Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα πρωινά τρεξίματα κάνει μπαμ ότι αλλάξαμε πίστα στα προσήνεμα .Ένα βήμα πιο κοντά . Βέβαια ακόμη είναι Τρίτη οπότε ας συγκρατηθούμε ... οτιδήποτε λιγότερο από 1μ στα 300μ υψόμετρο θα είναι αποτυχία 😄.

Ας βγει ένα  καλό χαμηλό με σχετικά αργή κίνηση και γενικά όλοι είμαστε ακόμη στο παιχνίδι από Βορρά μέχρι τον Νότο.  * Στην μέση πάντα η Βοιωτία όμως για να μην ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, notios_polos είπε:

τωρα η εγω ειμαι αναισθητος..η οντος ειναι ο πιο ευκολος χιονιας εβερ..μα να μην εχω καμια αγωνια..χαχαχα..βασικα θα εχω απο τεταρτη και μετα για τα σεναρια μου.Και επειδη μ αρεσει να παιζω με ποσοστα αυτη την στιγμη στον πλανο Α υποσεναριο 1 που ειναι η ολικη μεχρι 10 εκατοστα δινω 40% υποσεναριο 2 που ειναι η ολικη μεχρι 20  δινω 30% ...πλανο Β υποσεναριο 1 που ειναι η ολικη ιστορικη απο 20 εως 40 εκατοστα δινω 15% υποσεναριο 2 που ειναι η πολυ ιστορικη πανω απο 40 εκατοστα δινω 5%..και αφηνω κι ενα 5 για απλη χιονοπτωση με πασπαλα κι ενα 5 για κατι σπανιοτατο που συμβαινει μια στα 50 60 100 χρονια κτλ 

Οποίος βιάζεται σκοντάφτει Βαγγέλη .... ποτέ στην ιστορία δεν έκατσε χιονιάς πάνω από στρώσιμο η το πολύ 5 εκατοστά 5 μέρες πριν .... ποτέ όμως .... ούτε το 2001 ούτε το 88....!!!! Δυο το πολύ τρεις μέρες πριν και ΑΝ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Οποίος βιάζεται σκοντάφτει Βαγγέλη .... ποτέ στην ιστορία δεν έκατσε χιονιάς πάνω από στρώσιμο η το πολύ 5 εκατοστά 5 μέρες πριν .... ποτέ όμως .... ούτε το 2001 ούτε το 88....!!!! Δυο το πολύ τρεις μέρες πριν και ΑΝ

ποτε μη λες ποτε...μεχρι στιγμης ετσι παει ομως σωτο...😀..μονο ο τζιφος δεν το κανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα προτιμουσα βέβαια να το έβλεπα την Πέμπτη αυτό το τρέξιμο στις 96 ώρες και όχι στις 144 αλλά είναι ένα σημάδι και μόνο, πλεον ορατός ο κίνδυνος και για Τουρκία και μόνο αλλά παλιά μας τέχνη κόσκινο.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απλα ειμαστε στο πλανο Α και στο φτωχοτερο σεναριο των μεχρι 10 εκατοστων σαν σουμα απο τα μοντελα γιατι με τον παιο ειμαστε πιο πανω αλλα βαζω εναν μεσο ορο και το 40% γι αυτο το σεναριο πηγες στο 50 με τα πρωινα...υπαρχει και αλλο ενα 50 ομως σωτο που οπως λες πιο πανω τα καλα για εδω ειναι 2 με 3 μερες πριν οποτε..τα 10 εκατοστα που εχουμε τωρα ποσα μπορει να γινουν στις 2 και στις 3 μερες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μιλαμε για επικο ραν

ECM1-168.gif

Το οποίο όπως ξέρεις γείτονα είναι άκυρο στις ώρες που είναι..Δεν  υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξει. Πολύ κρίμα που το εμφάνισε τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπουμε τα πρώτα επικά ραν για προσήνεμα αλλά ακόμα και στις 48 ώρες να είμασταν θα μπορούσαν να αλλάξουν πολλά. Το πιο πιθανό είναι ότι θα δούμε κι άλλες αλλαγές που ίσως ευνοήσουν και πάλι αυτούς που σήμερα χάνουν σε υετό. Εύχομαι μόνο να μην έχουμε σταθερές μικροαλλαγές προς τα ανατολικά γιατί θα καταλήξουμε να χάσουμε τα πάντα όλοι.

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Το οποίο όπως ξέρεις γείτονα είναι άκυρο στις ώρες που είναι..Δεν  υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξει. Πολύ κρίμα που το εμφάνισε τώρα..

Φυσικα και θα το αλλαξει.Θα το ενισχυσει ωστε να φτασει το 25ποντο το Συνταγμα..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομιζω εδω που φτασαμε για μην εχουμε κ αλλες εκπτωσεις για βορεια πρεπει να σταματησει η μετατροπη του σκανδιναβικου σε γερμανικο που πιεζει το χαμηλο τοσο νοτια . κ μια μυτουλα αδριατικη για να γινουμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...