Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται οτι κινείται επικινδυνα νότια η "μπαλίτσα".Ίδωμεν,αλλα φοβάμαι οτι τα όσα γενναιοδωρα πρόσφερε ο καιρος στην Αττικη ειδικα χθες,θα τα παρει πισω απόψε και θα περασει πολύ νότια η διαταραχη μη επηρεάζοντας μας σοβαρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στα νοτιοδυτικα της Πελοπονησσου το κεντρο του βαρομετρικου χαμηλου......στα 998mb...ακολουθει ανατολικη-βορειοανατολικη πορεια......λογικα τα νοτιοανατολικα του νομου θα δουν και το περισσοτερο νερο.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Μου φαίνεται οτι κινείται επικινδυνα νότια η "μπαλίτσα".Ίδωμεν,αλλα φοβάμαι οτι τα όσα γενναιοδωρα πρόσφερε ο καιρος στην Αττικη ειδικα χθες,θα τα παρει πισω απόψε και θα περασει πολύ νότια η διαταραχη μη επηρεάζοντας μας σοβαρα.

βροχες θα εχουμε σιγουρα αλλα καποιες περιοχες στο νομο θα γελασουν περισσοτερο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... χιονοβιντεάκι από ΖΑΓΟΡΙ-Στο δρόμο για το Βραδέτο .....χθες ....

Βίντεο-Στέφανος Χρηστογούλας
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, sakis13 said:

Δεν κοιμαται κανεις αποψε..Απο αυριο απλα καποιος να με φιλοξενησει...🤣

κρατα δυναμεις για αυριο το βραδυ οπου λογικα θα εχουμε και τα καλυτερα φαινομενα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gthomasandros είπε:

κρατα δυναμεις για αυριο το βραδυ οπου λογικα θα εχουμε και τα καλυτερα φαινομενα.....

Αυριο το βραδυ ετσι κι αλλιως δεν θα κοιμηθω γιατι θα μ εχει πεταξει η γυναικα στον δρομο..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

βροχες θα εχουμε σιγουρα αλλα καποιες περιοχες στο νομο θα γελασουν περισσοτερο.....

Μαλλον μονο το Λαυριο και το Σουνιο θα γελασουν και οι υπολοιποι ψίχουλα...θα δουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οντως..Το συστημα σε πρωτη φαση ειναι πιο νοτια...Λογικα λογω της βα κινησης του θα μας προσεγγισει αργοτερα αλλα τα καλα φαινομενα θα ειναι σιγουρα στην Λαυρεωτικη..Ετσι κι αλλιως εκει θα επεφτε το πιο πολυ νερο...Αλλα θα βρεξει σε ολη την Αττικη κατ εμε..Θα δειξει..Και 10mm να κανει σημερα καλα ειναι..Για μενα εξαρχης το μεγαλο στοιχημα ηταν και ειναι η αυριανη μερα..Εχει ολες τις προοπτικες να βγαλει γουστα..Αντε χαιρετω..Τα λεμε αργοτερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίσει να βρέχει στα Καλάβρυτα και με ΝΝΑ ρεύμα σήμερα ....9 βαβμοι στο χωριό αυτήν την ώρα και βροχή μέχρι πολύ ψηλά στο Χελμό.....τραγωδία.....Ευχή και κατάρα τελικά να βρέχει σε μια περιοχή με κάθε τύπου καιρό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

10mm να κανει σημερα καλα ειναι

Ουτε 5μμ δεν βλεπω Σακουλινο για το μεγαλυτερο μερος του νομού ως αυριο πρωί τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ουτε 5μμ δεν βλεπω Σακουλινο για το μεγαλυτερο μερος του νομού ως αυριο πρωί τουλάχιστον.

Θα δειξει ρε φιλαρακι..Και μενα δε μου γεμιζει το ματι αλλα ειναι σχετικα νωρις ακομα..Σε δυο ωριτσες θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα..Τουλαχιστον μην περιμενουμε αδικα για ψιχουλα..

