Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

η μαγεια ειναι 49-49-2..49 το ταξιδι 49 το αποτελεσμα που ζεις και 2 το μετα...

Δε διαφωνω αλλα καλυτερη μαγεια για μενα ειναι η προσμονη οταν πια εχει κλειδωσει ο χιονιας και πλεον ψαχνεις το ποσα εκατοστα θα χωσει...Αλλα η αποκορυφωση της μαγειας ειναι οταν αρχιζει να το πιανει στους δρομους..Κοκκινος ουρανος,χιονοκουρτινες παντου,κλειστος καιρος...Μακαρι να το ζησουμε ολοι αμεσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sakis13 said:

Δε διαφωνω αλλα καλυτερη μαγεια για μενα ειναι η προσμονη οταν πια εχει κλειδωσει ο χιονιας και πλεον ψαχνεις το ποσα εκατοστα θα χωσει...Αλλα η αποκορυφωση της μαγειας ειναι οταν αρχιζει να το πιανει στους δρομους..Κοκκινος ουρανος,χιονοκουρτινες παντου,κλειστος καιρος...Μακαρι να το ζησουμε ολοι αμεσα...

Φιλε εχουμε ξεχασει πως ειναι το συναισθημα αυτο τοσα χρονια εμεις εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Εγω χαιρομαι παντως που δεν εβγαλε κανενα μοντελο το τελειο σεναριο ακομα.

Έτσι ακριβώς Γιώργο .. δεν θελουμε με τίποτα τέλεια σενάρια σε ώρες που δεν πρόκειται να βγουν αυτούσιες δηλαδή πέραν των 120-144 ... φυσικά εδώ πλέον σε λεπτομέρειες είναι αμφισβητήσιμες και οι 70-100 ώρες .... 

θελουμε μόνο να έχουμε ελπίδες για βελτιώσεις μια καλή τάση εκεί στις προσιτές 144-168 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Έτσι ακριβώς Γιώργο .. δεν θελουμε με τίποτα τέλεια σενάρια σε ώρες που δεν πρόκειται να βγουν αυτούσιες δηλαδή πέραν των 120-144 ... φυσικά εδώ πλέον σε λεπτομέρειες είναι αμφισβητήσιμες και οι 70-100 ώρες .... 

θελουμε μόνο να έχουμε ελπίδες για βελτιώσεις μια καλή τάση εκεί στις προσιτές 144-168 

Απλα μη ξεφυγουν πολυ δυτικα η ανατολικα Σωτο. Τοτε ναι το χασαμε. Τα 100-200 χλμ τα φερνουμε βολτα. Για μενα το τελειο σεναριο το θελω κατω απο τις 100 ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.δεν τρελάθηκα με το ευρωπαϊκό για 13υου μήνα. Αυτό που μου άρεσε είναι τα σενάρια που έβγαλε ο Τζιφός, με επανεμφάνιση κάποιον ευνοϊκών διατάξεων για εμάς στα δυτικά, αλλά με βαρβατο κρύο. Βέβαια, άνετα στα 17αρια εξαφανίζονται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sotos*snow said:

Έτσι ακριβώς Γιώργο .. δεν θελουμε με τίποτα τέλεια σενάρια σε ώρες που δεν πρόκειται να βγουν αυτούσιες δηλαδή πέραν των 120-144 ... 10-14 φυσικά εδώ πλέον σε λεπτομέρειες είναι αμφισβητήσιμες και οι 70-100 ώρες .... 

θελουμε μόνο να έχουμε ελπίδες για βελτιώσεις μια καλή τάση εκεί στις προσιτές 144-168 

Το πειραξα λίγο Σωτήρη 😋

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

.δεν τρελάθηκα με το ευρωπαϊκό για 13υου μήνα. Αυτό που μου άρεσε είναι τα σενάρια που έβγαλε ο Τζιφός, με επανεμφάνιση κάποιον ευνοϊκών διατάξεων για εμάς στα δυτικά, αλλά με βαρβατο κρύο. Βέβαια, άνετα στα 17αρια εξαφανίζονται 

Και στα 21άρια καίγονται ρε συ Μιχάλη. Θες να μας τρελλανεις?😋

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ανεβάσουμε και δύο χάρτες με χιονοκάλυψη  αφού σε αυτόν τον χειμώνα μέχρι τώρα ζητούμενο ειναι και αυτοί...

SmartSelect_20210106-222855_Samsung Internet.jpg

SmartSelect_20210106-222825_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Και στα 21άρια καίγονται ρε συ Μιχάλη. Θες να μας τρελλανεις?😋

Ρε φίλε, ούτε που πρόλαβα να το διορθώσω ρε Γέτι. Όχι. Πάω να δω το 2183αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, oldboy332 said:

Να ανεβάσουμε και δύο χάρτες με χιονοκάλυψη  αφού σε αυτόν τον χειμώνα μέχρι τώρα ζητούμενο ειναι και αυτοί...

SmartSelect_20210106-222855_Samsung Internet.jpg

SmartSelect_20210106-222825_Samsung Internet.jpg

Ειστε προκλητικότατος κ. συμφορουμίτα. ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΙΟΝΙ ΑΠΌ ΤΟΝ ΤΟΥΡΓΚΟΥΤ ΣΤΟ ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

παντως ειναι μαγικο αυτο το διαστημα και ο λογος ειναι οτι κανενας μα κανενας δεν μπορει ουτε να υπολογισει ουτε καν να μαντεψει τι θα δειξει το επομενο ραν απο οποιδηποτε μοντελο..μιλαμε μαγεια!!!!!!

