Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Να σε διορθώσω μόνο στο ότι εφόσον θα έχει βανατολικο δεν θα έχει και αξιόλογο υετο....συνεπώς με το γύρισμα του ανέμου πιθανότατα να δούμε και κάποια αύξηση στην ενταση

Ναι ναι, εννοούσα ότι ο όποιος υετός υπάρχει πριν θα είναι με θετικές έτσι και αλλιώς. Και το meteovolos πάντως λέει για Βόλο το απόγευμα της Κυριακής μέσα στην πόλη ενώ τα στοιχεία δεν συμφωνούν για το ύψος του χιονιού..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μην απαντω στον καθενα ξεχωριστα...Το γραφω εδω και συγχωρεστε με..Ποτε μα ποτε δεν εχω δωσει δικαιωμα εδω μεσα και ουτε προκειται..Εαν καποιος εχει δειξει ενωτικο χαρακτηρα αυτος ειμαι εγω...

Εγω ανεβαζα φωτο προσφατα οταν το στρωνε στη Σαλονικα..Εγω υμνω την Εδεσσα καθε φορα που ο βασιλης δινει αναφορες απο κει..Εγω υμνω τα Τζουμερκα και δινω συνεχεις αναφορες απο κει...

Το ποιος ειμαι το ξερουν ολοι και αποτυπωνεται πληρως απο τα γραφομενα μου..Εβρισα πριν αυτους τους 2-3..Δεν το παιρνω πισω και το εννοω πληρως...

Εδω μεσα ειναι φορουμ και ο καιρος ειναι το μονο κριτηριο συμφωνιας η διαφωνιας...Αλλοι προσπαθουν να το μετατρεψουν σε γηπεδο..Απο μενα δεν θα δωθει συνεχεια,οχι τωρα τουλαχιστον σεβομενος πληρως τα υπολοιπα μελη..Αλλα θερμη παρακληση οι διαχειριστες να βρουν και να παραμερισουν αυτους που πρεπει..

Το φορουμ πρεπει να μεινει καθαρο και υγειες και να εκπεμπει υγεια σε ολους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο beach snow που είναι γενικά συγκρατημένος χθες τον έπιασε μια υπέρμετρη αισιοδοξία και είπε για μεγάλες καταστάσεις. Εγώ αυτό κρατάω, γιατί τον ξέρω ποτέ δεν θα έλεγε τέτοια πράγματα από τόσο νωρίς. Και δεν φάνηκε και επιφυλακτικός.

Ίσως βλέπει κάτι που δε βλέπουμε 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν έχει διάθεση καποιο παιδί να μου στείλει σε πμ τι έγινε και χάλασε η τόσο ωραια ατμόσφαιρα εδώ. Θερμή παράκληση. 2 λέξεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ο βανατολικος είναι μουφα αλλά μην υποτιμάς τον βοριά ,ειδικά τώρα που δεν υπάρχει κανένα προβλήμα με τις θερμοκρασίες.....βέβαια μην υποτιμάμε και την μουφοτητα του βολου 😂

Δεν υποτιμάω τον βοριά απλά αυτό που λέω είναι το πόσος υετός θα έχει περισσέψει μέχρι να μπει ο Β-ΒΔ. Μακάρι να μπει απ' πιο νωρίς, 2-3 το μεσημέρι ας πούμε και όχι αργά το απόγευμα προς βράδυ. Αυτό είναι που θα κοιτάμε στο nowcast πλέον. Από Τ είμαστε μια χαρά, μόλις φύγει ο BΑ γίναμε 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ναι ναι, εννοούσα ότι ο όποιος υετός υπάρχει πριν θα είναι με θετικές έτσι και αλλιώς. Και το meteovolos πάντως λέει για Βόλο το απόγευμα της Κυριακής μέσα στην πόλη ενώ τα στοιχεία δεν συμφωνούν για το ύψος του χιονιού..

Ναι και ο Σταύρος μου είπε να κατέβω Βόλο γιατί λέει και δευτερα και να μην ρίξει θα ρίξει μετά(βέβαια λίγο μετέωρο και αυτό )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλημέρα ξανά σε όλα τα παιδιά! Είναι από τις ελάχιστες φορές που θυμάμαι τα τελευταία χρόνια, να βγαίνει το πρωί ο Αρνιακός και να μοιράζει 20αποντα και 30ποντα για την Αττική...

Είμαστε σε τέλειο δρόμο και οι μέρες όσο πάει λιγοστεύουν... Ας μην γελιόμαστε... Σε τόσο μεγάλες διαταραχές δεν υπάρχει κάποια σταθερότητα...  Θα έχουμε πίσω-μπρος συνεχώς... Το θέμα είναι να δούμε το ζουμί του. Την ουσία!

