Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Υπάρχει κανα site να δουμε live την κίνηση του χαμηλού για να ξέρουμε περίπου τι θα γίνει???

Analyses / surface / Europe / Atlantique Nord & Europe | MeteoCentre.com 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Ετσι πως το βλέπω πολύ νοτια παει ηδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Και εμενα η δικια μου η μικρη ειναι 2,5. Βεβαια χαρτες δεν καθεται να δει αλλα εχθες  που στουπιζε🌨🌨🌨 στο Κιλκις για λιγη ωρα με τραβουσε μονιμως στο παραθυρο για να δουμε το χιονι. Την βλεπω να ξενυχταει οταν μεγαλωσει και να βλεπει χαρτες. Τρελαθηκε στα μονοπατια του μπαμπα βαδιζει, γιατι η μανα της ειναι ουτε κρυο ουτε ζεστη😂😂😂😂😂😂

Και εμενα η γυναικα μου απο κιλκις ειναι εξισου αδιαφορη για το καιρο χααχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν αν παρουμε ως δεδομένο ότι θα έχουμε υετο Δευτερα βράδυ με τρίτη πρωι(που μόνο δεδομένο δεν είναι) κοίταξα μέσους όρους από τζεμ αικον γφσ που τα έχει το wetter και ενώ οι θερμοκρασίες στα 850 είναι κατά μέσο όρο στο -6,5 η επιφάνειας είναι στους 0-0,5 παλι κατά μέσο όρο. Άρα θεωρώ πως αν έχουμε υετο οι θερμοκρασίες θα μας φτάσουν έστω να το δουμε. Και μια ερώτηση ξέρει κανεις που οφείλονται οι τόσο χαμηλές θερμοκρασίες επιφάνειας όταν στα 850 έχουμε -6,-7;

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και εμενα η γυναικα μου απο κιλκις ειναι εξισου αδιαφορη για το καιρο χααχαχα

Φιλε η δικια μου απο Καβαλα ειναι αλλα σπουδασαμε Λαρισα μαζι. Καμια καλη δουλιτσα να ερθουμε να μεινουμε Λαρισα υπαρχει?😂😂😂😂😂. Ανετα γυρνουσα να μεινω ξανα εκει μου ελειψε πολυ. Σορρυ με τα off topic mods ηταν το τελευταιο μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Λοιπόν αν παρουμε ως δεδομένο ότι θα έχουμε υετο Δευτερα βράδυ με τρίτη πρωι(που μόνο δεδομένο δεν είναι) κοίταξα μέσους όρους από τζεμ αικον γφσ που τα έχει το wetter και ενώ οι θερμοκρασίες στα 850 είναι κατά μέσο όρο στο -6, 5 η επιφάνειας είναι στους 0-0, 5 παλι κατά μέσο όρο. Άρα θεωρώ πως αν έχουμε υετο οι θερμοκρασίες θα μας φτάσουν έστω να το δουμε. Και μια ερώτηση ξέρει κανεις που οφείλονται οι τόσο χαμηλές θερμοκρασίες επιφάνειας όταν στα 850 έχουμε -6, -7;

Δεν εχω τσεκαρει χαρτες για να μιλησω συγκεκριμενα, αλλα:

1:  ΒΔ ανεμος
2:  Εγκλωβισμος ψυχους στα κατωτερα στρωματα (ή πιο αργη θερμανση στην επιφανεια απο οτι στην ανωτερη τροποσφαιρα απο το χαμηλο που ερχεται).
3:  Αναστροφη (που λογω υετου δεν υφισταται)
4:  Λογω εντασης φαινομενων και πολυ ποιοτικων χαρακτηριστικων (Τ στα 500, γεωδυναμικα κλπ...)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους. Από τι ώρα απόψε να περιμένω χιόνι και μια τελευταία ερώτηση αν θα χιονίζει αύριο όλη την μέρα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Gary said:

Καλημέρα σε όλους. Από τι ώρα απόψε να περιμένω χιόνι και μια τελευταία ερώτηση αν θα χιονίζει αύριο όλη την μέρα?