Μαλλον ισχυει το γνωμικο που λεει οτι σημασία εχει το ταξιδι και οχι τοσο ο προορισμός.βεβαια αν φτάσουμε και στο προορισμό επιτυχως θα αγγιζει την τελειοτητα μεσα σε έναν ανυπαρκτο χειμωνα μέχρι τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγκριτικά καθυστερημένης ψυχρής εισβολής, μεταξύ κατεργαρέων καταλήξαμε να κοιτάμε αυτονόητα 7-8-9κ10 μέρες μπροστά... Κοιτάζοντας λοιπόν τάση από κάθε μοντέλο κτλ! μια χαρά ως εδώ.. Μην το σκίζουμε όμως το θέμα κοιτώντας μ.ο. και διαφορετικές εκδοχές για 200+ ώρες. Είπαμε βρε😋.. τάση κοιτάμε βδομάδα κ πάνω.. Τάση ακόμα λοιπόν και πολύ απλά κ πάντα θετικά , τα πάει καλά! Σγα σγα..

Όσοι δεν αντέχουν, κοινώς βρασμένοι , ας λένε μακρύ κ κοντό που δείχνει μία/κάποια εκδοχή στις 200 κ 250 ώρες και απλά να Τονίζουν ότι μιλάνε για μιά εκδοχή στις1000 τη μέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω ότι θα γίνει η ανατροπή!

Το 18αρι θα βγει μάπα και το αυριανό 00 θα βγει τούμπανο. 

Ενώ σχεδόν πάντα συμβαίνει το αντίθετο

Έχω ένστικτο απόψε....σαν αποδημητικη χήνα!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ειστε προκλητικότατος κ. συμφορουμίτα. ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΙΟΝΙ ΑΠΌ ΤΟΝ ΤΟΥΡΓΚΟΥΤ ΣΤΟ ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ?

Μην ανησυχείτε κύριε μου ! Όσο και να βάλει εκεί, το τρώει η υγρασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, oldboy332 said:

Να ανεβάσουμε και δύο χάρτες με χιονοκάλυψη  αφού σε αυτόν τον χειμώνα μέχρι τώρα ζητούμενο ειναι και αυτοί...

SmartSelect_20210106-222855_Samsung Internet.jpg

 

Να πω και κατι άσχετο, επιτρέψτε μου: στο ανατολικό άκρο του χάρτη αυτού, φαινονται θαμμένες στα χιονια 3 πόλεις: Εσκίσεχιρ, Κιουτάχεια και ΑφιόνΚαραχισάρ. Είναι η πιο προκεχωρημένη θέση των Ελληνικών στρατευμάτων πριν τη Μικρασιατική τραγωδία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακαρι να βελτιωθουν τα δεδομενα...παντως ακομα δεν βλεπω χιονοκαιρια  απο κανενα μοντελο ...μακαρι ενα τσικ απο εδω κ ενα τσακ απο κει κ να κατεβει κανονικα αυτο που φαινεται να φρεναρει προς το παρον χωρις να προκαλει κατι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαγγελη..Στο αφιερώνω....όσες γάτες κι αν αλλάξεις...με το κυαλι θα τη ψάξεις ...τη νιφαδα δε θα πιάσεις στα μοντέλα θα τη χασεις..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να καταλάβω: το κύριο σε κανένα μοντέλο δεν δίνει ασφαλείς πληροφορίες σε 100 + ώρες, όμως στα ensebles βλέπουμε ότι αρκετά σενάρια μας τάζουν. περιπτύξεις, κάπου μετά τις 15/1 .

ΥΓ. Διαβάζω ότι πέρα από τζίφο και παίο, μελετάτε και άλλα μοντέλα, πχ βλέπω συχνά αναφορά για icon και για gem. Έχουν αυτά κάποια αξιοπιστία ή είναι απλώς ακόλουθοι των 2 μεγάλων?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, geornik είπε:

Μακαρι να βελτιωθουν τα δεδομενα...παντως ακομα δεν βλεπω χιονοκαιρια  απο κανενα μοντελο ...μακαρι ενα τσικ απο εδω κ ενα τσακ απο κει κ να κατεβει κανονικα αυτο που φαινεται να φρεναρει προς το παρον χωρις να προκαλει κατι...

Μα δεν χρειαζεται να δειχνουν καποια χιονοκαιρια σε αυτες τις ωρες.. εμεις κοιταμε την ταση για ανοδο αζορικου και καταβαση αυλωνα και πιο μετα μπαινουμε σε λεπτομερειες

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον δεν πάει προς Τζιφο. Πλέον φαίνεται ότι ο Τζιφός και το σενάριο του χθεσινού ουκμου είναι μάλλον άκυρα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το αικον δεν πάει προς Τζιφο. Πλέον φαίνεται ότι ο Τζιφός και το σενάριο του ουκμου είναι μάλλον άκυρα.

Για που μιχαηλ; ;νομίζω θα κατεβάσει αυλωνα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...