Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 minutes ago, dionisis00 said:

Με ούτε -6 στο κεντρο της Αθήνας ούτε χιονόνερο. 

δες ΟΛΟΥΣ τους χαρτες φιλε μου. .. . μια χαρα χιονιζει κ με -4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και το ευρωπαϊκό πάνω κάτω τα ίδια με gem και τζίφο για τα πιο μακρινά. ας περάσουν οι επόμενες 4-5 μέρες και θα το δούμε κι αυτό  πως μπορεί να μας ευνοήσει

ECM1-216.GIF?15-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα -7 ζητάω τίποτα άλλο αυτή τη στιγμή σε ένα μέσο όρο των μοντέλων είμαστε στο -6και κάτι πρεπει να γίνει γεμάτο -7 και είμαστε ΜΠΟΜΠΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φιλικο σχόλιο - οσοι ριχνετε ταφοπλακες διαβαστε ΟΛΟΥΣ τους χαρτες! πλιζ δλδ!

αν διαβαζαν ολοι την Τ850 και εβγαζαν συμπερασματα τοτε ΟΛΟΙ θα ηταν μετεο.

για παμε λιγο δυνατα κ αφηστε τις κλαψες ακομα δεν τον ειδαμε. .. . ημαρτον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εσεις τουλαχιστον εχετε μια ελπιδα, εδω μου φαινεται οτι χανεται η συγκληση για λιγα χλμ θα τρελαθω 😭 
Παλι θα βλεπω τα χιονοσυννεφα δυτικα μου και θα κλαιω τη μοιρα μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

και το ευρωπαϊκό πάνω κάτω τα ίδια με gem και τζίφο για τα πιο μακρινά. ας περάσουν οι επόμενες 4-5 μέρες και θα το δούμε κι αυτό  πως μπορεί να μας ευνοήσει

ECM1-216.GIF?15-0

ηδη πολλοι μετεωρολόγοι που τρεχουν αναλογικα μοντελα ,(κ ο σακης κ ο τακουδης ) βλεπουν κ το εχουν αναφερει καλο μπασιμο του καιρου εκεινη την περιοδο. 

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Volos είπε:

παιδια γνωριζει κανεισ να ποσταρει τον υετο του ουκμο?

https://meteologix.com/gr/model-charts/gbr/thessalia/precipitationtotal-3h/20210115-2100z.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Volos είπε:

 

ηδη πολλοι μετεωρολόγοι που τρεχουν αναλογικα μοντελα ,(κ ο σακης κ ο τακουδης ) βλεπουν κ το εχουν αναφερει καλο μπασιμο του καιρου εκεινη την περιοδο. 

και τα 3 το ίδιο δείχνουν. δηλαδή χαμηλές πιέσεις μεταξύ αγγλίας και σκανδιναβίας και τον αζορικό να προσπαθεί να σηκωθεί από τα δυτικά με χαμηλές πιέσεις δυτικά του και υψηλές βδ του,στη γροιλανδία

gem-0-228.png?12

gfs-0-234.png?12

 

για τόσο μακριά περίεργη συμφωνία και των 3. αλλά δεν έχουν πρόβλημα να τα αλλάξουν στις 100 ώρες,οπότε απλά το έχουμε στο νου μας και βλέπουμε στα μέσα της βδομάδας πως πάει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάιδες...με τα ελάχιστα που ξέρω έχω να πω οτι η νυφίτσα που έρχεται ΔΕΝ είναι νοτιαδόχιονο. Ασχέτως αν φαίνεται έτσι. Το είπαν και ορισμένα παιδιά εχθές. Θα έχει βόρειο ρέυμα. Αν τελικά έχει -6.5 και -29 χιονίζει ΦΟΥΛ στο λεκανοπέδιο. Δεν το λέω εγώ, ο Ζιακόπουλος το λέει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχεις βελτιώσεις από ECMWF και πιθανές χιονοεκπλήξεις για πολύ χαμηλά Αττική αύριο βράδυ Κυριακή ξημερώματα.....