Στεκόμαστε μπροστά σε ένα τέρας και εμείς το κοιτάμε να δούμε αν είναι 3 ή 4 μέτρα... Δεν κοιτάμε το τέρας αλλά το ύψος του... Ότι εκπτώσεις και αν έχουν κάνει τα μοντέλα σε κάποια ραν δεν χαλάνε ( σχεδόν ) καθόλου τη κατάσταση στην Αττική... Έχουμε και πολλούς άλλους παράγοντες που επηρεάζουν το χιόνι εδώ...

Προχωράμε λοιπόν και από αύριο κλειδώνουμε έναν από τους καλύτερους χιονιάδες για την Αττική και το λεκανοπέδιο τα τελευταία χρόνια...  

Θα χαρούμε πολύ να δούμε βελτιώσεις στα επόμενα ραν κυρίως από τον παίο αλλά και να μην δούμε και να δούμε μια σταθερότητα θα είμαστε εξίσου χαρούμενοι στο τέλος...

Όσο για τις αποχωρήσεις από το φόρουμ και τα λοιπά , δε το συζητώ... Είναι κρίμα να χαλάσει μια τέτοια παρέα σαν αυτή.... Όποιος δεν θέλει να είναι σωστός απλά μπορεί να αποχωρίσει....

Έχουμε δείξει πόσο πολιτισμένο foroum είμαστε και δεν θα χαλάσουμε την καρδιά μας και την εικόνα μας για 5 - 10 cm.... Αυτά είχα να πω... και πάλι καλημέρα σας και ας κοιτάξουμε (αρχικά οι ΚΒ και έπειτα από Δευτέρα απόγευμα -Τρίτη - Τετάρτη εμείς οι προσήνεμοι ) να χαρούμε αυτό που έρχεται  !    

ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΛΕΟΝ !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

@sakis13

Επειδή διάβασα το μήνυμα σου. Θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη εκ μέρους του συναδέλφου δασκάλου που κάποια γαϊδούρια  δεν κατάφερε εκτός από το να τους δώσει γνώσεις δεν τους έμαθε να σέβονται τον διπλανό τους.  

Και δεν είμαι ο μόνος. Αυτό το μήνυμα μπορεί να σημαίνει την διαγραφή από το φόρουμ. Αλλά επειδή εγώ περπατάω με το κεφάλι ψηλά δεν κρύβομαι και το λέω. Και μπράβο Σάκη που το είπες. Μετά τη κακοκαιρία σκέφτομαι να φύγω από το φόρουμ. Όχι γιατι δεν μου αρέσει ο χώρος, ίσα ίσα σχεδόν όλους από τον Βαγγέλη και τον sabbak μέχρι τον Μιχαήλ και τον Γιώργο σας νιώθω σαν παρέα μου. Όμως επειδή η κατάσταση ξεφεύγει νομίζω όπως έφυγε και ο Ηλιουπολίτης έτσι θα φύγουν και άλλοι. 

Σχετικά με το τρέξιμο του παιου μας δίνει ιστορικό χιόνι εδώ. 

Ρε σι εδω ειμαι ξανα ανοιξα . Δεν θα παρατησω κατι που αγαπώ, δηλαδή την ενασχοληση μου αυτη, γιατι ξεφευγουν καποιοι που τους λειπει λιγη ενσυναίσθηση.

Ελπιζω και πιστευω πως οι διαχειριστές κάνουν προσπαθεια για ολους.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω να αλλάξει άρδην το κύριο του τζίφου για Αθήνα στα επόμενα γιατί προσωπικά έχω ξενερώσει με αυτά που βλέπω συγκριτικά πάντα με αυτά που έβλεπα στο χθεσινό 18άρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σακη την επομενη φορα δεν θα εχει προειδοποιηση αλλα κατευθειαν μπαν.

