Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλημέρα μου και από τον εύοσμο.Η βραδινονυχτερινή βροχή άφησε 12mm ,καλά είναι.Ηλιοφάνεια τώρα για να στεγνώσουμε με 14 βαθμούς και 74% υγρασία.Καλό Σ/κύριακο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28mm συνολικά από χθες .Μια χαρά πήγαμε και έχουμε και συνέχεια .

Στο χωριό δεν λέει να βρέξει αξιοπρεπώς 5,3 συνολικα τα mm ,αλλά φυλάει τον υετο για το χιόνι 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό ΣΚ σε όλους με υγεία....χρόνια πολλά κι ευλογημένα με υγεία, στους εορτάζοντες Σπύρο και Σπυριδούλα....spartan αδελφέ, ο πρώτος που θυμήθηκα.....χρόνια πολλά. και στην Κέρρκυρά μας....τον Πειραιά και το Μεσολόγγι κα.....

Σαμαρίνα Γρεβενών, χθες βράδυ 11/12/20....πέφτει το χιόνι απαλά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43μμ φτασαμε εδω και πανω απο 50 η ιπποκρατειος οταν τζιφος και παιος μας εδιναν 10μμ.

Βαζουμε πλωρη πλεον για τα 1000μμ ετήσιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις άδειασα το αναλογικό, εδώ στην αυλή μου στα Μελίσσια.....16,8mm η νυχτερινή καταγραφή υετού, από μεσάνυχτα και μετά και αναμονή πλέον για τα επόμενα, σήμερα και αύριο....κατά ριπάς μας πάει....έτσι και με χιονοκαιρία, σύντομα!!! Λιακάδαμε νεφώσεις τώρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, airfathaaaaa είπε:

και οπως παντα το χαροκοπειο δειχνει οτι να ναι....

 

ποσα χιλιοστα αραγε εχασε 

30mm εγραψα εγω και 22.4mm το χαροκοπειο..storm total. Σε καθε κακοκαιρια..Χανει..Με τον Λαγουβαρδο που το ψαχνουμε,μου ειπε και χθες οτι εν τελει δεν  εχει θεμα..Απλα μπορει να ευθυνεται η ομβροσκια απο τα δεντρα..Τελος παντων λες και το βροχομετρο το εχουν στο δρομο..Ακυρη απαντηση κατεμε αλλα φιλαρακι δεν μπορω να κανω κατι.Εχουν χαθει περιπου 50mm μεσα στο 2020 και στο meteosearch του σταθμου,αναφερουν μονο τα 10mm..343.2mm ετησιο και με τα 10mm τα απωλεσθεντα παμε στα 353.2..Μπορει να φτασουμε τα 400mm για φετος,που θα ναι θαυμα για μενα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 hours ago, Steliosnow said:

Είναι δυνατόν να έχουμε μόνο 3,4μμ ή έχει κολλήσει ο σταθμός ;

Ελα ντε! Και εγω εχω την αισθηση οτι εβρεξε πολυ παραπανω. Υπαρχει και ενας αλλος σταθμος θα τον τσεκαρω και αυτον να δω. Σιγουρα εβρεξε περισσοτερο στα βορεια αυτη τη φορα αλλα ενα 10αρι το εριξε και εδω απο τις 00:00 και μετα πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Ελα ντε! Και εγω εχω την αισθηση οτι εβρεξε πολυ παραπανω. Υπαρχει και ενας αλλος σταθμος θα τον τσεκαρω και αυτον να δω. Σιγουρα εβρεξε περισσοτερο στα βορεια αυτη τη φορα αλλα ενα 10αρι το εριξε και εδω απο τις 00:00 και μετα πιστευω

Γενικα λογω και του αερα αδερφε μου,χαθηκαν χιλιοστα...Ειδικα απο τα μεσανυχτα και μετα..Εδω σε μενα καποια στιγμη η βροχη επεφτε οριζοντια..Αλλα 3.4mm οντως ειναι λιγα..Αλλα σχεδον ολοι οι σταθμοι στα κεντρονοτια εκει επαιξαν απο 3-10mm..

Nεος κοσμος 7.8mm,νεα σμυρνη 7.4mm,χαροκοπειο 7mm και γκαζι 5.6mm..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!

Συνεχίζονται και σήμερα κατά τόπους οι βροχές στη Μεσσηνία με το Καρυοβούνι στα 22 mm και 300 στο σύνολο!

Έχουμε και συνέχεια όπως φαίνεται, να δούμε τι μας επιφυλάσσει η επερχόμενη σοβαρή διαταραχή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκλεισε γρήγορα ο καιρός.....συννεφιά πλέον και χάθηκε ο "στρατηγός", που το τελευταίο διάστημα, έχει χάσει μάχες και οφίτσια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρωινή Βαθιά Λακκα στο Χελμό στα 1800

Να πω τα χρόνια πολλά σε όλα τα παιδιά που γιορτάζουν ...!!!!

Spartan Snowspir πολύχρονοι αδέρφια με  υγεία και ευημερία!!!!

 

cameralakaφ.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, Beach-snow NG said:

Έκλεισε γρήγορα ο καιρός.....συννεφιά πλέον και χάθηκε ο "στρατηγός", που το τελευταίο διάστημα, έχει χάσει μάχες κσι οφίτσια!!!

Ο στρατηγός ποιος είναι ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξηρολιβαδο σήμερα Πάνω από το χωριό στα1350μ χιονόστρωση, και από τα 1450 ολική.

 

20201212_105921.jpg

20201212_105843.jpg

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 @kouvanos  Γιωργη εγω ξερω οτι μου χεις παρει το υετικο σκαλπ αυτη τη βδομαδα 😎 Χαλαλι σας οι κεντρικοι και ολοι οι βουνισιοι,εγω ελπιζω σε...ηχηρη απαντηση tomorrow night😋

4.2mm τη καινουρια μερα και 12.0mm s/t

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...