Δευτέρα κλειδώνει το κουναβίσιο χαμηλό και αναμένουμε την στάνταρ τελική αποφαση του Χ.....τα αποψινά και αυριανά είναι παγιωμένα και κλειδωμένα.....το όσο πιο πολλοί επιτυγχάνεται κι έχουμε ένα σχεδόν πανελλαδικό κρεσέντο χιονιά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Harry031 said:

Εσεις τουλαχιστον εχετε μια ελπιδα, εδω μου φαινεται οτι χανεται η συγκληση για λιγα χλμ θα τρελαθω 😭 
Παλι θα βλεπω τα χιονοσυννεφα δυτικα μου και θα κλαιω τη μοιρα μου...

Υπομονή φίλε μου. Ούτε χαρές, ούτε λύπες. Αναμένουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Συνεχεις βελτιώσεις από ECMWF και πιθανές χιονοεκπλήξεις για πολύ χαμηλά Αττική αύριο βράδυ Κυριακή ξημερώματα.....

Δευτέρα κλειδώνει το κουναβίσιο χαμηλό και αναμένουμε την στάνταρ τελική αποφαση του Χ.....τα αποψινά και αυριανά είναι παγιωμένα και κλειδωμένα.....το όσο πιο πολλοί επιτυχγάνεται κι έχουμε ένα σχεδόν πανελλαδικό κρεσέντο χιονιά.....

Το κέντρο πιστευεις θα δει χιονόπτωση αυριο ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Ένα -7 ζητάω τίποτα άλλο αυτή τη στιγμή σε ένα μέσο όρο των μοντέλων είμαστε στο -6και κάτι πρεπει να γίνει γεμάτο -7 και είμαστε ΜΠΟΜΠΑ

Στέλιο χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν σου φτάνει υπό 'νορμάλ' συνθήκες το -7 κ μπορεί ουτε το -8.
Εκτός αν εννοείς απλά για να το δείς να πέφτει.. τότε πιθανό να σου αρκέι και ένα -5.
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλλιο -6.5 και στο χερι παρα -10 και καρτερι.

Σοφός ο γέροντας των δυτικών άκρων!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Το κέντρο πιστευεις θα δει χιονόπτωση αυριο ;

Νομίζω ότι είπα γενικά την εκτίμησή μου.....αυξήθηκαν οι πιθανότητες σημαντικά....βράδυ αργά προς ξημέρωμα Κυριακής, για κάποιες χιονοπτώσεις και πολύ χαμηλά, με φαβορρί τα πιο ΔΒΔ.....στο κέντρο χιονόνερο και βλέπουμε......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά...αυτό το simos meteo δινει χιόνια και στα βουναλάκια της Αιγινας. Δε μου γεμίζει το μάτι. Καλύτερο το άλλο site με τα ντολμαδάκια γιαουρτλού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Στέλιο χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν σου φτάνει υπό 'νορμάλ' συνθήκες το -7 κ μπορεί ουτε το -8.
Εκτός αν εννοείς απλά για να το δείς να πέφτει.. τότε πιθανό να σου αρκέι και ένα -5.
 

Εγω απλά να χιονίσει θέλω τώρα για χιονοστρωσεις κτλ δεν ονειρευομαι ότι θέλει ας κάνει 

Στη Ζηνοβία περσυ με -3 κατάφερε να το γυρίσει για ένα λεπτό έστω σε καθαρή χιονόπτωση Ε με -7 πιστευω θα το δω να πεφτει τι να πω

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Weather xanthi είπε:

Το μέτεο μου δίνει χιονόπτωση λέτε να έχω ελπίδες ή άκυρο είναι 

Screenshot_20210115_211529_com.android.chrome.jpg

Έχεις φίλε μου. Πιστεύω θα το δείτε αν και ο ευρωπαίος σε συνολικό υετό δίνει λίγα πράγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Stelios είπε:

Έχεις φίλε μου. Πιστεύω θα το δείτε αν και ο ευρωπαίος σε συνολικό υετό δίνει λίγα πράγματα

Μακάρι γιατί τότε είναι και τα γενέθλια μου αν μου το κάνει ο καιρός.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...