Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποχώρησε όμως και το ευρωπαϊκό.. κλείδωσε η θερμή εισβολη στα φώτα, άγνωστη διάρκεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι υψηλές πιέσεις στην Αγγλία, φρενάρουν την ατλαντική ροή, οπότε θα μπούμε τις επόμενες μέρες σε καινούρια δεδομένα.. Γίνεται μια ανασύνταξη,και ευχόμαστε μετά την δυτική Ευρώπη,να γελάσει και το δικό μας χειλακι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Υποχώρησε όμως και το ευρωπαϊκό.. κλείδωσε η θερμή εισβολη στα φώτα, άγνωστη διάρκεια..

Θερμή εισβολή,με 0 και -2 στα βόρεια;Να ναι καλά ο σιβηρικος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατά μπαίνει ο Μάρτιος ... λολ... για Αττική παίζει και λασποβροχή το σκ...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με την βελτιωση του μεσου ορου ευρωπαιου στα ανατολικα περιμενουμε το 6αρι gfs στις 11:30 να δειξει ομορφα σεναρια για τα σχετικα μακρινα..

EDM1-240 (4).gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα ευρωπαιου θερμοκρασια μολις ανανεωσε σε φλωρινα μαλλον θα χειμωνιασει..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-8133716-florina-ensemble-euro-temperature-1609230826684.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρεκόρ του Σιβηρικου στα 1076 hPa πολυ κοντά στο ρεκορ του 1968 που έφτασε 1084

Επακόλουθο του αντικυκλωνα οι πολικες θερμοκρασίες στην κεντρική και Ανατολική Ασία, καμία ελπίδα κατά την ταπεινή άποψη για εμας με αυτήν την κυκλοφορία. 

asia-sotto-il-gelo-con-forte-anticiclone

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To  Μοντέλοο που πραγματικά δεν μου άρεσε είναι το αικον, πρέπει να διορθώσει τώρα όμως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα παιδια!!συνηθως τα πρωινα τρεξιματα μας εκοβαν τα ποδια εδω και ενα μηνα,σημερα οχι μονο δεν το εκαναν αλλα ειναι κι ενα κλικ καλυτερα ενω υπηρξε και μια λογικη συμπλευση των μοντελων .Σα να πανε να κεντραρουν και διαστημα για αρχη τασης αλλα ας περιμενουμε μεχρι την πρωτοχρονιαΠρος το παρον και απο την στιγμη που μαλλον απομακρυνθηκαμε απο σεναρια καθολικου γροιλανδικου το παιχνιδι αρχιζει να παιζεται και ο πρωταγωνιστης θα ειναι η ιβηρικη και το τι θα γινει εκει με τα χαμηλα-λιμνες καθως θα καθορισει πολλα εκεινο το σημειο και για τον διαφαινομενο εμποδισμο που θα ξεπηδησει εκει αλλα και αναλογα με το τι θα αποκοπει και που θα κοθορισει και την πορεια του διαφαινομενου αυλωνα απο την σκανδιναβια  .επισης σε δευτερο χρονο και πιο μετα ο σιβηρικος που υπαρχει εδω και μερες και γιγαντωνεται θεωρω οτι ειναι αδυνατον να μην βρει τροπο να παει προς τα δυτικα και μαλιστα οταν υπαρχει σβηστος ατλαντικος,αλλα αυτο θα ειναι κατι που ισως να ασχοληθουμε σε πιο προχωρημενες ωρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

To  Μοντέλοο που πραγματικά δεν μου άρεσε είναι το αικον, πρέπει να διορθώσει τώρα όμως.

το αικον δεν θελει να του μιλας αυταρχικα..εχει δει τι κανει πολλες φορες οταν του δινει διαταγες.γερμανικο ειναι μη το ξεχνας.θελει αλλο τροπο...😂..αλλα γιατι δεν σ αρεσει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

το αικον δεν θελει να του μιλας αυταρχικα..εχει δει τι κανει πολλες φορες οταν του δινει διαταγες.γερμανικο ειναι μη το ξεχνας.θελει αλλο τροπο...😂..αλλα γιατι δεν σ αρεσει?

Γιατί θέλω να βγάλει ένωση Γροιλανδικού Αζορικού, ώστε να βγει κάτι με.. ενδιαφέρον. Αλά δεν μου αρέσει το σενάριο του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Γιατί θέλω να βγάλει ένωση Γροιλανδικού Αζορικού, ώστε να βγει κάτι με.. ενδιαφέρον. Αλά δεν μου αρέσει το σενάριο του.

ναι η αληθεια ειναι οτι το αικον δεν βγαζει καν μια εστω στοιχειωδη υποβοηθεια απο τον γροιλανδικο και δεν ξερω κι εγω αν ειναι καλο αυτο για την εξελιξη...το πηγε εντελως στο αλλο ακρο αλλα αυτο φαινοταν απο χτες οτι προς τα εκει θα πηγαινε αυτο το μοντελο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτο , αλλαγές προς το χειροτερο η τελευταία ανανέωση του Ευρωπαίου , τα ανατολικά της χώρας στην θερμη ραχη  του τεράστιου αντικυκλωνα στην κεντρική Ασία 

ps2png-gorax-blue-006-6fe5cac1a363ec1525

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αλλα στο ραν που τρεχει παει πιο βορεια ο αζορικος προς γροιλανδια..οποτε δε νομιζω να εγινε χειροτερο

Εγώ μια καταραμμένη αποκοπή κοιτάω Βαγγ και γενικά τις κινήσεις του polar vortex του Καναδά. Παρόλο που έκανε νικήσεις να μοιάσει στο ευρωπαικό, είναι μακριά. Όντως δεν είναι χειρότερο, έκανε ένα βήμα, βιάστηκα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ μια καταραμμένη αποκοπή κοιτάω Βαγγ και γενικά τις κινήσεις του polar vortex του Καναδά. Παρόλο που έκανε νικήσεις να μοιάσει στο ευρωπαικό, είναι μακριά. Όντως δεν είναι χειρότερο, έκανε ένα βήμα, βιάστηκα

θες να μοιασει το κυριο του ευρωπαικου???...φτου φτου🤣,τιποτα δεν δινει το ευρωπαικο πουθενα εκτος κι αν εγω δεν το βλεπω καλα.ειναι με διαφορα το χειροτερο τρεξιμο που ευτηχως ο μεσος ορος του ειναι αλλιως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

θες να μοιασει το κυριο του ευρωπαικου???...φτου φτου🤣,τιποτα δεν δινει το ευρωπαικο πουθενα εκτος κι αν εγω δεν το βλεπω καλα.ειναι με διαφορα το χειροτερο τρεξιμο που ευτηχως ο μεσος ορος του ειναι αλλιως

Δεν είναι απαραίτητα το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά στην γκάμα σεναρίων του που είναι αυλώνας που κατεβαίνει από τον βόρειο πόλο, κάθετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...