Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο εγώ παίζει να το ευχαριστιεμαι φετος😂. Και αν βγει ο Φεβρουάριος όπως Το δείχνει το cfs που θα είμαι γιαννενα, μάλλον θα τον βάλω στο τοπ 3 από τα 7 χρόνια στα Γιάννενα (και ας μην ήμουν εκεί φέτος..)

Για Λάρισα πολύ μέτριος χειμώνας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πιο πολύ τους κοροϊδεύουμε φαίνεται  όταν όλοι μας κι εγώ μαζί πιστεύουμε σε καλό Φλεβάρη...και ήδη έχει μετατοπιστεί από τόσο νωρίς το ενδιαφέρον μετά τις 7 του μηνα και έχουμε τώρα 26 Γενάρη χαχααχ

Ο καλος φλεβαρης δν ειναι ελπιδα ειναι αυτο που εσυ δεν μπορεις να δεις ακομα στα μοντελα αλλα σαν μεσοπροθεσμη ταση υπαρχει και αλλωστε και ενς να δεις του τζιφου στα βαλκανια θα δεις το ψυχος που ετοιμαζεται να κατεβει...η πραγματικοτητα ειναι οτι αν περιμενεις χειμωνες απο τα παλια δεν θα τους δεις ποτε η χιονοπτωσεις μειωνονται σταθερα εδω και χρονια η κινηση συστηματων εχει αλλαξει οποτε απο το να εισαι απαισιοδοξος η γκρινιαρης αποδεξου την νεα πραγματικοτητα και γινε ολιγαρκης γιατι δεκαετια 80 90  και πριν δν θα ξαναδεις και αν δεις θα ειναι σπανιο φαινομενο...οο χειμωνες αλλαζουμε γινονται ηπιοτεροι οποτε αλλαζουν τα στανταρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μόνο εγώ παίζει να το ευχαριστιεμαι φετος😂. Και αν βγει ο Φεβρουάριος όπως Το δείχνει το cfs που θα είμαι γιαννενα, μάλλον θα τον βάλω στο τοπ 3 από τα 7 χρόνια στα Γιάννενα (και ας μην ήμουν εκεί φέτος..)

Για Λάρισα πολύ μέτριος χειμώνας.

Χαχαχα προσωπική σου αποψη ας ρωτήσουμε και τους υπόλοιπους απο γιανεννα και Ηγουμενίτσα να δουμε ....😂😂😂... και μένα μ αρεσει να σου πω την αληθεια σε σχέση με άλλους οπως το περσινι...τα χω βαρεθεί τα ξεροκρυα..Και επίσης η πινδος έχει περισσοτερο χιονι απο το τιποτα περσι....Αλλά παίζει μόνο οι Ηπειρώτες και μεις στη μακεδονια να μη τον βάζουμε σε χειρότερο χειμωνα τα τελευαταια 20 χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μόνο εγώ παίζει να το ευχαριστιεμαι φετος😂. Και αν βγει ο Φεβρουάριος όπως Το δείχνει το cfs που θα είμαι γιαννενα, μάλλον θα τον βάλω στο τοπ 3 από τα 7 χρόνια στα Γιάννενα (και ας μην ήμουν εκεί φέτος..)

Για Λάρισα πολύ μέτριος χειμώνας.

Υετικα ειναι εξαιρετικος αλλα δεν ειναι κρυος..λα νινα rules

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ο καλος φλεβαρης δν ειναι ελπιδα ειναι αυτο που εσυ δεν μπορεις να δεις ακομα στα μοντελα αλλα σαν μεσοπροθεσμη ταση υπαρχει και αλλωστε και ενς να δεις του τζιφου στα βαλκανια θα δεις το ψυχος που ετοιμαζεται να κατεβει...η πραγματικοτητα ειναι οτι αν περιμενεις χειμωνες απο τα παλια δεν θα τους δεις ποτε η χιονοπτωσεις μειωνονται σταθερα εδω και χρονια η κινηση συστηματων εχει αλλαξει οποτε απο το να εισαι απαισιοδοξος η γκρινιαρης αποδεξου την νεα πραγματικοτητα και γινε ολιγαρκης γιατι δεκαετια 80 90  και πριν δν θα ξαναδεις και αν δεις θα ειναι σπανιο φαινομενο...οο χειμωνες αλλαζουμε γινονται ηπιοτεροι οποτε αλλαζουν τα στανταρ

