Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαπλωσα αλλα δεν..Να κοιμηθεις δε μπορεις,να φας δε μπορεις,να jumping δε μπορεις..Αντε στρωστο παντου γιατι οντως η θα πεθανω απο πεινα η θα βγαλω κερατα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Santa snow said:

Λοιπον προτεινω να πατε να δειτε ολοι το 18αρι παραλληλο του τζιφου. Και μετα δειτε και το UKMO

χαχαχαχαχααχ

Θα λιωσει τα χιονια για να ξαναριξει πιο πολλα μετα...θεικο..αααχαχαχα...να σαι καλα δεν το ειχα δει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Barney-sal είπε:

Από αύριο θα μπούνε στην πρίζα..πάντως αν δεν μας πλακώσει αντικυκλωνας θα έχουμε ευκαιρία για σβήσιμο..

καλά το παράλληλο μάλλον είναι σε παράλληλο σύμπαν γενικότερα. έχει και συνέχεια περίμενε

gfs-0-198.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Να μας προσγειώσω τους νότιους όμως οτι οι Τ είναι οριακές, οριακότατες. πφφφ

Να σε απογειωσω λοιπον εγω και κοιτα τις ωρες.

126-526GR.gif

126-7GR.gif

126-779GR (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν τα μετρησεις οπως το 2001 μπορει..θα το δουμε αυτο στο περας της κακοκαιριας και απο τις φωτο που λογικα θα μας στειλεις..απο ποια περιοχη θα μας στελνεις τις χιονισμενες αναφορες σου?

Δυτική Θεσσαλονίκη. Αλλά θα προσπαθήσω να βρω υλικό από ανταποκριτή....😂😂😂. Μάνα με smartphone...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

καλά το παράλληλο μάλλον είναι σε παράλληλο σύμπαν γενικότερα. έχει και συνέχεια περίμενε

gfs-0-198.png?18

Τίποτα το κάνει για να μας διασκεδάσει αυτές τις ώρες της αναμονής χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας με διορθωσει καποιος αλλα στις 19 βγάζει χαμηλο Ιονιο και νομιζω καταλαβαινετε τι σημαινει με το  ψυχος που προυπαρχει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Λοιπον προτεινω να πατε να δειτε ολοι το 18αρι παραλληλο του τζιφου. Και μετα δειτε και το UKMO

Ε ρε και να βγει

Στο καπακι νεα κατεβασια βγαζει

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για να υπάρχουν προϋποθέσεις εμφάνισης φαινομένου lake effect νομίζω πρέπει να υπάρχει διαφορά θερμοκρασίας μεταξύ επιφάνειας θαλάσσης και ατμόσφαιρας στα 850hPa τουλάχιστον 23 βαθμών Κελσίου ,,,, λογικά από το απόγευμα της Δευτέρας θα πληρείται αυτή η προϋπόθεση ,,,, θα πρέπει βέβαια να υπάρξουν παράλληλα και οι αναγκαίες συγκλίσεις στην περιοχή ,,,,, το lake effect δύναται να ενσχύσει τα φαινόμενα ,,, όχι να τα δημιουργήσει ,,,

Επεξεργάστηκε από SNOW ADDICTION
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, SNOW ADDICTION said:

για να υπάρχουν προϋποθέσεις εμφάνισης φαινομένου lake effect νομίζω πρέπει να υπάρχει διαφορά θερμοκρασίας μεταξύ επιφάνειας θαλάσσης και ατμόσφαιρας στα 850hPa τουλάχιστον 23 βαθμών Κελσίου ,,,, λογι\κά από το απόγευμα της Δευτέρας θα πληρείται αυτή η προϋπόθεση ,,,, θα πρέπει βέβαια να υπάρξουν παράλληλα και οι αναγκαίες συγκλίσεις στην περιοχή ,,,,, το lake effect δύναται να ενσχύσει τα φαινόμενα ,,, όχι να τα δημιουργήσει ,,,

σωστοτατος - οι συγκλισεις ειναι το κλειδι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Να σε απογειωσω λοιπον εγω και κοιτα τις ωρες.

126-526GR.gif

126-7GR.gif

126-779GR (1).gif

μακάρι μακάρι αλλά τα ENS του τζίφου δε με ρίχνουν κάτω από 1 βαθμό στον Μ.Ο

https://www.wetterzentrale.de/en/show_diagrams.php?geoid=52597&model=gfs&var=5&run=18&lid=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θα πω πάντως ότι αν είχαμε μόνο προσήνεμο θα ξεροσταλιαζαμε ήδη για το χαμηλό στις 19 ..χαχα καλό βράδυ σε όλους ας κρατήσουμε δυνάμεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους ο Φεβρουάριος μετά από 5 χρονια απραξίας, μάλλον θα τιμήσει τα παντελόνια που φορά έστω και στο 2ο μισό του 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Spartan said:

Ε ρε και να βγει

Στο καπακι νεα καταβασια βγαζει

το θποστηριζει και ο Παιος ακριβως αυτο,στις 20 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το παραλληλο μου ριχνει στις 18, 19 αλλο ενα 50 ποντο χαχα...λοιπόν πέρα από τη πλακα εμεις το φέραμε...Πάμε να το φέρουμε στα αδέρφια στη πατρίδα...Πάμε Αθηναίοι μην αγχώνεστε ειμαστε ολοι μαζι σας και μ ε την ευβοια ...αλλωστε εδω μεσα εχω γνωρισει ακομα και απο το ιντερνετ πολλα φοβερα παιδια ....καλο βραδυ ..και τα ανσαμπλ βελτιωθηκαν για αττικη ευβοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, gthomasandros said:

χαμογελατε ρε μαγκες...

Αποτέλεσμα εικόνας για ζιακοπουλοσ καιροσ

για μένα οι 2 μεγαλύτεροι μετεωρολόγοι στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...