Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεραστια αλλαγη στις 150 ωρες του κοντρολ και αυτο οφειλεται στο οτι ειναι πιο αδυναμος ο αντικυκλωνας σε αυτο το ραν και ριτζαρει πιο βορεια. Θα κανει αποκοπη;;; 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στην εξελιξη του ειναι πολυ ωραιο τρεξιμο..Βγαζει κι αλλες διαταραχες υπουλες σε συνδυασμο με κρυο...Ας δημιουργηθει η ταση αρχικα οτι επιτελους θα χειμωνιασει και ας χιονισει οπου θελει στην τελικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

Εμένα με πιάνει η χιονοκαιρια?

Την Κυριακή με Δευτέρα θα ξέρουμε σίγουρα περίπου τι θα γίνει  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Θαψιμο το κοντρολ κεντροβορεια τώρα θα συνεχισει με προσήνεμα. Το αγοράζω 

Εγώ θα ασπρισω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Εγώ θα ασπρισω?

Ναι από την άχνη ζάχαρη ή το φελιζόλ που θα ρίξουμε 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα το καθε σεναριο ειναι στον κοσμο του... χαχαχα 

Παντως τα περισσοτερα τεινουν να θελουν πιο βορεια το σκαψιμο του αντικυκλωνα αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι κοντά στη χοντρή 5 ποντη πέτσα..μακάρι να αλλάξει και ο ευρωπαιος να χω ελπίδες.. προσωπικά το πιο μετά με αφήνει αδιάφορο αφου ειναι μακρια και να κυνηγήσω τη πιθανότητα για νιφαδες

Screenshot_20210108-125856_Samsung Internet.jpg

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω  ότι GFS και GFS parallel έχουν τα ίδια αρχικά δεδομένα και το καθένα τρέχει το σενάριο του . Όποιος είδε τα πρωινά τρεξίματα ( το 0 εννοώ )  θα κατάλαβε ότι μετά τις 120 ώρες έχει χαθεί η μπάλα ,δεν αξίζει να πούμε κάτι άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, oldboy332 said:

Νομίζω  ότι GFS και GFS parallel έχουν τα ίδια αρχικά δεδομένα και το καθένα τρέχει το σενάριο του . Όποιος είδε τα πρωινά τρεξίματα ( το 0 εννοώ )  θα κατάλαβε ότι μετά τις 120 ώρες έχει χαθεί η μπάλα ,δεν αξίζει να πούμε κάτι άλλο.

Πιάσε κοκκινο, ποσο ίδια χαχαχα

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλς για Χαλκίδα αφήνουν ελπίδες για πετσα

gfs-chalkda-gr-385n-235e.png

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπράβο ρε παιδιά για τις αναλύσεις πιυ κάνετε. Τώρα αρχίζω να συνειδητοποιώ πόσες παραμέτρους και κυρίως ποιες (όχι ότι τα καταλαβαίνω όλα αλλά οκ) για να γίνει ή να μη γίνει το ο,τιδήποτε .

Σας ευχαριστώ  πολύ γι αυτό  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Το 6αρι του τζιφου είναι για γέλια, μετά τις 120 ώρες έχει χάσει την  μπάλα όχι πως και τα υπόλοιπα μοντέλα τα πάνε καλυτερα 

Ουσιαστικά μπορεί να είναι τελείως άκυρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 το παραλληλο ειναι αυτο που προπερσι μας εθαβε με αυλωνα στην ιταλια μαζι με τα ανσαμπλ και μου δίνε 90 τοις εκατο για χιονι 4 μερες πριν και μετά ο αυλωνας εσκασε πανω μας τοτε;;;;;; αν  ειναι αυτο τοτε ειναι το χειρότερο μοντέλο που υπάρχει στο μετεοσιελ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάθε μέρα λέω πιο μοντέλο είναι το πιο σταθερό, και ανά 4 μέρες αλλαζω αποψη χαχα. Σκυλάκι του Ευρωπαίου ο μο του τζίφου. Ενώ πριν μια εβδομάδα το ευρωπαϊκό ήταν στην κυριολεξία τσίρκο.. τι να πεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάθε μέρα λέω πιο μοντέλο είναι το πιο σταθερό, και ανά 4 μέρες αλλαζω αποψη χαχα. Σκυλάκι του Ευρωπαίου ο μο του τζίφου. Ενώ πριν μια εβδομάδα το ευρωπαϊκό ήταν στην κυριολεξία τσίρκο.. τι να πεις 

Μιχαηλ ακομα και ο μεσος ορος του ευρωπαιου ομως ειναι ετσι με πολλά διαφορετικά σεναρια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, thanasismtrk said:

Ουσιαστικά μπορεί να είναι τελείως άκυρο...

Πρέπει να βλέπουμε το κυριο σαν πιθανοτητα ,σαν perturbation μετά τις 120 ώρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...