Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Δίκαιο εχεις σε αυτό..τέλος δεν ξαναγράφω.....αλλα να προσέχει πως μιλαει ο άλλος......δεν είναι σωστοί χαρακτηρισμοί αυτοί....ας εκφράζεται πιο ήρεμα...καλή συνέχεια 

Ζητω συγγνωμη. Αλλα πρεπει να κοψεις την γκρινια. Αλλο να λες "κατα τη γνωμη μου θα επικρατησει πιο νοτιο/ανατολικο/βορειο σεναριο", αλλο να μπαινεις και να γραφεις ωσαν αλλος γκουρου "Δε θα κανει τιποτα, ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑ". Εμενα το πρωινο Ευρωπαικο πχ μου δινει 25μμ με αρνητικες, αυτο εχω, αυτο σχολιαζω. Οταν δωσει 0 θα ειμαι ο πρωτος που θα το πω. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες δεν ξέρω πως εκληφθηκε ένα σχόλιο μου το πρωί, πάντως να ξέρετε ότι δεν περιείχε εμπάθεια προς κανέναν, και ότι σέβομαι τις απόψεις όλων. Από εκεί και πέρα, και εγώ την απόψη μου είπα. Αυτά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. 

6ρι συνεχίζει πολύ καλά! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν χρειαζεται να μπαινουμε σε κοντρες κ ειδικα να προσωποποιουνται γτ δημιουργουνται παρεξηγησεις.πολλες φορες αλλο εννοουμαι οταν γραγουμε κατι κ αλλο καταλαβαινουν οι υπολοιποι.αυτα ειναι τα ασχημα του γραπτου λογου. οποτε καλο ειναι να,αποφευγουμε χαρακτηρισμους κ να λεμε για τον,τοπο μας την γνωμη μας. απο κει κ περα αν θελουμε να σχολιασουμε κατι για καπου αλλου,μπορουμε να το κανουμε διχως να δημιουργουμαι εριδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Dimos είπε:

Βορεια Ελλάδα δεν ειναι η Θεσαλονικη και οι περιοχές σε ακτίνα 30 χλμ απο αυτήν. Όπως και ανατολικα προσηνεμα δεν ειναι μόνο η Αττική. Αυτή τη στιγμή οι περισσότερες περιοχές της Βορειας Ελλαδας έχουν μ.ο 15 με 20 mm χιονουετου.

ουτε β. ελλαδα ειναι η δ.μακ   κ     .κομματι της χαλκιδικης   κ η ηπειρος. το μεγαλυτερο κομματι της κ. μακ. ολη η ανατ μακε. κ η θρακη δεν εχει σχεδον τιποτα  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά θα χειροτερέψουν τα μοντέλα για Αττικη και γενικότερα για προσήνεμα. Δεν είναι δυνατόν να βγει το 6αρι. Ας  δώσει το 1/3 απο αυτά, με κλειστό καιρό και θερμοκρασίες κάτω ή πολύ κοντά στο μηδέν, και εγώ προσωπικά θα θεωρήσω οτι έρχεται κάτι πάρα πολύ καλό. Εστω το 1/3! Αλλα ΝΑ ΒΓΕΙ!!

Οχι πάλι τίποτα χαζομάρες στο τέλος και να περιμένουμε το Αιγαίο να φέρει 2-3 χαζομπουκες ανάμεσα σε διαστήματα ήλιου. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσοι έχουν κοιτάξει πόσα ενσεμπλ πηγαίνουν καρφί Τουρκία? Όσο λιγότεροα τόσο καλύτερα αυτή τη στιγμή! 

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Λογικά θα χειροτερέψουν τα μοντέλα για Αττικη και γενικότερα για προσήνεμα. Δεν είναι δυνατόν να βγει το 6αρι. Ας  δώσει το 1/3 απο αυτά, με κλειστό καιρό και θερμοκρασίες κάτω ή πολύ κοντά στο μηδέν, και εγώ προασωπικά θα θεωρήσω οτι έρχεται κάτι πάρα πολύ καλό. Εστω το 1/3! Αλλα ΝΑ ΒΓΕΙ!!

Οχι πάλι τίποτα χαζομάρες στο τέλος και να περιμένουμε το Αιγαίο να φέρει 2-3 χαζομπουκες ανάμεσα σε διαστήματα ήλιου. 

Με το -8 στα 850 και βα ρεύμα αρκεί για αξιοπρεπή χιονόπτωση τουλάχιστον από κέντρο και πάνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν θυμάμαι καλά μόνο στην Σοφία έδειχναν τα μοντέλα χιόνι στην Κέρκυρα σε παρόμοιες ώρες. Βέβαια μετά ακόμα και στο nowcast δεν έδιναν τπτ και τελικά είχαμε χιονόπτωση με ηλεκτρικά.

Πάντως κρατάω μικρό καλάθι γιατί η χιονόπτωση στην Κέρκυρα είναι εξαίρεση. 

