Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2021.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Drizzle ή χιονόνερο όπως το λένε εδώ 😂...με πολύ ομίχλη και φουλ υγρασία ......Η θερμοκρασία γύρω στους 9 βαθμούς ...

Κανε τους μαθήματα ... Άκου χιονόνερο ... Χαχαχα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Κανε τους μαθήματα ... Άκου χιονόνερο ... Χαχαχα.... 

Αυτό φίλε.....λένε όλοι χιονόνερο το drizzle το ακούω εγώ και τρελαίνομαι ....νευριάζω πραγματικά..😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακό πάντως το ότι υπάρχουν περιοχές (έως τελείως πεδινά) στη βόρεια χώρα που δεν τους άγγιξε καθόλου η θερμή εισβολή, πχ Ξάνθη (Λεύκη) σημερινή μέγιστη 9.2,  Καβάλα μέγιστη 9.7, Κιλκίς 9.8 κλπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

10 το βράδυ 10 Γεναρη 

Ποταμός Κέρκυρας 20.2

Πάος Καλαβρύτων 640μ 20.1

Καλάβρυτα 730μ 18.1

Ζωγράφου 200μ 15.7

Τεράστια ρεκόρ δίχως προηγούμενο.....

 

 

 

 

 

Το κακό είναι ότι αυτά τα ρεκόρ σπάνε όλο και συχνότερα , συγκυρία ή κλιματική αλλαγή , ένας θεός ξέρει !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα περί Βοιωτίας, να αναφέρω ότι η Λιβαδειά από τον χειμώνα 2016-2017 με τους 30-35 πόντους της Αριάδνης (είχα την τύχη να είμαι εκεί), χιονόστρωση >10 πόντων δεν έχει δει. Αρκετά αδικημένη την τελευταία τριετία λοιπόν η Βοιωτική πρωτεύουσα από άποψης χιονιού. Δεν λέω ότι έχει την άνεση της Θήβας στο να βλέπει σημαντικές ποσότητες χιονιού, δεν παύει όμως να έχει εξίσου κάποια στάνταρ τα οποία σίγουρα δεν είναι μια χιονόπτωση, ένα πασπάλισμα ή ένα 5ποντο. Η Λιβαδειά είναι περίπου στα επίπεδα της Λάρισας σε θέμα χιονιού και πολλές πεδινές πόλεις θα ήθελαν να έχουν έστω τα χιόνια αυτών των πόλεων.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 βαθμοί στην Κυπαρισσία αυτή τη στιγμή σχεδόν μεσάνυχτα!! Γενικά έχω προσέξει την Κυπαρισσία κ σε άλλες αντίστοιχες θερμές μεταφορές συμπεριφέρεται σαν την Κρήτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή η θερμή εισβολή τελικά στην κεντρονοτια Ελλάδα.....

Αυτήν την ώρα στα Καλάβρυτα στα 730μ 18.8

Στο Πάος στα 640μ 19.2

14 στα Μαγούλιανα στα 1250μ

16 στη Στεμνίτσα στα 1100μ

 18.5 στο Λεβίδι στα 850μ

Η Πελοπόννησος φλέγεται νύχτα Γεναρη

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέτοια ώρα αρχές Ιούνη έχει χαμηλότερη θερμοκρασία...αυτό έχω μόνο να πω με τους 18.5 βαθμούς δώδεκα το βράδυ με 70 υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν 20άρι (19.8) στις 12 το βράδυ, μ' έχουν πιάσει και οι αλλεργίες μου, υπέροχη μαγιάτικη βραδιά...

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Eismeer Luftchen είπε:

Σχεδόν 20άρι (19.8) στις 12 το βράδυ, μ' έχουν πιάσει και οι αλλεργίες μου, υπέροχη μαγιάτικη βραδιά...

Σχεδόν 20αρι στην Πάτρα τρώγεται.....

Αυτό δεν τρώγεται με τίποτα

Screenshot_2021-01-11-00-38-44-558_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.1 βαθμοί 1 τα ξημερώματα Φαλάσαρνα. Ούτε τον Ιούλιο έχει τόσο παιδιά. Δεν είναι αστείο αυτό. Είναι Ιανουάριος κ ακόμα και για τον Ιούλιο ή Αύγουστο είναι δύσκολο κάποια περιοχή να έχει 27 στη 1 τα ξημερώματα ακόμα κ σε ημέρα καύσωνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Σχεδόν 20αρι στην Πάτρα τρώγεται.....

Αυτό δεν τρώγεται με τίποτα

Screenshot_2021-01-11-00-38-44-558_com.android.chrome.jpg

Τίποτα δεν τρώγεται, φίλε μου. Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Γενικά, ο χειμώνας μέχρι τώρα είναι άγευστος, Οψόμεθα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.4 Φαλάσαρνα αυτή τη στιγμή !Πιο πολύ από οτι είχε το μεσημέρι!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28.3 Φαλάσαρνα. Ισοφάρισε την χθεσινή υψηλότερη στην Ελλάδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South Athens είπε:

27 βαθμοί στην Κυπαρισσία αυτή τη στιγμή σχεδόν μεσάνυχτα!! Γενικά έχω προσέξει την Κυπαρισσία κ σε άλλες αντίστοιχες θερμές μεταφορές συμπεριφέρεται σαν την Κρήτη

Με Α ανεμο φοενιαζει εκει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη Αττικής αυτή τη στιγμή 21.5 Πόρτο Ράφτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ οτι συμβαίνει αυτή τη στιγμή Φαλάσαρνα. Δε νομίζω να έχει ξανασημειωθεί τόσο υψηλή θερμοκρασία κατά τη διάρκεια της νύχτας Ιανουάριο μήνα. Όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και πουθενά στην Ευρώπη. Το 2010 τα 30άρια και 28άρια  έγιναν μέρα 

https://web.archive.org/web/20210110232641/http://penteli.meteo.gr/stations/falasarna/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Μέγιστη Αττικής αυτή τη στιγμή 21.5 Πόρτο Ράφτη.

18,7 τωρα ο αναστροφικος στην Ιπποκρατειο....τοσο πιανει Ιουλιο και Αυγουστο....Απιστευτο σιχαμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Εδώ οτι συμβαίνει αυτή τη στιγμή Φαλάσαρνα. Δε νομίζω να έχει ξανασημειωθεί τόσο υψηλή θερμοκρασία κατά τη διάρκεια της νύχτας Ιανουάριο μήνα. Όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και πουθενά στην Ευρώπη. Το 2010 τα 30άρια και 28άρια  έγιναν μέρα 

https://web.archive.org/web/20210110232641/http://penteli.meteo.gr/stations/falasarna/

Κριμα που απο το πρωι θα πεσει η θερμοκρασια στα 850hp στην Κρητη και θα χαθει το 32αρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

Κριμα που απο το πρωι θα πεσει η θερμοκρασια στα 850hp στην Κρητη και θα χαθει το 32αρι...

Μπορεί όμως οριακά να ξεπεράσει κάπου τοπικά το 30.4. Μένει να το δούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...