Παντως απ οπου περναει ξερναει..Βλεπω σε διαφορα νησια των Κυκλαδων οπως και στη λακωνια,100αρες και 250αρες για πλακα...Τρελες ραγδαιοτητες...Και εχουν πολυ μελλον ακομα αυτες οι περιοχες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η βροχη που επεφτε χτες απο το απόγευμα συνεχιστηκε εως τα ξημερώματα και χιονιζε στα πιο ψηλα,τα χιονια κατεβηκαν εως 1350-1400 στο βερμιο που φαινοταν το πρωι(μετα εβγαλε ομιχλες),στο καιμακτσαλαν δεν ξερω αλλα πανω κατω καπου εκει θα ηταν. στους 6.7 c η ελαχιστη και 11.2c η μεγιστη  με ηλιο εως το μεσημερι μετα χλωμιασε και χαθηκε.ομιχλες από το μεσημερι στα γυρω υψωματα από 800 υψ και πανω,πιο πριν(σημερα) κατά τις εξιμιση(απόγευμα) και για μια ωρα εβρεχε ποτιστικα.στους 7.7c η θερμοκρασια τωρα. και δυο φωτο πρωινες προς το πυκνοδασωμενο βερμιο από το μπαλκονι.λιγο είναι  ακομα το χιονι(από τα 1800 ειχε και πριν) αλλα να εχω να  βλεπω και γω κατι από το παραθυρο μου κριμα είμαι😋

vqT7Ft2.jpg

 

b43z3kz.jpeg

 

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετοιμαστείτε απλά και ήσυχα για την συνέχεια του πάρτι απόψε.....τα μπαλκόνια ούτως ή αλλέως, είναι στολισμένα και η ώρα πλησιάζει.....ένα ακόμη επεισόδιο της νέας σειράς....

11,2οC η Τ εδώ στα Μελίσσια και μια υπέροχη κρυαδούλα έξω.....

Μια ακρούλα του νεφικού συστήματος μας έπιασε Αγρίνιο και βρέχει ξανά....με ακριβώς ίδια Τ με εδώ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, bill snow είπε:

η βροχη που επεφτε χτες απο το απόγευμα συνεχιστηκε εως τα ξημερώματα και χιονιζε στα πιο ψηλα,τα χιονια κατεβηκαν εως 1350-1400 στο βερμιο που φαινοταν το πρωι(μετα εβγαλε ομιχλες),στο καιμακτσαλαν δεν ξερω αλλα πανω κατω καπου εκει θα ηταν. στους 6.7 c η ελαχιστη και 11.2c η μεγιστη  με ηλιο εως το μεσημερι μετα χλωμιασε και χαθηκε.ομιχλες από το μεσημερι στα γυρω υψωματα από 800 υψ και πανω,πιο πριν(σημερα) κατά τις εξιμιση(απόγευμα) και για μια ωρα εβρεχε ποτιστικα.στους 7.7c η θερμοκρασια τωρα. και δυο φωτο πρωινες προς το πυκνοδασωμενο βερμιο από το μπαλκονι.λιγο είναι  ακομα το χιονι(από τα 1800 ειχε και πριν) αλλα να εχω να  βλεπω και γω κατι από το παραθυρο μου κριμα είμαι😋

vqT7Ft2.jpg

 

b43z3kz.jpeg

 

 

Την καλύτερη  θεα έχεις  Όλες τις ψηλές κορυφές πιάτο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

Την καλύτερη  θεα έχεις  Όλες τις ψηλές κορυφές πιάτο. 

ναι ολο το βορειο βερμιο με τις ψηλότερες κορυφες απέναντι μου.το ιδιο μου λενε και ναουσαιοι φιλοι μου από την δουλεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, sakis13 said:

Θα δειξει ρε φιλαρακι..Και μενα δε μου γεμιζει το ματι αλλα ειναι σχετικα νωρις ακομα..Σε δυο ωριτσες θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα..Τουλαχιστον μην περιμενουμε αδικα για ψιχουλα..

Παντως απ οπου περναει ξερναει..Βλεπω σε διαφορα νησια των Κυκλαδων οπως και στη λακωνια,100αρες και 250αρες για πλακα...Τρελες ραγδαιοτητες...Και εχουν πολυ μελλον ακομα αυτες οι περιοχες...

φιλε Σακη το χαμηλο ειναι νυφιτσα και θα σου χαρισει 20 χιλιοστα τουλαχιστον για πλακα.....πηγα μια βολτα τωρα εδω στο Ηρακλειο και ολα δειχνουν οτι παμε για αλλο ενα δυνατο βραδυ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε να βρέχει στην Λάρισα, ασθενώς 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έντονες  βροχές και στα ορεινά του Ρεθύμνου  28 mm ο Μέρωνας 32 mm ο Φουρφουράς και 31mm το Σπήλι οι κοντινοί μου σταθμοί και τα καλύτερα έρχονται. Περισσότερα χιλιοστά στα ορεινά  των Χανίων αλλά  εκεί  πάντα  βρέχει  περισσότερο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...