Κώστα ειναι ο δεύτερος αυλωνας που χτυπάει στο ιονιο και δε θα πάρουμε τιποτα ....συγνωμη κιολας αλλα δεν είναι ζήτημα απαισιοδοξίας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Χαχαχα προσωπική σου αποψη ας ρωτήσουμε και τους υπόλοιπους απο γιανεννα και Ηγουμενίτσα να δουμε ....😂😂😂... και μένα μ αρεσει να σου πω την αληθεια σε σχέση με άλλους οπως το περσινι...τα χω βαρεθεί τα ξεροκρυα..Και επίσης η πινδος έχει περισσοτερο χιονι απο το τιποτα περσι....Αλλά παίζει μόνο οι Ηπειρώτες και μεις στη μακεδονια να μη τον βάζουμε σε χειρότερο χειμωνα τα τελευαταια 20 χρονια

Χαχαχα ναι για αυτό έγραψα μόνο εμένα. Εγώ είμαι λάτρης των χαμηλών, μου αρέσει να βλέπω ωραίες ισοβαρεις στους χάρτες, μια βαθύς χαμηλά χαχα. Και φυσικά νουβαρεσει ο υετός.. έχω χάσει τα πάντα εδώ, αλλά ευτυχώς μια μέρα με χαλαζόπτωση στην Λάρισα λίγες μέρες πριν την παπλαμουδα.με έφεραν στα ίσα μου μιας και καταιγίδα είδα ( αν και δεν έπεσε το χαλάζι σε εμένα) και καλή χιονοπτωση και την χιονοποδηκατοβολτα έκανα, που πέρσι και έκανα ποδήλατο 5.30 το πρωί στα Γιάννενα για να πάω να βγάλω φωτο την χιονοκουρτινες του μιτσικελιου που ίσα ίσα άγγιζε την λίμνη.. πέρσι ήταν για την Ήπειρο η απόλυτη κατάντια .

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Υετικα ειναι εξαιρετικος αλλα δεν ειναι κρυος..λα νινα rules

Όμως κρύο υπάρχει στην Ευρώπη. Και είναι απόδειξη ότι η βόρεια Ελλάδα το χέρι;ζρται το κρύο και εκεί. Με βορειοδυτικό Αυλώνα και παραλίγο να βγει χιονιάς μεγάλος στα κεντροβορεια. Για λίγο το χάσαμε, αλλά όχι όλοι. Άσε που γενικά οι χάρτες δεν έχουν καθόλου μονοτονία. Πέρσι έβλεπες έναν αντικυκλωνα συνέχεια δίπλα μας, ψυχές εισβολές στην Τουρκία ξεροκρυα, χαλιά μαύρα. Τώρα το ενδιαφέρον, ειδικά για εμένα το χαρτικό είναι συνεχές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτα σταθερότητα στις 270 ώρες το 12αρι με το 18αρι όταν είναι να δείξουν θερμή εισβολή. Σου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κώστα ειναι ο δεύτερος αυλωνας που χτυπάει στο ιονιο και δε θα πάρουμε τιποτα ....συγνωμη κιολας αλλα δεν είναι ζήτημα απαισιοδοξίας..

