Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το κύριο του ευρωπαικου μας χιονιζει από το βραδυ της Κυριακης μέχρι το βραδυ της Τριτης με κατα περιοδους εντονες χιονοπτωσεις...και μετα ξυπνήσαμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Αν ήταν λίγο δυτικότερα ο παιος στις 144-168 μάλλον θα χιόνιζε μέχρι και την Μαγνησία-Φθιώτιδα καλά...

 

Γενικά πάντως θετικα τα 12αρια. Βέβαια σχεδόν σίγουρα θα έχουμε πάλι αλλαγές αύριο και την Πέμπτη. Ελπίζω όχι αρνητικές... 

Για πριν τις 144-168 τι λέει για εδώ; (τα γνωστά 0μ, παραλία, στην πόρτα μου 😛)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Ας μείνει εκεί το χαμηλό αφού σας βολεύει όλους μην είστε πλεονέκτες να δούμε και εμείς καμία νιφαδα.

Και ο Ευρωπαιος και ο τζιφος χιονιζουν φίλε μου, όλα θα πάνε καλά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Πάμε για καταστάσεις Αριάδνης μου φαίνεται στον κάμπο, δεν είναι μόνο οι ποσότητες χιονιού 20cm αλλά και τα -10 με -12 πάμε για ολικούς παγετούς και άντε μετά να σηκωθεί το χιόνι.

Και δεν έχει κάνει αποκοπή ακόμα..εννοώ εικονικά..αν φάμε όλοι μέχρι τα νότια το πιάτο μας και μετά την κόψει και γυρίσει πάνω μας..εκει να δεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Ας μείνει εκεί το χαμηλό αφού σας βολεύει όλους μην είστε πλεονέκτες να δούμε και εμείς καμία νιφαδα.

Θα, δεις κερκυραιε😉😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MeteoTirnavos είπε:

Πάμε για καταστάσεις Αριάδνης μου φαίνεται στον κάμπο, δεν είναι μόνο οι ποσότητες χιονιού 20cm αλλά και τα -10 με -12 πάμε για ολικούς παγετούς και άντε μετά να σηκωθεί το χιόνι.

accprecip_20210209_12_126.thumb.jpg.680960cb3355fe829e9d4b859779fdd5.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Στις 192 βγαζει υετο ο ευρωαπιος για νυφιτσα ;;;

Αντουαν αν μπορείς δες στα  ensembles αν παίζει σε κάποια αποκοπη πλιζ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εάν βγουν αυτα που δινουν τζιφος και ευρωπαικο για εδω, και με την διαρκεια που δειχνουν, θα μιλουσαμε για νεο 2002 αλλα φοβαμαι πολυ οτι θα χαλασει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξερω τι θα κανει τελικα αλλα μιλαμε για ενα πανελλαδικο τερας.Απο δευτερα ξημερωματα αττικη και ευβοια στο -36 ως -39 και ατελειωτο sea effect.Η αποτυπωση του χιονιου ειναι λιγη σε σχεση με αυτο.που πραγματικα θα εκανε.Κανε οτι θες ρε....

IMG_20210209_204841.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι κάνεις ρε ευρωπαιεεεε, θα μας τρελάνεις βραδιατικο.. πωωω 2 μέρες ακόμα κάθε τρέξιμο θα είναι μαρτυριο και έρχεται και 3ο κυμα καπάκι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλό ότι χιονιζομαστε όλοι μας..Αλλα βλέπω να γίνεται ιστορικός ο χιονιάς στην Αττική,στην Εύβοια κλπ... Τη δίνει ρε παιδιά σε εσάς εκεί κάτω;;;😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12Ζ και 0Ζ. Τεραστια περιθωρια βελτιωσηs. Λιγο πιο ΒΔ θελουμε το χαμηλο. Αν ,δε, παιξει σεναριο αποκοπηs οπωs σιγοψυθιρισε ο Παιοs, τοτε παμε σε αλλα καλουδια

Screenshot_2021-02-09 Model charts for Kentriki Makedonia (Temperature) ECMWF IFS HRES (10 days)(2).png

Screenshot_2021-02-09 Model charts for Kentriki Makedonia (Temperature) ECMWF IFS HRES (10 days).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και επειδη όπως είπα πριν άρχισε να αχνοφαίνεται αυτό το σενάριο πάρτε αποκοπή από Ναύτη προς το παρόν 

navgem-0-120.png?09-19

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Για πριν τις 144-168 τι λέει για εδώ; (τα γνωστά 0μ, παραλία, στην πόρτα μου 😛)

Τα ίδια με χθες πανω-κατω νομίζω. Εξαιρετικός συνδυασμός υετού-θερμοκρασιών την Κυριακή. Αλλά επειδή μιλάμε για τον Βόλο έχω κάποιες επιφυλάξεις για τους ανέμους χαχαχα. Γι'αυτό θα έλεγα ότι ο Βόλος παίζει από τον σπαστο καιρό και ανατολικό έως και 30ποντο. 

 

Βέβαια, επειδή τα τελευταία χρόνια αν έχει φάει μουφες ο Βόλος, το πιο πιθανό σενάριο είναι το "2.8 βαθμοί και συννεφιά, για να δουμε ποτέ θα αρχίσουν τα φαινόμενα" 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαστε σε καλύτερο δρόμο από τα πρωινά,αλλά έχουμε ακόμα να διανύσουμε μέχρι το σωστό και επιθυμητό αποτέλεσμα. Υπάρχει ο οδηγός τι θέλουμε και πρέπει να γίνει στα επόμενα για να πανηγυρίσουμε

gens-4-1-114.png

gens-4-1-120.png

gens-4-1-126.png

gens-4-0-114.png

gens-4-0-120.png

gens-4-0-126.png

gens-4-2-114.png

gens-4-2-120.png

gens-4-2-126.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...