Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 2-5/1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μέγα πρόβλημα φέτος είναι οι θερμοκρασίες. Όπως σωστά ανέφερες υετός υπάρχει, συστηματάκια έχουμε. Αλλά ακόμα και το 0 στα 850hpa μας αποφεύγει σκανδαλωδώς. Βέβαια αναμενόμενο όταν σε δυτική, κεντρική, βόρεια Ευρώπη έχουν βαρυχειμωνιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποψη μου φετος μεχρις στιγμης τα βουνα ειναι σε χειροτερη κατασταση εν συγκριση με περυσι με λιγες εξαιρεσεις κυριως σε ηπειρο και καποια στα πολυ ψηλα τους ανω των 2200..στα 1000-1500 μετρα ειδικα η φετινη χιονοκαλυψη ειναι τραγικη..λογω θερμοκρασιων φυσικα..

 

11 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ωραία, θα το θέσω διαφορετικά. Σε ποιό χειμώνα είχαμε/έχουμε τα περισσότερα τελείως άχιονα ορεινά? Στον περσινό ή στον (μέχρι στιγμής) φετινό? Ασχέτως του ποιά χιονίστηκαν πέρυσι και ποιά χιονίζονται 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσπαθει να χιονισει σε γαρδικι τρικαλων και περτουλι στα 1170 μετρα..κατι ειναι κ αυτο

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 30,7mm σταμάτησε σήμερα το Αγρίνιο, από πλευράς βροχών.....πολύ δυνατή μέρα και ακολουθεί πιθανόν πολύ μεγαλύτερη αυριανή (έτσι δείχνουν τα μοντέλα πάντως).....εντυπωσιακό το ξεκίνημα στο 2021.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξω ρίχνει καλύτερη καταιγίδα και απο καλοκαίρι.. Αστραπόβροντα χαμος και πλημμύρα οι δρόμοι... Κκαι μη χειρότερα (Θεσ/νικη)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 minutes ago, oasis said:

Βαριά συννεφιά εδώ και λίγη ώρα στο Κορωπι και τόσο νεκρική ησυχία έξω που σε κάνει να ανατριχιάζεις.... η θερμοκρασία παραμένει στους 11 και η υγρασία στο 78%....
η πρωτη φωτογραφία βορειοδυτικά μου προς τον Υμηττό ...

743084DF-E3FC-4781-936B-B6D967917DA6.jpeg

5738AC43-8DC7-4DF6-A17B-172CD77BFCE2.jpeg

4D6311FE-D429-47F9-B0C3-FDE3CEAB8D56.jpeg

οι βραδινες σου φωτο τα σπανε.........αντε και στα χιονια τωρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

3,7β.τωρα με την βροχη;να συνεχίζει να πέφτει δυνατή και βαρια....για να δουμε....

Αντε ρε αδερφε.Μακαρι να σου κανει την εκπληξη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατακλυσμός εδώ και 5 λεπτά...κοινώς γιδάρα με τα όλα της....αέρας,βροχή και αστραπή!

20210104_012736.jpgυ.γ. Ένα 10λεπτο κράτησε αλλά ήταν ισχυρή η γίδα...

Επεξεργάστηκε από kilkis1989
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αντε ρε αδερφε.Μακαρι να σου κανει την εκπληξη!!!

Μακάρι Γιώργη  να γελάσει λιγο το χειλάκι ρε φίλε με ολα αυτα.....αντε και πλησιάζουν οι μερες της επιστροφής θα το φέρω μαζί μου κατω..

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

3,7β.τωρα με την βροχη;να συνεχίζει να πέφτει δυνατή και βαρια....για να δουμε....

Tzortz τι υψόμετρο είσαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

700μ. teo

Ωραία.Αν το θερμομετρακι σου δεν έχει πλακωθεί στα τσιπουρακια και στέκει στα καλά του😋 αυτή τη στιγμή είσαι -3.2c από Ευρωπαίο  -1.5c από gfs και πολύ κοντά στο icon.

2 είναι τα ερωτηματικά που χρηζουν έρευνα.Η έχει μπει ισχυρότερη ψυχρή μάζα,η σε ευνοεί κάποια σύγκλιση.

Η πρόβλεψη δεν είναι για να χιονιστεις τώρα και έως το πρωί,αλλά..επειδη πιθανών και αργοτερα τα models να πέσουν λίιιιγο έξω,είναι καλυτερα σε αυτές τις οριακες συνθήκες που πιθανών να δημιουργηθούν για χιονοπτωση-χιονονερο και που μπορεί να εχεις θερμοκρασίες κοντά στον 1.5-2c να μη πούμε τίποτα και να τα αφήσουμε όλα στη τύχη τους που λένε.

Έτσι λοιπόν θα αρκεστω και εγώ στην ευχουλα μου που άνοιξε το τοπικ,μη ξέροντας αν θα πραγματοποιηθεί.😉

Εκεί θα είσαι να μας ενημερώνεις τομάρι.😘

 

IMG_20210104_021748.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ωραία.Αν το θερμομετρακι σου δεν έχει πλακωθεί στα τσιπουρακια και στέκει στα καλά του😋 αυτή τη στιγμή είσαι -3.2c από Ευρωπαίο  -1.5c από gfs και πολύ κοντά στο icon.

2 είναι τα ερωτηματικά που χρηζουν έρευνα.Η έχει μπει ισχυρότερη ψυχρή μάζα,η σε ευνοεί κάποια σύγκλιση.

Η πρόβλεψη δεν είναι για να χιονιστεις τώρα και έως το πρωί,αλλά..επειδη πιθανών και αργοτερα τα models να πέσουν λίιιιγο έξω,είναι καλυτερα σε αυτές τις οριακες συνθήκες που πιθανών να δημιουργηθούν για χιονοπτωση-χιονονερο και που μπορεί να εχεις θερμοκρασίες κοντά στον 1.5-2c να μη πούμε τίποτα και να τα αφήσουμε όλα στη τύχη τους που λένε.

Έτσι λοιπόν θα αρκεστω και εγώ στην ευχουλα μου που άνοιξε το τοπικ,μη ξέροντας αν θα πραγματοποιηθεί.😉

Εκεί θα είσαι να μας ενημερώνεις τομάρι.😘

 

IMG_20210104_021748.jpg

Χαχα όχι εντάξει καθαρος είμαι φιλε,ναι το θερμόμετρο μου τώρα δειχνει 3,8β. θα δουμε teo μενουμε στην ευχουλα σου και θα σας ενημερώνω.

Ευχαριστώ για τον κοπο σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είναι δυνατόν 7 το πρωί στα Καλάβρυτα να έχει 11 βαθμούς και εδώ 15.5.....Καθε μέρα και χειρότερα πάει το πράγμα!!!!!!!!!!!!

ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...