...

Ε λίγο ελαφρώς. Στην Αμερική στον Αυλώνα που εμποδίζει τον αζορικος βορειοδυτικά της σφήνας, δεν πήγε προς αικον, το αντίθετο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αν δεν χιονίσει Γρεβενά κτλ δυνάμεις, τότε εμείς εδώ κάτω όπως λέει και ο brain μόνο εφημερίδα Εστία Τετάρτης και πολύ μας είναι . Χα χα 

Ε οχι:) Λες και όταν έχει προσήνεμουΣ χιονίζει πάνω. Τεσπα ναζαμε να λέγαμε..Όλοι πεινασμένοι είμαστε...:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, nikolas 2365 said:

Στις 260 έχω πολλές πιθανότητες για χιόνι μέχρι το κύμα. Υπάρχουν σενάρια που με θάβουν. Παρόλα αυτά όταν φτάσουμε στις 100 και φαίνεται κατι τότε θα πω οκ να δω λεπτομέρειες  

στις 72

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ίδιο με 12αρι φαίνεται. 

εχει διαφορες και οχι ανεπαισθητες και στα 4 σημεια κλειδια(σφηνα 2 εμποδισμοι μεγαλο χαμηλο) και οι αλλαγες αυτες στους 2 τουλαχιστον παραγοντες δεν νομιζω να ειναι καλοι αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτη την ιστορια που εχει παραπανω απο ενα θετικα σεναρια τι μπορει να βγει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν βγει και αυτο το σεναριο του τζιφου σε κατι καλο τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα...

Βαγγελη ας έχουμε ολα τα αλλα μοντελα μαζί μας κι ας ειναι ο τζιφος απεναντι...εται κι αλλιως και μαζι μας να είναι δε βγαίνει ποτε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εχει διαφορες και οχι ανεπαισθητες και στα 4 σημεια κλειδια(σφηνα 2 εμποδισμοι μεγαλο χαμηλο) και οι αλλαγες αυτες στους 2 τουλαχιστον παραγοντες δεν νομιζω να ειναι καλοι αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτη την ιστορια που εχει παραπανω απο ενα θετικα σεναρια τι μπορει να βγει

Βαγγέλη ίσως πιο μετά φανούν οι διαφορές. Στο αποτέλεσμα. Ελάχιστα διαφέρει συμφωνώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Βαγγελη ας έχουμε ολα τα αλλα μοντελα μαζί μας κι ας ειναι ο τζιφος απεναντι...εται κι αλλιως και μαζι μας να είναι δε βγαίνει ποτε 

κατσε να δουμε τι θα βγαλει και αυτος μη τυχον πεταξει με παραδοξο τροπο και αυτος κανα χιονοαυλωνακο και μας στειλει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαίνει σφήνα το καναδικό χαμηλό και πιέζει πολύ τον αζορ στις 156.δεν θα βγει καλό είναι η διαίσθηση  μ.ανεβα ρε κοπρε θα σου δώσω σπαλομλριζολα αν φτάσεις Αγγλία

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παιδιά να ξέρετε σε σχέση με το 12αρι αποδυναμωσε εντελώς την μπακντορ

Αυτό θα ταν καλο νικολα αλλα μετα πεταξε τυφώνα στον ατλαντικο χααχαχ

Το κοντρολ παει προς αικον λιγο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι το αποτέλεσμα δεν ειναι από τα καλύτερα αλλά νομίζω ότι πάει να στήσει καλύτερο αζορικο για μετά.αν κάνω λάθος διορθώσετε με

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...