Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάγραμμα GFS 06Ζ για την περιοχή της Χαλκίδας.

Ακόμη και με αυτό το διάγραμμα εγώ ακόμη δεν πιστεύω τίποτα διότι γνωρίζω πως υπάρχουν τρόποι ακόμη να χαλάσει.

Οπότε υπομονή και συγκρατημένη αισιοδοξία.

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://www.meteociel.fr/modeles/icon-eu.php?map=530 

τρεχει και το 9αρι του icon (για συγκεκριμένες ΄χωρες ) στο meteociel  

για όσους θέλουν extra modeling  🤯

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, DIMITRIS said:

Διάγραμμα GFS 06Ζ για την περιοχή της Χαλκίδας.

Ακόμη και με υατό το διάγραμμα εγώ ακόμη δεν πιστεύω τίποτα διότι γνωρίζω πως υπάρχουν τρόποι ακόμη να χαλάσει.

Οπότε υπομονή και συγκρατημένη αισιοδοξία.

Diagramme GEFS

Ανετα το κανει -5, τα εχουμε ξαναδει αυτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Διάγραμμα GFS 06Ζ για την περιοχή της Χαλκίδας.

Ακόμη και με υατό το διάγραμμα εγώ ακόμη δεν πιστεύω τίποτα διότι γνωρίζω πως υπάρχουν τρόποι ακόμη να χαλάσει.

Οπότε υπομονή και συγκρατημένη αισιοδοξία.

Diagramme GEFS

Θετικη ενεργεια φιλε..κι αν χαλασει χαλασε και μεις απο μια κλωστη κρεμομαστε ,..σ ευχομαι το καλυτερο μακαρι να βγει και η 2 φαση εχει τεταρτη πεμπτη γιατι θα ναι δυνατη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Το βασικοτερο ειναι οτι θα εχουμε βαρβατο ωραιο ΒΒΑ-ΒΑ σε ολα τα στρωματα, το οποιο ηταν σε ελλειψη φετος.. Και νομιζω ολη η γραμμη μας και η Αττικη και ο Βολος κατι κανει αυτον τον ανεμο. 

 

Με ΒΑ στην επιφάνεια ο Βόλος δεν κάνει τίποτα πάντως, ούτε καν κρύο δεν έχει :P. Στα άλλα στρώματα δεν ξέρω όμως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

αυτη τη στιγμη ο βολος παιζει μεταξυ τιποτα-πασπαλας και θαψιματος....ολα τελευταια στιγμη θα φανουν...αν και ο βολος ειναι πρωταθλητης στις μουφες οποτε τουλαχιστον ειμαστε προετοιμασμενοι αχαχαχ

Δεν υπάρχει ενδιάμεσο εδώ. Ή 20-30 πόντους και πάνω ή τίποτα, ούτε εφημερίδα 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Μακαρι το αγαπημενο μου μοντελο να ξεφτιλιστει. Ας ειναι αυτη η μοναδικη φορα που θα βγει λαθος. Προλαβαινει παντως να αλλαξει,ας κανει την αρχη στο 12αρι με το χαμηλο βορειοτερα. Αλλαγες θα υπαρχουν και σημερα και αυριο παντως αφου ακομα υπαρχουν δεδομενα των πραγματικων συνθηκων οπως πχ το χαμηλο 985 ανοιχτα της ισπανιας,τα οποια επηρεαζουν την εξελιξη των πραγματων.

 

Παμε γερα για το 12αρι της μακεδονιας

Εύκολα μπορεί ν αλλαξει εχει αρκετα καλα ανσαμπλ παντως .ήδη αλλαξε σε σχέση με τα πρωινά...Τώρα έμεινε να συνεχίζει  και να μη κανει πισωγύρισμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Stelios είπε:

Παιδιά μέχρι εκεί ανανεώνει . Τώρα τα υπόλοιπα στα 12ζ

Ωρε μείναμε με το π..... Στο χερι😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Χάλασε για μας κάτι !;;;!

Οχι.εσυ γιατι αγχωνεσαι?χαχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Με ΒΑ στην επιφάνεια ο Βόλος δεν κάνει τίποτα πάντως, ούτε καν κρύο δεν έχει :P. Στα άλλα στρώματα δεν ξέρω όμως..

στα ανωτερα θες ανατολικη συνιστωσα για να εχει υγρασια και επομενως υετο......πρεπει να βρουμε στοιχεια για το πως εριξε τοσο χιονι το 91 βολο με τετοια διαταξη γιατι φαινεται να ειχε βορειοανατολικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που με ανησυχεί για Αττική είναι οτι αυτή την αλλαγή την έκανε νωρίς και έχει ακόμα πολλές πιθανότητες να το πάρει τελείως πίσω! (Το χουμε ζήσει τόσες φορές πια)

Το ιδανικό σενάριο για μένα είναι το αρχικό χαμηλό να βγει πιο βόρεια να πάρει η Σαλονικα ένα γεμάτο 20ποντο και σε δεύτερη φάση από δευτέρα να το γυρίσει σε προσήνεμο και να μας βάλει και εμάς ενα 20ποντο στο Σύνταγμα. Πανελλαδικός χιονιάς μέσα σε 5 μέρες να πάρουμε όλοι!! Μπορούμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, mrpaco είπε:

Το μόνο που με ανησυχεί για Αττική είναι οτι αυτή την αλλαγή την έκανε νωρίς και έχει ακόμα πολλές πιθανότητες να το πάρει τελείως πίσω! (Το χουμε ζήσει τόσες φορές πια)

Το ιδανικό σενάριο για μένα είναι το αρχικό χαμηλό να βγει πιο βόρεια να πάρει η Σαλονικα ένα γεμάτο 20ποντο και σε δεύτερη φάση από δευτέρα να το γυρίσει σε προσήνεμο και να μας βάλει και εμάς ενα 20ποντο στο Σύνταγμα. Πανελλαδικός χιονιάς μέσα σε 5 μέρες να πάρουμε όλοι!! Μπορούμε!