Και τωρα φιλε να με μπαναρεις..Δεν υπαρχει θεμα αλιμονο..Απλα πες στα παλικαρια απο τα βορεια να λειτουργουν αναλογως και να μην μεροληπτουν...Καλα κανεις...Φιλοι φιλοι αλλα εδω ειναι φορουμ...Ξεφυγα και εχω ευθυνη...Αλλα ετσι εκρινα και δεν το παιρνω πισω..Ειλικρινα,αδερφε εαν πρεπει να μπαναριστω,δωσε πονο ρε,μη μασας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, yiannis_volos said:

Ναι ναι, απλά λέω ότι όπως και τότε είχαμε προσδοκίες και δεν έγινε τίποτα έτσι και τώρα δεν θα γίνει. Και τότε με τον Λέανδρο οι προσδοκίες είχαν βάση αλλά τώρα όχι, λόγω του ΒΑ. Πιστεύω ότι θα χιονίσει, θα γυρίσει σε κάποια φάση ο άνεμος απλά σχεδόν όλος ο υετός θα έχει πάει τζάμπα. Γενικά η αίσθηση μου είναι ότι το απόγευμα - βράδυ Κυριακής θα γυρίσει αλλά ο υετός θα είναι προς τη δύση του πλέον. Το peak του υετού θα φύγει με θετικές..

Να ξερεις ειμαι κομοτηνη και το μυαλο μου ειναι στη Βολαρα ας κοψει υετο απο την Κομοτηνη κ κυριως Τ να τις δωσει στο Βολο ρε συ, τοσο και καιει. Γιατι ο Βολος με χιονι ειναι λατρεια τεραστια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν υποτιμάω τον βοριά απλά αυτό που λέω είναι το πόσος υετός θα έχει περισσέψει μέχρι να μπει ο Β-ΒΔ. Μακάρι να μπει απ' πιο νωρίς, 2-3 το μεσημέρι ας πούμε και όχι αργά το απόγευμα προς βράδυ. Αυτό είναι που θα κοιτάμε στο nowcast πλέον. Από Τ είμαστε μια χαρά, μόλις φύγει ο BΑ γίναμε 😛

Απλά χαμήλωσε λίγο τα στάνταρ σου με τα πενταποντα τους δρόμους και τις πόρτες 😂 βάλε στόχο μια πέτσα και ασπρισπα φυτών να ναι πιο εφικτός για τον βολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρεεεεεεε πάτε καλά;;;;;;;;;;

Για ηρεμήσετε όλοι σας. Αντί να απολαμβάνουμε όλοι αυτό που έρχεται κάθεστε και μαλώνετε και βρίσκεστε;;;; Είμαστε σοβαροι;;;;; Γιατί κάποιο ντε και καλά πρέπει να το κάνετε μπου@@@@@λο εδώ μέσα πάλι? Εκτός και αν, ζητάω συγνώμη εάν κάνω λάθος, κάποιοι έχετε μπει εδώ μέσα με σκοπό να δημιουργήσετε εντάσεις και διχόνοια. Σορρυ για το off topic αλλά ζω ένα deja vu και δεν είναι ευχάριστες οι αναμνήσεις. Σας παρακαλώ και πάλι λοιπόν ηρεμήσετε όλοι σας🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, nikolasxm είπε:

Καλημέρα παιδία. Τάσο τις Τ πως τι βλέπεις για Σάββατο στην αρχή? Ο άνεμος θα είναι ΒΔ?

Καλα ειμαστε. Η σοφια ειναι εφικτος στοχος,μην πω τπτ αλλο και μας πουνε και ονειροπολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, south coast είπε:

Αυπνος με 2 παιδια καραντινα σχολειο με τηλεκπαιδευση και γυναικα δουλεια.ΠΑΡΑΝΟΙΑ

φιλε για να το καλμαρω κ αλλο το πραγμα στο φορουμ. εχεις μακραν το πιο ανακουφιστικο αβαταρ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Απλά χαμήλωσε λίγο τα στάνταρ σου με τα πενταποντα τους δρόμους και τις πόρτες 😂 βάλε στόχο μια πέτσα και ασπρισπα φυτών να ναι πιο εφικτός για τον βολο

50ποντα; 😛 όχι βρε συ, ούτε καν. Εγώ 5cm αξιοπρεπή θέλω με έστω -0,5. Εντάξει, δεν περιμένω 2014 και 2006, είπαμε. Γενικά θέλω καθολική χιονόστρωση και ας είναι λίγο. Μόνο αν στρωθεί και ο δρόμος αλλάζει άρδην το τοπίο. Έστω 3 ποντάκια, να μπαίνει η σόλα του παπουτσιού έστω λίγο στο χιόνι, χαχαχα..

Υ.Γ. Όπα 5ποντο έγραψες και εσύ, τώρα το είδα 😛. E όχι τότε. Αν δεν στρώσει δρόμο δεν με ενδιαφέρει, ούτε η πέτσα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Trans Siberian είπε:

Οσο παει γινεται χειροτερο, ελεος

Ποιος το μαμεί το ICON; Ευρωπαίος, GEΜ, GFS μόνο, και με αυτή τη σειρά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...