3 χιονοστρώσεις είχαμε τα τελευταία 35 χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, menidi said:

Λογικά θα χειροτερέψουν τα μοντέλα για Αττικη και γενικότερα για προσήνεμα. Δεν είναι δυνατόν να βγει το 6αρι. Ας  δώσει το 1/3 απο αυτά, με κλειστό καιρό και θερμοκρασίες κάτω ή πολύ κοντά στο μηδέν, και εγώ προσωπικά θα θεωρήσω οτι έρχεται κάτι πάρα πολύ καλό. Εστω το 1/3! Αλλα ΝΑ ΒΓΕΙ!!

Οχι πάλι τίποτα χαζομάρες στο τέλος και να περιμένουμε το Αιγαίο να φέρει 2-3 χαζομπουκες ανάμεσα σε διαστήματα ήλιου. 

Προσωπικά βλέπω για Αττική κάτι το αξιοπρεπές αλλά όχι κάτι το ιστορικό...η Εύβοια πάντως θα έχει τον πρώτο λόγο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Προσωπικά βλέπω για Αττική κάτι το αξιοπρεπές αλλά όχι κάτι το ιστορικό...η Εύβοια πάντως θα έχει τον πρώτο λόγο!!!

Εγώ πιστεύω οτι θα έχουμε ιστορικό αλλά φοβάμαι πραγματικά να το παραδεχθώ για να μην πέσω στα πατώματα μετά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Μαγνητης χιονουετου η Ευβοια.

η ευβοια ειναι φατσα φορα στην θαλασσα παντα περνει τηβ μεριδα του λεοντος.οπως κ το πηλιο.απλα δεν μπορουν να κρατησουν τα χιονια κ για,αυτο το λογο.αλλα σε ποσοτητες ειναι φοβερη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, menidi said:

Λογικά θα χειροτερέψουν τα μοντέλα για Αττικη και γενικότερα για προσήνεμα. Δεν είναι δυνατόν να βγει το 6αρι. Ας  δώσει το 1/3 απο αυτά, με κλειστό καιρό και θερμοκρασίες κάτω ή πολύ κοντά στο μηδέν, και εγώ προσωπικά θα θεωρήσω οτι έρχεται κάτι πάρα πολύ καλό. Εστω το 1/3! Αλλα ΝΑ ΒΓΕΙ!!

Οχι πάλι τίποτα χαζομάρες στο τέλος και να περιμένουμε το Αιγαίο να φέρει 2-3 χαζομπουκες ανάμεσα σε διαστήματα ήλιου. 

Θα παει ενα κλικ ανατολικα Θαναση και την Πεμπτη 2 κλικ δυτικα και γιναμε...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

η ευβοια ειναι φατσα φορα στην θαλασσα παντα περνει τηβ μεριδα του λεοντος.οπως κ το πηλιο.απλα δεν μπορουν να κρατησουν τα χιονια κ για,αυτο το λογο.αλλα σε ποσοτητες ειναι φοβερη.

Το χω σκεφτεί πολλές φορές,τι χιόνι θα βάζαν αυτά τα βουνά αν ήταν 2000μ και πάνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μην παρεξηγηθώ ξέρω ότι δεν πρόκειται να βγει... Αλλά επειδή σαρανταρισα και μυαλό δεν έβαλα και μόνο η εικόνα αυτή μου δίνει την ελπίδα ότι θα το δω να πέφτει!!! 

Screenshot_20210209_152417.jpg

Screenshot_20210209_152347.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

ουτε β. ελλαδα ειναι η δ.μακ   κ     .κομματι της χαλκιδικης   κ η ηπειρος. το μεγαλυτερο κομματι της κ. μακ. ολη η ανατ μακε. κ η θρακη δεν εχει σχεδον τιποτα  

Πώς μας πετσοκόψες έτσι εδω στη δυτική Μακεδονία 😂😂😂..παρά απο τη πλάκα .δικιό έχεις πάντως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, xionia polla είπε:

Το χω σκεφτεί πολλές φορές,τι χιόνι θα βάζαν αυτά τα βουνά αν ήταν 2000μ και πάνω....

Δε χρειαζεται να το φανταστεις . Αν ειχε βουνο με 2500 μετρα υψομετρο τα χιονια δε θα ελιωναν ποτε το καλοκαιρι. Η διρφυς κραταει πολλες φορες χιονι μεχρι τον Ιουνη στα 1500-1700 . Ομως το περισσοτερο χιονι πεφτει στα 600-1300 , οπου σχεδον καθε χρονο μπαινουν πολλα μετρα χιονιου.  Δε νομιζω οτι υπαρχει περιοχη που να βαζει περισσοτερο χιονι τον χειμωνα , υπο προυποθεσεις μονο το Πηλιο και η ορεινη Κρητη. Η πινδος παραδοσιακα εχει περισσοτερα χιονια Οκτωβρη-Νοεμβρη και λιγοτερα χιονια το καταχειμωνο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Τι να βγάλε ο ευρωπαιος το μεσημέρι αραγε χαχα

Τι δεν θα έδινα να μάθουμε. Χαχαχαχσ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...