 αυτος ο αυλωνας για σοβαρα χιονια δεν ειναι ...για εκει που θα πεσουν πολλα χιονια ειναι καλος γαι τους υπολοιπους δεν εκανε εξ αρχης...με τετοιους αυλωνες δεν χιονιζεσαι αξιοπρεπως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχαχα ναι για αυτό έγραψα μόνο εμένα. Εγώ είμαι λάτρης των χαμηλών, μου αρέσει να βλέπω ωραίες ισοβαρεις στους χάρτες, μια βαθύς χαμηλά χαχα. Και φυσικά νουβαρεσει ο υετός.. έχω χάσει τα πάντα εδώ, αλλά ευτυχώς μια μέρα με χαλαζόπτωση στην Λάρισα λίγες μέρες πριν την παπλαμουδα.με έφεραν στα ίσα μου μιας και καταιγίδα είδα ( αν και δεν έπεσε το χαλάζι σε εμένα) και καλή χιονοπτωση και την χιονοποδηκατοβολτα έκανα, που πέρσι και έκανα ποδήλατο 5.30 το πρωί στα Γιάννενα για να πάω να βγάλω φωτο την χιονοκουρτινες του μιτσικελιου που ίσα ίσα άγγιζε την λίμνη.. πέρσι ήταν για την Ήπειρο η απόλυτη κατάντια .

Όμως κρύο υπάρχει στην Ευρώπη. Και είναι απόδειξη ότι η βόρεια Ελλάδα το χέρι;ζρται το κρύο και εκεί. Με βορειοδυτικό Αυλώνα και παραλίγο να βγει χιονιάς μεγάλος στα κεντροβορεια. Για λίγο το χάσαμε, αλλά όχι όλοι. Άσε που γενικά οι χάρτες δεν έχουν καθόλου μονοτονία. Πέρσι έβλεπες έναν αντικυκλωνα συνέχεια δίπλα μας, ψυχές εισβολές στην Τουρκία ξεροκρυα, χαλιά μαύρα. Τώρα το ενδιαφέρον, ειδικά για εμένα το χαρτικό είναι συνεχές...

Μα προφανως και εχει ενδιαφερον δεν θυμαμαι ποσα χαμηλα εχουν περασει φετος η δυτικη ελλαδα ειδε τα νερα που τις αξιζουν σε εναν χειμωνα...και θα συνεχισει να εχει ενδιαφερον και σκαμπανεβασματα θερμοκρασιακα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Θερμή εισβολή διάρκειας 100 ωρών..λαβααα....χαχαχα

anim_mib3.gif

Να δούμε ποτέ  θα σταματησει αυτό το σίχαμα, τρένο μας έχει πάει εδώ και εναμισι μήνα  με ένα μικρό  διαλείμμα μέχρι στιγμής 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

το 00αρι του τζιφου πως είναι; 

καλα παει η ξανθη  οσο πιο βορεια απο την πολη καλυτερα βεβαια χιονοστρωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Μυωσε λίγο τον υετο για Ξάνθη τώρα που είδα. 

αυτα παιζουν ετσι κιαλλως τους δεκα ποντους του εχεις παντως σιγουρα συμφωνα με τον μοντελο αυτο θα δειξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

Το 00αρι τι διαφορά έχει με το 18αρι 

κοιτα για ξανθη εχεις κλειδωσει στην χειροτερη το 10 ποντο το χεις εφοσον επαληθευτει το μοντελο 

ens_image (2).png

Επεξεργάστηκε από fullmoon36
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, fullmoon36 είπε:

κοιτα για ξανθη εχεις κλειδωσει στην χειροτερη το 10 ποντο το χεις εφοσον επαληθευτει το μοντελο 

ens_image (2).png

Αντε να δουμε..πρέπει να δούμε και τι θα γίνει στο ναουκαστ πολλά μπορεί να γίνουν και καλά και ασχημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:
3 λεπτά πριν, ilovesmow είπε:

gfs-alexandroupoli-gr-41 (2).png

 

Αλεξανδρούπολη  φοβάμαι ότι ίσως φάει χιονόνερο με εναλλαγές χιονι  λόγο θερμοκρασίας 

πολυ υετος θα πεσει σε μορφη βροχης στην θρακη αντιθετα η πλευρα της βουλγαριας θα δεχτει πιο καθαρο χιονι βεβαια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...