Και είναι πανελλαδικος αυτός, ετσι όπως το περιγράφεις;😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 5 πόντους παγωμένο χιόνι αυτή την φορά και στο δρόμο χαρούμενος θα είμαι. Αυτός ο ΒΑ εφιάλτης για εμάς.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Και είναι πανελλαδικος αυτός, ετσι όπως το περιγράφεις;😄

Πρεπει να γράψω έκθεση για να το περιγράψω ακριβώς αλλα ναι γίνεται δε γίνεται; (Εστίασα στις 2 μεγάλες πόλεις αλλά εννοώ με την κίνηση σε 5 μέρες να γίνει στο σύνολο πανελλαδικός)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MeteoTirnavos είπε:

Με 5 πόντους παγωμένο χιόνι αυτή την φορά και στο δρόμο χαρούμενος θα είμαι. Αυτός ο ΒΑ εφιάλτης για εμάς.

Mεγάλη αλήθεια..αν δεν κάνει σωστή κίνηση για εμάς το χαμηλό δεν περιμένω ούτε εγώ τίποτα..και ας είμαι πιο δυτικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντώνη ποτέ δεν κοιματε η μαύρη γάτα...το πάμε το πρωί.υπαρχουβ και κινητά...όλα τα βλέπω είμαστε κοντά στον πλαν Β σενάριο 1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

στα ανωτερα θες ανατολικη συνιστωσα για να εχει υγρασια και επομενως υετο......πρεπει να βρουμε στοιχεια για το πως εριξε τοσο χιονι το 91 βολο με τετοια διαταξη γιατι φαινεται να ειχε βορειοανατολικο

Για τώρα όπως το δείχνει πάντως είναι δυτικός στα 700, Α-ΒΑ στα 850 και Β-ΒΑ στην επιφάνεια. Δεν ξέρω πραγματικά 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Αντώνη ποτέ δεν κοιματε η μαύρη γάτα...το πάμε το πρωί.υπαρχουβ και κινητά...όλα τα βλέπω είμαστε κοντά στον πλαν Β σενάριο 1

Για κάνε  μια υπενθύμιση.. 

Ο παιος πήγε ξεκάθαρα προς Το αικον κ το γαλλικό.. Vamossss

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωρε Γιαννηδες...τα χιλιοστα χιονουετου που δινουν για τον Βολο τα εχετε δει?κ σας ενοχλει σε ποιο υψος θα εχει βδ και βα ανεμο?κατανοητες οι τοπικοτητες της καθε περιοχης,αλλα εδω σας δινει χιονοθυελλα ουσιατικα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Αντώνη ποτέ δεν κοιματε η μαύρη γάτα...το πάμε το πρωί.υπαρχουβ και κινητά...όλα τα βλέπω είμαστε κοντά στον πλαν Β σενάριο 1

Δε θα βγαινε καλυτερο το ευρωπαικο;;; απλά δε ξερω αν είναι προάγγελος του 12 αριου η ακυρο αλλαζει ευκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, fufutos είπε:

Ωρε Γιαννηδες...τα χιλιοστα χιονουετου που δινουν για τον Βολο τα εχετε δει?κ σας ενοχλει σε ποιο υψος θα εχει βδ και βα ανεμο?κατανοητες οι τοπικοτητες της καθε περιοχης,αλλα εδω σας δινει χιονοθυελλα ουσιατικα!

Άσε τι δείχνει, και στον Λέανδρο έδειχνε. Ακριβώς αυτές οι τοπικότητες έχουν σημασία και δεν τις πιάνουν τα παγκόσμια μοντέλα. Αν έχει ανατολικό εδώ κόβει το Πήλιο όλο τον υετό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κινεζος. Υπεροχος. Οσο υπαρχει εστω κι ενα μοντελο,θα συνεχισουμε να παλευουμε για το χαμηλο στο κεντρικο αιγαιο ωστε να παρουμε το μεγιστο δυνατο οι αδικημενοι απο τα τελευταια τρεξιματα. Κι ας ειναι κι απο τη ζιμπαμπουε το μοντελο που το δειχνει

cma-0-120.png.a9c40b74e32fa883dc40b35754ce8e95.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, isnow είπε:

Mεγάλη αλήθεια..αν δεν κάνει σωστή κίνηση για εμάς το χαμηλό δεν περιμένω ούτε εγώ τίποτα..και ας είμαι πιο δυτικά

Εσύ μην αγχώνεσαι για αερα εμας εδω στα δυτικα ηπειρωτικα δε μας κόβει κανένας άνεμος υετο αρκει να χουμε χαμηλο καλο δυτικα ιονιο....το 2012 με βορειονατολικου και ανατολικούς πήρες ότι πήρες 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...