Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Το μέτωπο ήταν αρκετά νότια για την Ήπειρο, και επειδή πάντα το νότιο τμήμα μιας γραμμής λαίλαπας είναι το πιο ισχυρό είναι λογικό αυτό που έγινε σήμερα. ταυτόχρονα όμως στην ανατολική πορεία το μέτωπο προχώρησε βορειότερα για αυτό επηρεάζεται καλά και το βόρειο Αιγαίο. Αντίθετα η Τετάρτη θα είναι καθαρά μέρα δυτικών ηπειρωτικων, με το μέτωπο πιο βόρεια εξαρχής, και με πολύ διαφορετικό προσανατολισμό. περιμένω 100αρες εκείνη την ημέρα στην κεντρική Πίνδο. Το κακό είναι ότι θα έχει πολύ ζέστη...

Εδώ στην Λάρισα έχει ανοίξει ο καιρός με λίγα σύννεφα και 15 βαθμούς.

Θα έχει ζέστη για χιόνια χαμηλά εννοεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Θα έχει ζέστη για χιόνια χαμηλά εννοεις

ναι, θα το διορθώσω, να είμαι πιο σαφής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί να είχα να δω τόσο ισχυρή βροχή εδώ και δύο χρόνια! 

Άκρως εντυπωσιακό αλλά σύντομο πέρασμα του δεύτερου γύρου. Είχε εξαφανιστεί ο κόσμος από το πολύ νερό! Ίσως δημιουργηθούν κάποια προβλήματα στη Μύρινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι τα 1500 μετρα περιπου οι χιονοστρωσεις στα γυρω βουνα των ιωαννινων.Αρκετο χιονι επεσε σημερα σε λακμο και τζουμερκα.Τα τζουμερκα στα ψηλα ειχαν ηδη καλη χιονοστρωση απο την προηγουμενη φορα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Μεχρι τα 1500 μετρα περιπου οι χιονοστρωσεις στα γυρω βουνα των ιωαννινων.Αρκετο χιονι επεσε σημερα σε λακμο και τζουμερκα.Τα τζουμερκα στα ψηλα ειχαν ηδη καλη χιονοστρωση απο την προηγουμενη φορα.

Το μιτσικελι σε τι φάση βρίσκεται Μίλτο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 11,4mm η κακοκαιρία εδώ στην αυλή μου στα Μελίσσια....καθόλου άσχημα, αν και ήταν λίγο σύντομο.....17mm στη Χόχλια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Σύνορα Ιωαννίνων με Θεσπρωτία! Από τον Παρακαλαμο είσαι? 

Ακριβώς φίλε μου το χωριό μου,η Καστανιανη,είναι ακριβώς στα συνορα στα ριζα της Μουργκανας. ΟΠαρακαλαμος ειναι στα ριζα του Κασιδιαρη απο την πλευρα του Ζαγοριου εγω ειμαι πισω απο τον Κασιδιαρη στα συνορα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμορφη η κακοκαιρία που πέρασε από τον Εύοσμο.Βέβαια οι ισχυρότατες ριπές τη νύχτα δεν άφησαν να πέσει και άλλο νερό ενώ μου κάνανε ζημιές στο μπαλκόνι.Στα 33,5 mm το αναλογικό βροχόμετρο καθώς την ώρα της καταιγίδας ο σταθμός μου βγήκε off.11,5 οι βαθμοί τώρα και τα σπασίματα στον ουρανό μεγαλώνουν.Εύχομαι πάντα τέτοια και μακάρι και σε χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το μιτσικελι σε τι φάση βρίσκεται Μίλτο?

Εκει κοιταω συνεχεια Μιχαηλ αλλα δεν λενε να φυγουν τα συννεφα ωστε να φανουν τα χιονια μεχρι τις κορυφες.Ειχε φανει για λιγο πριν μικρη χιονοστρωση απο τα 1500 μετρα.Τα συννεφα ειναι κολλημενα στα 1400-1450 μετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Dimos είπε:

Δυστυχώς και οι πρώτες πλημμύρες. Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

20201207_135753.jpg

20201207_135750.jpg

Αυτος ο δρομος σε καθε εντονη καταιγιδα πλημμυριζει με την μια.. πρεπει να υπαρχει προβλημα με τα φρεατα που ο δημος αγνοει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Αυτος ο δρομος σε καθε εντονη καταιγιδα πλημμυριζει με την μια.. πρεπει να υπαρχει προβλημα με τα φρεατα που ο δημος αγνοει

Βασικά δεν υπάρχουν καν φρεάτια. 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω στη νοτια Χιο  σταθηκαμε ατυχοι σημερα με μολις 4mm καθως το μετωπο κοπηκε στα δυο..

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Ισχυρή μπόρα στον Τύρναβο. Εικόνα από Λάρισα

αρχείο λήψης.jpeg

Έτσι Θάνο, μάλιστα έγινε καταιγίδα ! Εικόνες από ταράτσα πριν λιγο

Ο ουρανός IMG_20201207_145115.thumb.jpg.99f57739682aac0343cf2c9e3a0fbe00.jpg

19 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Εκει κοιταω συνεχεια Μιχαηλ αλλα δεν λενε να φυγουν τα συννεφα ωστε να φανουν τα χιονια μεχρι τις κορυφες.Ειχε φανει για λιγο πριν μικρη χιονοστρωση απο τα 1500 μετρα.Τα συννεφα ειναι κολλημενα στα 1400-1450 μετρα.

Μάλιστα φίλε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Στην πρόγνωση του πανεπιστημίου είχα βάλει αρκετά μετριοπαθή υψόμετρα χιονόπτωσης για να είναι σίγουρος. Είχα βάλει πάνω από 1500 μέτρα οι χιονοπτώσεις,αλλά αφού χιονοστρωθηκε μέχρι εκεί η ορεινή Ήπειρος σίγουρα έπεσαν καμία 300 άρια μέτρα πιο κάτω οι χιονοπτωσεις

 

Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο το όριο μου έχει πέσει κάτω από τα 3 mb..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Total storm 17,9mm στη Μύρινα.

Σύντομο το ισχυρό πέρασμα του μετώπου, σε δύο φάσεις. Ο καιρός έχει ήδη ανοίξει.

Προσμένω τη νέα μεταβολή από μεθαύριο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ κανονική καταιγίδα ολυμπου με ουράνιο τόξο χαχα!! Όταν απελευθερωθεί χώρος θα βάλω φωτο

 

 Αν μπορείς να απαλευθερώσεις να Mb εδώ και ένα μήνα πέφτουν συνεχώς και τωρα δεν μπορώ να βάλω ούτε φώτο, σε ευχαριστώ εκ των προτέρων teo_73😀

 

teo_73

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οκ κανονική καταιγίδα ολυμπου με ουράνιο τόξο χαχα!! Όταν απελευθερωθεί χώρος θα βάλω φωτο

Πριν 2 λεπτά προς ανατολικά Κίσσαβο

20201207_153252.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...