Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν έβγαζε θάψιμο δυτικής τώρα ανατολικής θεσσαλίας..παίζουμε μπάλα οι θεσσαλοί με πολλά σεναριάκια αρκεί να υπάρχει χαμηλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Το κρυο έρχεται από την ηπειρωτική χώρα δεν ξέρω αν είναι καλό για τα βόρεια  του λεκανοπεδιου,ίσως καλυτερα να είναι στην αρχή για δυτικά εντός λεκανοπεδίου λόγω βδ ρευματος

Επομένως μιλάμε για χαμηλο σημείο Δρόσου. Σωστά; Ο ΒΔ μας ευνοεί όσον αφορά αυτό το ζήτημα. Επομένως, μια χαρά τα βλέπω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Philip είπε:

Θάβεται η Ασπροβάλτα. Ελαφρώς δυτικότερα αν πάει αυτή η σύγκλιση...

 

Modele GFS - Carte prévisions

image.png

Αυτό, μόνο στο nowcast. Μπορεί και αργότερα ... χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλληλο και αυτο προς λογικη τζιφου ενω εδειχνα οτι ναναι σε προηγουμενα τρεξιματα... πιο βορεια το χαμηλο στο παραλληλο φυσικα αλλα παραμενει πολυ νοτια... Παμε να συνεχιστει η ταση το χαμηλο να δημιουργεται πιο βορεια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Γιάννης μασ said:

λεω να μεινω βολο αχαχαχχαχ

Modele GFS - Carte prévisions

Φιλαρακι εχω κατουρησει τα βρακια μου, μακαρι να το κρατησει οπως ειναι μικρες ελαχιστες διορθωσεις στον αυλωνα λιγο πιο λεπτος λιγο πιο γεματος προς τα δυτικα ν φευγει πιο αργα δηλαδη ή και αποκοπη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικη αττικη συγκλιση ανεμων ξημερωματα 15 του μηνα στα 700hpa με καθαρο -5 και το μεσημερι -7 στα 850...τα -35 στα 500 ειναι στα 200 χιλιομετρα βορειοανατολικα...μιλαμε οτι αν κανει σωστη μικρη μετατοπιση πρωι παρασκευης θα χουν περιοχες εντος λεκανοπεδιου μεχρι το κυμα χιονοπτωσεις

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειτε μιση μοιρα απο 150-180 ωρες οι αττικαριοι. Το freezing level ειναι απο 300-500 μετρα ,αρα χιονοπτωση μεχρι το κυμα και χιονοστρωση απο τα 200 και πανω . Πολυ μα πολυ μακρια ομως !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.thumb.png.8563154a65e6dd6b9e10b654fcc7d676.png

 

Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή μου.

"Αγαπη μου τι δώρο θες για τη γιορτή σου στις 18?"

"Μηδενικά επίπεδα παγοποιησης μωρο μου"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μου επιτρεψετε...Για ολους ειναι καλυτερος ο τζιφος απλα σε διαφορετικες φασεις...Παμε παρακατω.....😂

Ετσι μου ρχεται να βγω στους δρομους Και ν αρχισω..

Αν ειναι το χιονακι αμαρτια θα βγω να το φωναξω με λατρεια,θα βγω να το φωναξω να το πω,πως ειμαι "σηκωμενος"να το δω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μονο θετικο ειναι οτι ο τζιφος ειναι ο πιο σταθερος για αυτην την φαση

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το πρωι σκεφτομουν οτι με πιο αδυναμο αυλωνα θα εμφανιζοταν το αγαπημενο μας στρινγκ κ στο παραλληλο αρεσουν τα στρινγκ σε αυλωνες βέβαια 

και κατι ακομα το τοτε παραλληλο του τζιφου μαζι με το γαλλικο καναν παπαδες στον τελευταίο χιονια του 19 ευκαρια να το ξανακανουν

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...