Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Με 3 στα 850 και αντί να χιονίζει στα 1800μ βρέχει έως τα 2300. 

8,5 βαθμοι στα 960μετρα και βροχή. 

Τρελό. 

Βασιλίτσα 1780μ 2.2, Ανήλιο 1660μ 3.6. Οι χιονοπτώσεις ξεκινούν από τα 1950-2000μ. Μην το υπολογίζεις βλέποντας το 8.4 στα 960μ Θεοδώριανα που με τη συνιστώσα που έχει ο άνεμος σήμερα εκεί, φοενιάζονται ελαφρώς. Είναι σαν να έχουμε καιρό βορείου ρεύματος, η Αγόριανη έχει 4 βαθμούς, η Αράχωβα 8 αλλά εμείς κάνουμε εκτίμηση για τα υψόμετρα χιονιού λαμβάνοντας υπόψη την θερμοκρασία της Αράχωβας. Τα Πράμαντα στα 840μ έχουν 8.2. Οι θερμοκρασίες στα χαμηλά και μεσαία υψόμετρα διαφέρουν από πλαγιά σε πλαγιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Βασιλίτσα 1780μ 2.2, Ανήλιο 1660μ 3.6. Οι χιονοπτώσεις ξεκινούν από τα 1950-2000μ. Μην το υπολογίζεις βλέποντας το 8.4 στα 960μ Θεοδώριανα που με τη συνιστώσα που έχει ο άνεμος σήμερα εκεί, φοενιάζονται ελαφρώς. Είναι σαν να έχουμε καιρό βορείου ρεύματος, η Αγόριανη έχει 4 βαθμούς, η Αράχωβα 8 αλλά εμείς κάνουμε εκτίμηση για τα υψόμετρα χιονιού λαμβάνοντας υπόψη την θερμοκρασία της Αράχωβας. Τα Πράμαντα στα 840μ έχουν 8.2. Οι θερμοκρασίες στα χαμηλά και μεσαία υψόμετρα διαφέρουν από πλαγιά σε πλαγιά.

Σε ευχαριστώ πολυ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλησπέρα στο φορουμ.... Το 2020 κάνει τα πάντα για να μας μείνει αξέχαστο .... σε όλους τους τομείς ....!!

θερμοκρασία στον στον σταθμό μου 9,4 - 18,3 C !!

noesis και κάτω Πυλαία 19 !!!!

κέντρο και κορδελιό 18,2

Λαγκαδας 4,4 - 17,9

πραγματικά Ανοιξη .... Ας ελπίσουμε μετα το 1ο 10ημερο του Ιανουάριου να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 18+ οι θερμοκρασιες σε Αθηνα και Θεσ/νικη σήμερα σε ενα εμετικό κρεσέντο του "χειμωνα".15 βαθμοι στη Φλωρινα!

Εδω φτασαμε τους 14,5.Αυτα και εις αλλα με υγεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13.6 μέγιστη σε σταθμό των Ιωαννίνων, παρά την πυκνή κατά περιόδους συννεφιά 18.4 εδώ. Βέβαια στα Γιάννενα αύριο αναμένεται και πάλι χειμωνιάτικο σκηνικό. Εδώ είμαστε μακριά ακόμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας τελειώσει αυτό το αισχος με τους νοτιαδες επιτέλους....Ούτε καν στα βουνά δε χιονίζει....Έχουμε γίνει Μαλαισία....15 βαθμοί νυχτιατικα ......Χτικιασαμε 

Με διάφορα ο πιο ζεστός Δεκέμβρης από το 2007 που κρατάω αρχειο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Εσυ τις τράβηξες ρε θηρίο? 

Χαχα ναι είμαι στο Παγκράτι σε κατι φίλους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.5 μέγιστη στα Καλάβρυτα στα 730μ σήμερα...Εκεί που λες δε γίνεται χειρότερα έρχεται η επόμενη μέρα και σε διαψεύδει....2020   Ψ Ο Φ Α επιτελους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Χαχα ναι είμαι στο Παγκράτι σε κατι φίλους....

Χαχα... Έφτασε και εκεί η χάρη σου? Τι να σου κάνω που σήμερα είμαι Ηγουμενιτσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

12.5 μέγιστη στα Καλάβρυτα στα 730μ σήμερα...Εκεί που λες δε γίνεται χειρότερα έρχεται η επόμενη μέρα και σε διαψεύδει....2020   Ψ Ο Φ Α επιτελους

Πω πω δεν την παλεύεις με τίποτα γαμπρεεεε!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Χαχα... Έφτασε και εκεί η χάρη σου? Τι να σου κάνω που σήμερα είμαι Ηγουμενιτσα

Χαχα το μονο καλο που μου εκανε η καραντινα είναι οτι ανέβηκα χωριο και ξεφυγα απο τις σκεψεις ,κλειστο μαγαζι και αλλα....οπότε φίλε μου θα ρουφήξω οτι μπορω απο Ηπειρο.Ε καλά θα ταιριάξει καποια στιγμή να τα πούμε κι απο κοντα....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πω πω δεν την παλεύεις με τίποτα γαμπρεεεε!!!! 

Ποιος την παλεύει?????

Και όχι μόνο καιρικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

........Γούρνες- κορυφή Βαρσάμου- Αγ. Πνεύμα.......Διατηρούνται κάποια χιόνια στην ορεινή ζώνη των Λευκών Ορέων πάνω από τα 1900 υψόμετρο......(Μ.Πατεκάκης)

........ Κάτω απο το Αγ. Πνεύμα.....

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

....... Γρες Σωρός ......στο κέντρο h 2331μ .....

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, δέντρο, φυτό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

....... η κορυφή του Αγ Πνεύματος 2280μ .......

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, χιόνι, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: χιόνι, ουρανός, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Χαχα το μονο καλο που μου εκανε η καραντινα είναι οτι ανέβηκα χωριο και ξεφυγα απο τις σκεψεις ,κλειστο μαγαζι και αλλα....οπότε φίλε μου θα ρουφήξω οτι μπορω απο Ηπειρο.Ε καλά θα ταιριάξει καποια στιγμή να τα πούμε κι απο κοντα....

 

Γιωργαρε...Ετοιμασου για το κυριακοδευτερο...Ωραια διαταραχη για την Ηπειρο...Απολαυση...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, oasis είπε:

Σαν να το γύρισε ή μου φαίνεται ;;;

Ούτε καν...Με 10 βαθμούς στα 730μ μόνο βροχή στα 1700

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Γιωργαρε...Ετοιμασου για το κυριακοδευτερο...Ωραια διαταραχη για την Ηπειρο...Απολαυση...!!!

Ναι ρε φιλαράκι μακάρι να μη χαλασει...Σακαρε σε σκεφτόμουν τωρα που γυριζα απο Παραμυθια οι υαλοκαθαριστηρες στο 3 και με 50-60χιλ.δεν έβλεπες τίποτα λέμε.....Τελικά μονος θα την απολαυσω την διαταραχη;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...