Jump to content
snowjohn

Αναφορές κακοκαιρίας 29/11-1/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαμός τη νύχτα εδώ με 0.8mm και 4.0mm storm total 

4.8mm ο μήνας.....

Από φόλα σε φόλα και από αηδία σε αηδία πάμε στην Αθήνα και τα περίχωρα της....

Τραγικο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Τα εξωπραγματικά 0,4 χιλιοστά καταγράψαμε το ξημέρωμα από τις ψεκαδες -ψιλόβροχο ούτε μιας ώρας ... κι έτσι ο υετικα αθλιότατος Νοέμβρη για εδώ τελειώνει ... να φύγει και να μην ξανάρθει .... στους 7,8 η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή με βαριά συννεφιά και υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ στην Λάρισα έχουν πέσει 1.6 χιλιοστά σήμερα. Κρήτη βλέπω ότι έχει τα περισσότερα ηλεκτρικά πάλι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 5,4mm μεσα στη νυχρα κσι 22,6mm συνολικά, ηταν μια πολυ ωραια κσκοκαιρια.....εκπληξη τωρα ο σχεδον ανοιχτος καιρος, αλλα θα δουμε αργοτερα.....καλη εβδομαδα σε ολους μας με υγεια!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η εξιλέωση για το 2020 έρχεται μόνο με 10-20cm στην πόρτα μου μέχρι το τέλος του Δεκέμβρη....όσο ζούμε ελπίζουμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα φίλοι μου...Μικρές λιμνούλες στο πεζοδρόμιο, ένα απαλό υδάτινο χνούδι κάλυψε τους δρόμους και μόνο κάτι σκόρπια σύννεφα σεργιανιζουν βόρεια...Μάλλον η οποιαδήποτε κακοκαιρία εδώ Αμπελόκηπους Αθήνα κόπασε και περιμένουμε την επόμενη που και αυτήν θα κοπάσει πριν ακόμα ξεκινήσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 μμ σε Ωραιόκαστρο και Κορδελιό...

5.3 βαθμοι στο Ωραιόκαστρο και 8 στο Κορδελιο

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με περάσματα μικρής διάρκειςας πέρασε αυτή η κακοκαιρία, αφήνοντας περί τα 10μμ στην περιοχή μου, ο μήνας όπως φαίνεται θα βγει στο 10% του περσινού Νοέμβρη (150μμ), τελικά δεν μας θέλει φέτος.....

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να βλέπεις μια κάμερα από τα Γιάννενα και να νομίζεις ότι θα βρέξει

09-01-40-ioanninacamimage.thumb.jpg.230ba591c6b8e059e2a1d3a8a8cce97d.jpg

 

Και να πηγαίνεις στην κάμερα των Λιγκιάδων και να βλέπεις αυτό 09-00-47-index.thumb.jpg.7199acfec4ffa59ae1e51dea1bd73546.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ίδια και ίδια στα Καλάβρυτα....βαρετοκαιρια και ομιχλη που άρχισε να σπαει με ελάχιστη θερμοκρασία -1.7 

 

kalavryta.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χιονιζει στη σοφια..Η φωτογραφια ανεβηκε πριν λιγο...Αντε και στα πεδινα του Εβρου..

IMG-3f26a4b15234fde782fba7a8455b520a-V.jpg

Εχω μάλιστα ένα προαίσθημα πως δεν θα αργήσουν καθόλου τα χιονάκια στα πεδικά του Εβρου.  Κάτι φαίνεται για το βόρειο Εβρο ειδικά την Πέμπτη.  😉.  Οσο για εδώ, στο ανατολικομεσημβρινό δωμάτιο της Ελλάδος που ζω (Ρόδος) 😊, έχουν σταματήσει τα ηλεκτρικά, όμως όλη τη νύχτα έβρεχε on-off και ακόμα συνεχίζει.  Εχουμε αισίως περάσει τα 15 χιλιοστά και για τη σημερινή ημέρα.  Αρχίζουν πάντως και φαίνονται ανοίγματα στον ουρανό (το πρωί που πήγαινα δουλειά, ο ουρανός μολύβι και ένα με τη θάλασσα).

Πάντως για την Αττική περίμενα πολύ περισσότερα πράγματα.  Λόγω της κίνησης των ισοβαρών από νοτιοδυτικά, πίστευα ότι το Μυρτώο θα έφερνε καλούδια και εκεί.  Εντύπωση μου κάνει!

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 2019 στην αθηνα ειχαμε υετικα ρεκορ..Φετος παμε για τα αρνητικοτερα απο τοτε που υπαρχουν σταθμοι..Τουλαχιστον για το κεντρο...Το μονο ενδιαφερον πλεον εαν θα χιονισει και μεχρι που στον Εβρο..Υγρασια στα υψη και ηλιοφανεια στην Αθηνα...Καποιες ψυχες πηραν και αδεια σημερα για να απολαυσουμε την βροχη..Τρομαρα μας..😂

Ενδεικτικα το γκαζι εκανε περσι 601mm!!Μαζι με 30mm απωλεσθεντα...Ρεκορ σταθμου..Φετος εχει 205mm..Χειροτερη χρονια το 2010 με 258.8mm

Η καλλιθεα περσι εκανε ρεκορ σταθμου με 577.2mm και φετος εχει 259mm.. Με χειροτερη χρονια το 2017 με 399.6mm.

Απο την καλυτερη χρονια περσι...Στην χειροτερη φετος...Αποτομη προσγειωση!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από μένα.Βροχερός παραμένει ο καιρός στον Εύοσμο και ο σταθμός μου έγραψε εως τώρα 9,9 mm.3 εχθές+ 6,9mm σήμερα.7,6 βαθμοί, έχει ένα κρυουλάκι.

Επεξεργάστηκε από mademjim
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...