τσαμπα καιει η λαμπα. . . . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Φιλε η δικια μου απο Καβαλα ειναι αλλα σπουδασαμε Λαρισα μαζι. Καμια καλη δουλιτσα να ερθουμε να μεινουμε Λαρισα υπαρχει?😂😂😂😂😂. Ανετα γυρνουσα να μεινω ξανα εκει μου ελειψε πολυ. Σορρυ με τα off topic mods ηταν το τελευταιο μου. 

Α πουλακι μου τει λαρ και εσυ...μετα την καταντινα θα σε βρουμε οτι θες χαχαχ...σε ολους τους φοιτητες λειπει χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο βράδυ μετά τις 10  κάποιες περιοχες του λεκανοπεδίου ενδέχεται να δουν χιονοπτώσεις, με πολυ μικρές αλλαγές που μπορεί και να μην φανουν στα μοντέλα βάζει υποψηφιότητα και το κέντρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μπορείτε παιδια, θα είναι πολυ χρήσιμο νομίζω, να βάζετε σύγκριση του meteocentre με τα μοντελα στην ίδια ώρα για ν ακάνουμε τη σύγκριση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, sakis13 said:

Φθιωτιδα,βοιωτια και τμηματα της Θεσσαλιας θα παιξουν καλη μπαλιτσα..Επισης Ευβοια και Σποραδες...Ολοι οι υπολοιποι βραζουμε στο ιδιο καζανι...Αλλα για δαιφορετικους λογους..Καλημερες...

Φίλε Σάκη(κ συνοπαδε)το εύχομαι για Σποράδες αλλά με -7,-8 δύσκολα πολύ μέχρι τη θάλασσα για εμάς...στο βουνο ισως..εκτός αν πιστεύεις ότι έχουμε ελπίδες μετά το μικρό Τσιμπιμα των Τ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να βοηθήσει ο θεος και να εχουμε κανα θαυμα άυριο. 

Θέλω να ρίξει 10 ποντους στο χωριό μου 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά η Θεσσαλονίκη μετα τα πρωινά είναι τερμα στα όρια του στατιστικού λάθους. Το καταφέραμε οι άτιμοι κλασικά κ το κάναμε ρωσική ρουλέτα κ θα βλέπουμε 12αρια, όση σημασία κ αν έχουν πλέον, ελάχιστες ώρες πριν την πραξη. Η σιγουριά για κάτι σίγουρο πάντως, λίγο ή πολύ, έκανε φτερά. Φτερό στον άνεμο είμαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Δεν εχω τσεκαρει χαρτες για να μιλησω συγκεκριμενα, αλλα:

1:  ΒΔ ανεμος
2:  Εγκλωβισμος ψυχους στα κατωτερα στρωματα (ή πιο αργη θερμανση στην επιφανεια απο οτι στην ανωτερη τροποσφαιρα απο το χαμηλο που ερχεται).
3:  Αναστροφη (που λογω υετου δεν υφισταται)
4:  Λογω εντασης φαινομενων και πολυ ποιοτικων χαρακτηριστικων (Τ στα 500, γεωδυναμικα κλπ...)

Ευχαριστω!! Για να δουμε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Φίλε Σάκη(κ συνοπαδε)το εύχομαι για Σποράδες αλλά με -7,-8 δύσκολα πολύ μέχρι τη θάλασσα για εμάς...στο βουνο ισως..εκτός αν πιστεύεις ότι έχουμε ελπίδες μετά το μικρό Τσιμπιμα των Τ

Δες και επιφάνειας φίλε και γω το ίδιο έλεγα αλλά οι θερμοκρασειες επιφάνειες ήταν χαμηλότερες από το αναμενόμενο λόγω Της στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...