Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Αν έχει  ισχυρό ΒΔ θα χιονίσει Γλυφάδα με -6 εδώ θα είμαστε. 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί,το 2008 πόσο είχε φτάσει εδώ κάτω;Για να συγκρίνουμε ανάλογα με τα τωρινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, dimitris27 said:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί,το 2008 πόσο είχε φτάσει εδώ κάτω;Για να συγκρίνουμε ανάλογα με τα τωρινα

το 2008 ειχε κατεβει -12/-14 χαχαχαχα. Μη συγκρινεις χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν πάντως δεν γίνει ραδιοβόληση στο nowcast δεν θα είμαστε 100% σίγουροι για το αν θα είναι -6°C ή -7°C. Τα παράλληλα του GFS έχουν σενάρια για -7°C... θα βελτιώνονται σταδιακά τα ποιοτικά χαρακτηριστικά τα οποίο δεν φαίνονται ακόμα λόγο της φειδωλής κατάστασης που επικρατεί  μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Δήμος είπε:

25 ποντους;σε σενα;η κλιματικη αλλαγη ειναι εδώ.25 ποντοι για σένα ειναι σαν τις φακες καθε Δευτέρα ρε συ

Ίσα ίσα βρε! Κλιματική αλλαγή είναι να ρίχνει τα άντερα του στη χάση και στη φέξη. 

Πιο φυσιολογικο είναι να ρίχνει 25 πόντους 2 φορές το χρόνο εκεί πάνω (λέμε τώρα υποθετικά) παρά να ρίχνει 80 πόντους καθε 5 χρονια και στο ενδιάμεσο να ψήνεται...

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυξηθηκαν εκ νεου τα ποσοστα χιονοπτωσης στα ενσεμπλς  14 15 κ 16 17 τα βορεια φαβορι δεν ειναι αλλα σε ποια κακοκαιρια ηταν φαβορι 120 144 ωρες κ εκατσε χιονιας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτοχαστουκίθηκα πολλές φορές πέρσι για αυτό και είμαι συγκρατημένος φέτος αλλιώς θα τα έβγαζα όλα στη φόρα. Υπομονή τώρα και βλέπουμε. Πάντως πολύ ενθαρρυντικάτα τα σενάρια και για συνέχεια. Ο ΑΡΜΑΓΕΔΔΏΝ ΠΑΡΑΜΟΝΕΎΕΙ Η ΜΉΠΩΣ ΉΡΘΕ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

αυξηθηκαν εκ νεου τα ποσοστα χιονοπτωσης στα ενσεμπλς  14 15 κ 16 17 τα βορεια φαβορι δεν ειναι αλλα σε ποια κακοκαιρια ηταν φαβορι 120 144 ωρες κ εκατσε χιονιας?

Συμφωνώ και το 14, 15 ξαφνικά δυναμωνει....Επίσης τα σεναρια για λεπτο η χοντρο αυλωνα θα δίνουν και θα παίρνουν αποκλείεται να ξέρουν στις 100 ωρες τα μοντέλα πριν αν θα βγει χοντρός η στρινγκατος  αυλωνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κακο Το κοντρολ για εδω.. φοβερο για προσηνεμα ..και μπορεί να βγει ανετα

Γιατι οχι; Οποιοδηποτε απο τα 30 μπορει να βγει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, yiannis_volos said:

Ναι βρε μακάρι να γίνουν όλα, απλά λέω να το πηγαίνουμε βήμα βήμα, run με run και να χιονιστούν ποιοτικά όσο περισσότερες περιοχές γίνεται..

Εμεις τωρα θελουμε μικρες αποκλισεις, το μονο κακο ειναι το τελειο για εμας το διμει τοσο νωρις, αυτο που θα πρεπει να γινεται τωρα ειναι μικρο απειροελαχιστο παλατζαρισμα του αυλωνα μια δυτικα μια λιγο πιο ανατολικα με στοχο ν κατσει η μπιλια εδω που ειμαστε τωρα, δε θελουμε σιγουρα μονοπατη αλλαγη ως το τελος προς μια πλευρα, θελουμε εκκρεμες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Που ειναι οι Βολιωτες του forum ωρε

Ήρεμα βρε, εδώ είμαστε και παρακολουθούμε. Ψυχραιμία, είμαστε μακριά ακόμη. Ας δούμε μήπως αρπάξουμε κάτι από την πρώτη φάση και μετά πάμε βλέπουμε για το ΣΚ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Ε ρε αγωνια που περνάμε....Δεν αντέχω άλλο παιδιά...Δεν μπορώ να δουλέψω..Καίω μέρες..Ρε π μπλέξαμε...

Εγω δοκιμαζω τα χιονοπεδιλα στο σαλονι...😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Make or brake στις 72 ωρες. Γενικα και μονο απο την προιστορια τα τελευταια χρονια δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος. Εχει πολλα χρονια να κανει back to back χιονοιπτωσεις .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

στο 45% πλέον για την πρώτη φάση τρέχουν τα ενς για Θεσσαλονίκη

Diagramme GEFS

 Καλησπέρα αδερφε. Εγώ έχω ελπίδες για χιόνι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω πάντως έχω ακούσει από αρκετούς τελευταία να λένε δώσε βάση στο παράλληλο όσο αφορά τον Βασιλέα!!!καντο ρε μαμιδι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκίδα,

Βελτίωση αλλα ξερω πολυ καλα ότι άνετα τα παίρνει πίσω στα επόμενα τρεξίματα.

Και όπως εγραψα και εχθες υπομονή χωρις ενθουσιασμους και απογοητευσεις, εχει δρομο ακομη και θα είναι δυσκολος...

Diagramme GEFS

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

 Καλησπέρα αδερφε. Εγώ έχω ελπίδες για χιόνι?

Φιλε γκαρυ εχεις πιθανοτητες για το βραδυ της Πεμπτης αλλα τα πραγματα ειναι ακομα μπερδεμενα ισως αυριο να  ξερουμε με σιγουρια 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Γιάννης μασ said:

βολος.....51% για τις 15/1 και 77% για 17-18

Diagramme GEFS

 

 🔑ή 🗝️ ;; ποιο προτιμας απο τα δυο;;; 🤣 Εγω το εχω σιγουρο για Βολο αν βγαζει 77%.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...