Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που μένει εκεί η χιονόμπαλα περιμένουμε μήπως έρθει καμία νυφίτσα. Για να δούμε. Παράλληλο ακόμα δυστυχώς ότι να ναι.

 

Τελικά η καμήλα που θα μας επηρεάσει τις επόμενες μέρες, είναι πολύ πιθανόν να αποδειχθεί σωτήρια για τα κεντροβόρεια, καθώς είναι υπεύθυνη που ο αυλώνας ναι μεν πηγαίνει ανατολικά, αλλά βορειοανατολικά, και όχι νοτιοανατολικά, ώστε να έχουμε δυνατότητες μυτούλας με βοήθεια νυφίτσας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στις 150 ωρες ειναι βελτιωνενο ασχετα αν μειναμε με το αχ...Τοσο κοντα και τοσο μακρυα...Θα το παλεψουμε...Δεν θελει πολυ να σκασει πανω μας,να βγαλει και ενα χαμηλο και αντε να με βρειτε μετα..😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

κατσε μην χιονησει και χαλκιδα στο τελος. και το γλυτωσεις το προστιμο

Βασίλη η μπάλα Ιόνιο και σιγά σιγά Αιγαίο. Να σβήσει πάνω μας. Θαψιμο από δυτικά προς ανατολικά . Αλλά δεν θα βγει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω θα πω μεσα στις ακρεςτι κυνηγα ο καθενας μας με τα μεχρι στιγμης δεδομενα...14-15 πασπαλο καπου στα πεδινα κεντροβορεια χιονια ως βπ τα προσηνεμα..16-18 χιονια κετροβορειο

Επιτρεψε μου φιλε να κυνηγαω κατι αλλο εγω...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπισουμε να ακυρωσουν τα ανσαμπλ το κυριο.....αν και το 6 αρι παντα ακυρο ειναι ?..Πάμε στα ανσαμπλ και 12 αρια μετα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ δες τον μεσο ορο που τρεχει προς σκανδιναβια..αυτο που δεν εκανε το κυριο φαινεται νομιζω πιο καθαρα στον μεσο ορο..και απο την στιγμη που τα κυρια δεν τρεχουν σε σταθερα σεναρια δεν εχουμε μπει ακομη στην φαση που εχουν την μεγαλυτερη βαρυτητα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μιχαηλ δες τον μεσο ορο που τρεχει προς σκανδιναβια..αυτο που δεν εκανε το κυριο φαινεται νομιζω πιο καθαρα στον μεσο ορο..και απο την στιγμη που τα κυρια δεν τρεχουν σε σταθερα σεναρια δεν εχουμε μπει ακομη στην φαση που εχουν την μεγαλυτερη βαρυτητα..

Μακάρι Βαγγέλη να τρέχει ανατολικό σενάριο και να έρθει λίγο πιο δυτικά. 200 χμ 🤐😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teopap7 είπε:

Συμφωνα με τζιφο πραγματικα ολα κρέμονται σε μια κλοστη

Έχουμε περιθώριο για δυτικά. Να τα βρει με ευρωπαϊκό στη μέση 🤐😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν μόνο τα προσήνεμα πάνε για χιόνι.

Όλη η υπόλοιπη Ελλάδα ξερόκρυο...   Σύμφωνα με τ΄ζιφο πάντα. 

Αν και για εμένα αυτό είναι το πιθανότερο σενάριο.

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Έχουμε περιθώριο για δυτικά. Να τα βρει με ευρωπαϊκό στη μέση 🤐😉

Ακομα και αυτο μπορει να γινει ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis.mar είπε:

Μου αρέσει που η ισοθερμη του μηδενός γλείφει την Αδριατική.. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό.. 🦦🦦

Ψυχρομπαλα πάνω μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Έχουμε περιθώριο για δυτικά. Να τα βρει με ευρωπαϊκό στη μέση 🤐😉

Αυτό θα γίνει. Στις 144 παιος άκρα δυτικο σενάριο και τζίφος άκρα ανατολικο. Κάτι σαν τους μέσους όρους τους😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Προς το παρόν μόνο τα προσήνεμα πάνε για χιόνι. Όλη η υπόλοιπη Ελλάδα ξερόκρυο. Σύμφωνα με τ΄ζιφο πάντα. 

Αν και για εμένα αυτό είναι το πιθανότερο σενάριο.

Ακομα ουτε προσημεμα πανε ουτε βόρεια για μενα ολοι ειναι στο παιχνιδι ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε βγαινει νοημα ακομα,θα υπαρξουν πολλες αλλαγες μεχρι και αυριο.Ισως τα 12αρια ΑΝ συγκλινουν δωσουν μια ιδεα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για 180 ωρες εντελως αλλη διαταξη.. Αλλος αζορικος.. Σαν ταση  στις 180 ωρες δειχνει εναν αντικυκλωνα ο οποιος εχει πλατυνει αρκετα, κατι το οποιο δινει περιθωρια για β φαση μετα τις 180 ωρες 

gfs-0-180.png?6

Ενδιαφερον εχει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει μια μικρή βόρεια μετατόπιση του αζορικου σε αυτό το ραν. Αυτό δίνει ελπίδες σ' εμάς και ελπίζω  να συνεχιστεί και στα επόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να λεμε ο τζιφος ειναι πολυ καλος στις 180 ωρες και επειτα, ευτυχως δεν δινει δεδομενα τα οποια ειναι ''κατά'' μας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...